Okręgowe ligi polskie w piłce nożnej (1972/1973)
Wygląd
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Poziom ligowy |
Czwarty |
Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej w sezonie 1972/1973 odbywały się w 17 okręgach, a ich najwyższym poziomem była liga okręgowa. W związku z likwidacją III ligi mistrzowie okręgów nie mieli gdzie awansować, wszystkie drużyny pozostały w lidze okręgowej.
- Osobny artykuł:
Poziomy rozgrywkowe w sezonie 1972/1973 | ||
---|---|---|
Rozgrywki | P | Nazwa |
Centralne | I | I liga |
II | II liga | |
Makroregionalne | III | III Liga (4 grupy) |
Okręgowe (17 okręgów) |
IV | Liga okręgowa |
V | Klasa A | |
VI | Klasa B | |
VII | Klasa C |
Rozgrywki okręgowe[edytuj | edytuj kod]
Białostocka liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jagiellonia Białystok | 22 | 19 | 1 | 2 | 91 | 17 | +74 | 39 | (R) |
2 | Wigry Suwałki(s) | 22 | 17 | 4 | 1 | 68 | 17 | +51 | 38 | |
3 | Gwardia Białystok | 22 | 16 | 1 | 5 | 61 | 24 | +37 | 33 | |
4 | Husar Nurzec | 22 | 9 | 7 | 6 | 54 | 30 | +24 | 25 | |
5 | Puszcza Hajnówka | 22 | 10 | 3 | 9 | 47 | 48 | -1 | 23 | |
6 | SŁKS Start Łomża | 22 | 9 | 2 | 11 | 36 | 52 | -16 | 20 | |
7 | Włókniarz II Białystok | 22 | 8 | 3 | 11 | 43 | 33 | +10 | 19 | |
8 | Cresovia Gołdap | 22 | 7 | 5 | 10 | 41 | 54 | -13 | 19 | |
9 | Sokół Sokółka | 22 | 7 | 5 | 10 | 25 | 47 | -22 | 19 | |
10 | Cresovia Siemiatycze(b) | 22 | 7 | 3 | 12 | 31 | 51 | -20 | 17 | |
11 | ZKS Zambrów (B) (S) | 22 | 3 | 2 | 17 | 24 | 75 | -51 | 8 | Baraż-spadek |
12 | Pomorzanka Sejny(b) (B) (S) | 22 | 2 | 0 | 20 | 20 | 93 | -73 | 4 | Baraż-spadek |
Tabela[1] | 264 | 114 | 36 | 114 | 541 | 541 | 264 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Jagiellonia pozostała w klasie okręgowej.
- Odbył się turniej o wejście do klasy okręgowej, wzięły w nim udział zespoły z klasy A oraz ostanie dwie drużyny z ligi okręgowej, które ostatecznie przegrały i spadły do A klasy.
Bydgoska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Polonia Bydgoszcz(s) | 30 | 62 | 20 | +42 | 47 | (R) | |||
2 | Wda Świecie | 30 | 45 | 31 | +14 | 40 | ||||
3 | Cuiavia Inowrocław | 30 | 43 | 36 | +7 | 38 | ||||
4 | Ruch Grudziądz | 30 | 39 | 34 | +5 | 36 | ||||
5 | Zachem Bydgoszcz | 30 | 46 | 43 | +3 | 34 | ||||
6 | Elana Toruń(s) | 30 | 32 | 25 | +7 | 29 | ||||
7 | Pomorzanin Toruń(b) | 30 | 34 | 36 | -2 | 29 | ||||
8 | Włocławianka Włocławek | 30 | 26 | 28 | -2 | 28 | ||||
9 | Unia Solec Kujawski(b) | 30 | 24 | 35 | -11 | 28 | ||||
10 | Olimpia Grudziądz | 30 | 29 | 41 | -12 | 28 | ||||
11 | Chojniczanka Chojnice | 30 | 38 | 35 | +3 | 27 | ||||
12 | Budowlani Bydgoszcz | 30 | 19 | 22 | -3 | 27 | ||||
13 | Zawisza II Bydgoszcz | 30 | 29 | 35 | -6 | 27 | ||||
14 | Kujawiak Włocławek(s) | 30 | 26 | 42 | -16 | 24 | ||||
15 | Unia Janikowo | 30 | 23 | 35 | -12 | 22 | ||||
16 | Kujawianka Strzelno | 30 | 24 | 60 | -36 | 16 | ||||
Tabela[2] Różnica w bramkach | 480 | 539 | 558 | 480 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Polonia Bydgoszcz pozostała w klasie okręgowej.
Gdańska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | MRKS Gdańsk | 24 | 18 | 6 | 0 | 74 | 13 | +61 | 42 | (R) |
2 | Bałtyk II Gdynia | 24 | 15 | 7 | 2 | 55 | 18 | +37 | 37 | |
3 | Arka II Gdynia | 24 | 10 | 6 | 8 | 57 | 29 | +28 | 26 | |
4 | Neptun Pruszcz Gd. | 24 | 8 | 8 | 8 | 38 | 44 | -6 | 24 | |
5 | Ogniwo Sopot | 24 | 7 | 10 | 7 | 32 | 38 | -6 | 24 | |
6 | Gryf Wejherowo | 24 | 9 | 6 | 9 | 28 | 38 | -10 | 24 | |
7 | Stoczniowiec II Gdańsk | 24 | 7 | 8 | 9 | 36 | 39 | -3 | 22 | |
8 | Gedania Gdańsk | 24 | 7 | 8 | 9 | 20 | 36 | -16 | 22 | |
9 | Start Starogard Gdański(b) | 24 | 8 | 6 | 10 | 33 | 62 | -29 | 22 | |
10 | Włókniarz Starogard Gdański | 24 | 6 | 8 | 10 | 26 | 21 | +5 | 20 | |
11 | Rodło Kwidzyn | 24 | 6 | 7 | 11 | 36 | 44 | -8 | 19 | |
12 | Unia Tczew(b) | 24 | 6 | 6 | 12 | 26 | 42 | -16 | 18 | |
13 | Flota II Gdynia(b) (S) | 24 | 4 | 4 | 16 | 28 | 65 | -37 | 12 | Spadek do niższej klasy |
Tabela[3] | 312 | 111 | 90 | 111 | 489 | 489 | 312 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) MRKS Gdańsk pozostał w klasie okręgowej.
Katowicka liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Grupa I (A)[edytuj | edytuj kod]
Grupa II (B)[edytuj | edytuj kod]
Kielecka liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Proch Pionki(b) | 26 | 15 | 4 | 7 | 48 | 22 | 26 | 34 | (R) |
2 | Naprzód Jędrzejów | 26 | 13 | 8 | 5 | 41 | 27 | 14 | 34 | |
3 | Ruch Skarżysko | 26 | 12 | 9 | 5 | 42 | 31 | 11 | 33 | |
4 | Błękitni Kielce | 26 | 11 | 9 | 6 | 43 | 19 | 24 | 31 | |
5 | Granat Skarżysko | 26 | 11 | 8 | 7 | 34 | 24 | 10 | 30 | |
6 | Iskra Kielce | 26 | 12 | 5 | 9 | 29 | 30 | -1 | 29 | fuzja |
7 | Czarni Radom | 26 | 10 | 7 | 9 | 33 | 30 | 3 | 27 | |
8 | Sparta Kaziemierza Wlk.(b) | 26 | 10 | 4 | 12 | 35 | 44 | -9 | 24 | |
9 | Broń Radom | 26 | 5 | 13 | 8 | 21 | 22 | -1 | 23 | |
10 | SHL Kielce | 26 | 10 | 3 | 13 | 31 | 36 | -5 | 23 | fuzja |
11 | Stal Końskie | 26 | 8 | 7 | 11 | 23 | 46 | -23 | 23 | |
12 | Świt Ćmielów(b) (S) | 26 | 9 | 2 | 15 | 39 | 59 | -20 | 20 | Spadek do niższej klasy |
13 | Star II Starachowice (S) | 26 | 6 | 5 | 15 | 29 | 42 | -13 | 17 | |
14 | Gerlach Drzewica (S) | 26 | 6 | 4 | 16 | 36 | 52 | -16 | 16 | |
Tabela[4] | 364 | 138 | 88 | 138 | 484 | 484 | 364 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Proch Pionki pozostał w klasie okręgowej.
- Po zakończeniu rozgrywek doszło do połączenia kieleckich klubów Iskry i SHL, powołano w ich miejsce Koronę Kielce.
Koszalińska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gryf Słupsk(s) | 22 | 64 | 14 | +50 | 36 | (R) | |||
2 | Gwardia II Koszalin | 22 | 36 | 17 | +19 | 26 | ||||
3 | Sława Sławno | 22 | 37 | 30 | +7 | 26 | ||||
4 | Darzbór Szczecinek | 22 | 36 | 21 | +15 | 24 | ||||
5 | MZKS Czarni Słupsk | 22 | 25 | 21 | +4 | 23 | ||||
6 | Victoria Sianów | 22 | 32 | 37 | -5 | 22 | ||||
7 | Lech Czaplinek | 22 | 24 | 33 | -9 | 22 | ||||
8 | MZKS Darłowo(b) | 22 | 21 | 29 | -8 | 21 | ||||
9 | Olimp Złocieniec | 22 | 30 | 37 | -7 | 20 | ||||
10 | Pogoń Połczyn Zdrój(b) | 22 | 28 | 44 | -16 | 18 | ||||
11 | LKS Wielim (Szczecinek)(b) (S) | 22 | 21 | 46 | -25 | 13 | Spadek do niższej klasy | |||
12 | Drawa Drawsko Pom. (S) | 22 | 18 | 50 | -32 | 11 | ||||
Tabela[5] | 264 | 372 | 379 | 262 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Gryf Słupsk pozostał w klasie okręgowej.
Krakowska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Górnik Jaworzno(s) | 34 | 17 | 13 | 4 | 71 | 32 | +39 | 47 | (R) |
2 | Wisła II Kraków(b) | 34 | 16 | 9 | 9 | 47 | 35 | +12 | 41 | |
3 | Fablok Chrzanów(s) | 34 | 13 | 14 | 7 | 47 | 33 | +14 | 40 | |
4 | Bolesław Bukowno | 34 | 13 | 13 | 8 | 49 | 28 | +21 | 39 | |
5 | Cracovia(s) | 34 | 11 | 15 | 8 | 48 | 29 | +19 | 37 | |
6 | Unia Oświęcim | 34 | 13 | 11 | 10 | 36 | 34 | +2 | 37 | |
7 | KS Chełmek | 34 | 13 | 9 | 12 | 35 | 39 | -4 | 35 | |
8 | Beskid Andrychów | 34 | 12 | 10 | 12 | 38 | 37 | +1 | 34 | |
9 | Sandecja Nowy Sącz | 34 | 12 | 9 | 13 | 52 | 43 | +9 | 33 | |
10 | Wawel Kraków | 34 | 12 | 9 | 13 | 44 | 51 | -7 | 33 | |
11 | Hutnik II Nowa Huta (Kraków) | 34 | 11 | 10 | 13 | 40 | 38 | +2 | 32 | |
12 | Górnik Siersza | 34 | 12 | 8 | 14 | 39 | 40 | -1 | 32 | |
13 | Kalwarianka Kalwaria Zeb. | 34 | 11 | 9 | 14 | 37 | 46 | -9 | 31 | |
14 | Hejnał Kęty | 34 | 13 | 5 | 16 | 40 | 51 | -11 | 31 | |
15 | Przebój Wolbrom(b) | 34 | 10 | 11 | 13 | 33 | 54 | -21 | 31 | |
16 | Metal Tarnów(b) | 34 | 9 | 11 | 14 | 28 | 44 | -16 | 29 | |
17 | Górnik Libiąż | 34 | 6 | 15 | 13 | 21 | 33 | -12 | 27 | |
18 | Koszarawa Żywiec(b) | 34 | 7 | 9 | 18 | 36 | 74 | -38 | 23 | |
Tabela | 612 | 211 | 190 | 211 | 741 | 741 | 612 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Górnik Jaworzno pozostał w klasie okręgowej.
- Nikt nie spadł z ligi, w następnym sezonie podział na dwie grupy.
Lubelska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chełmianka Chełm | 26 | 60 | 22 | 38 | 40 | (R) | |||
2 | Podlasie Biała Podlaska | 26 | 40 | 20 | 20 | 36 | ||||
3 | Avia II Świdnik | 26 | 63 | 26 | 37 | 35 | ||||
4 | Unia Hrubieszów | 26 | 39 | 23 | 16 | 32 | ||||
5 | Sygnał Lublin | 26 | 37 | 40 | -3 | 27 | ||||
6 | Lublinianka II Lublin | 26 | 40 | 35 | 5 | 26 | ||||
7 | Hetman Zamość(s) | 26 | 28 | 36 | -8 | 25 | ||||
8 | Motor II Lublin | 26 | 23 | 30 | -7 | 24 | ||||
9 | Łada Biłgoraj | 26 | 25 | 41 | -6 | 23 | ||||
10 | Tur Milejów | 26 | 27 | 31 | -4 | 22 | ||||
11 | Tomasovia Tomaszów Lubelski(b) | 26 | 36 | 42 | -6 | 22 | ||||
12 | Stal II Kraśnik Fabryczny | 26 | 29 | 43 | -14 | 21 | Spadek do niższej klasy | |||
13 | Opolanka Opole Lubelskie | 26 | 35 | 49 | -14 | 20 | ||||
14 | Kolejarz Małaszewicze(b) | 26 | 20 | 67 | -47 | 11 | ||||
Tabela[6]Różnica w bramkach i pkt. | 364 | 502 | 505 | 364 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Chełmianka Chełm pozostała w klasie okręgowej.
Olsztyńska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Opolska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Odra II Opole | 30 | 74 | 17 | +57 | 52 | (R) | |||
2 | Stal Racibórz | 30 | 54 | 27 | +27 | 44 | ||||
3 | Pogoń Prudnik | 30 | 65 | 30 | +35 | 38 | ||||
4 | Unia Krapkowice | 30 | 35 | 27 | +8 | 37 | ||||
5 | KKS Kluczbork | 30 | 33 | 22 | +11 | 34 | ||||
6 | Górnik Januszkowice | 30 | 46 | 38 | +8 | 34 | ||||
7 | Stal Zawadzkie | 30 | 39 | 30 | +9 | 33 | ||||
8 | Gwardia Opole | 30 | 37 | 39 | -2 | 33 | ||||
9 | Chemik Kędzierzyn | 30 | 45 | 49 | -4 | 30 | ||||
10 | Unia Bodzanów(b) | 30 | 51 | 63 | -12 | 28 | ||||
11 | Orzeł Polska Cerekiew(b) | 30 | 43 | 56 | -13 | 27 | ||||
12 | Otmęt Krapkowice | 30 | 26 | 33 | -7 | 25 | ||||
13 | Ruch Zdzieszowice | 30 | 37 | 46 | -9 | 21 | ||||
14 | Pionier Strzelce Opolskie(b) | 30 | 30 | 57 | -27 | 19 | ||||
15 | MZKS II Nysa (S) | 30 | 27 | 62 | -35 | 14 | Spadek do niższej klasy | |||
16 | Budowlani Opole (S) | 30 | 21 | 67 | -46 | 11 | ||||
Tabela[7] | 480 | 663 | 663 | 480 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) rezerwy Odry pozostały w klasie okręgowej.
Poznańska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lech II Poznań | 30 | 60 | 18 | 42 | 42 | (R) | |||
2 | Grunwald Poznań | 30 | 46 | 15 | 31 | 42 | ||||
3 | Ostrovia Ostrów Wlkp. | 30 | 35 | 20 | 15 | 37 | ||||
4 | Sparta Szamotuły | 30 | 39 | 26 | 13 | 36 | ||||
5 | Polonia Leszno | 30 | 41 | 34 | 7 | 34 | ||||
6 | Błękitni Wronki | 30 | 41 | 42 | -1 | 31 | ||||
7 | Włókniarz Kalisz | 30 | 33 | 27 | 6 | 30 | ||||
8 | Kania Gostyń(b) | 30 | 29 | 41 | -12 | 30 | ||||
9 | Warta II Poznań | 30 | 27 | 26 | 1 | 28 | ||||
10 | Tur Turek | 30 | 27 | 38 | -11 | 27 | ||||
11 | Przemysław Poznań | 30 | 21 | 32 | -11 | 27 | ||||
12 | Polonia Nowy Tomyśl(b) | 30 | 28 | 31 | -3 | 25 | ||||
13 | MZKS Rawicz(b) | 30 | 38 | 60 | -22 | 25 | ||||
14 | Dyskobolia Grodzisk Wlkp. (S) | 30 | 38 | 43 | -5 | 24 | Spadek do niższej klasy | |||
15 | Victoria Września(b) (S) | 30 | 25 | 36 | -11 | 23 | ||||
16 | MZKS Kępno (S) | 30 | 31 | 63 | -32 | 19
(S) | ||||
Tabela Różnica w bramkach | 480 | 559 | 552 | 480 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) rezerwy Lecha pozostały w klasie okręgowej.
- Zmiana nazwy z KKS na MZKS Kępno.
Rzeszowska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
- Osobny artykuł:
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Walter Rzeszów | 26 | 59 | 19 | 40 | 42 | (R) | |||
2 | Stal II Mielec | 26 | 34 | 20 | 14 | 34 | ||||
3 | Chemik Pustków | 26 | 35 | 17 | 18 | 31 | ||||
4 | Stal Sanok | 26 | 33 | 26 | 7 | 31 | ||||
5 | Karpaty Krosno(s) | 26 | 38 | 30 | 8 | 30 | ||||
6 | Polna Przemyśl(b) | 26 | 42 | 43 | -1 | 29 | ||||
7 | Polonia Przemyśl | 26 | 34 | 27 | 7 | 28 | ||||
8 | Czuwaj Przemyśl | 26 | 32 | 27 | 5 | 27 | ||||
9 | Lechia Sędziszów Małopolski | 26 | 34 | 30 | 4 | 27 | ||||
10 | Gryf Mielec | 26 | 22 | 37 | -15 | 20 | ||||
11 | Stal II Rzeszów | 26 | 18 | 31 | -13 | 20 | ||||
12 | Unia Nowa Sarzyna | 26 | 30 | 46 | -16 | 18 | ||||
13 | Sokołowianka Sokołów Młp.(b) (S) | 26 | 24 | 54 | -30 | 15 | Spadek do niższej klasy | |||
14 | Czarni Jasło (S) | 26 | 16 | 44 | -28 | 12 | ||||
Tabela[8] | 364 | 451 | 451 | 364 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Walter Rzeszów pozostał w klasie okręgowej.
Szczecińska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dąb Dębno | 26 | 77 | 19 | +58 | 42 | (R) | |||
2 | Pogoń Barlinek | 26 | 39 | 24 | +15 | 35 | ||||
3 | Pogoń II Szczecin | 26 | 52 | 34 | +18 | 32 | ||||
4 | Błękitni Stargard Szczeciński | 26 | 37 | 25 | +12 | 31 | ||||
5 | Flota Świnoujście | 26 | 56 | 33 | +23 | 30 | ||||
6 | Chemik Police(b) | 26 | 45 | 30 | +15 | 30 | ||||
7 | Arkonia II Szczecin(b) | 26 | 38 | 39 | -1 | 28 | ||||
8 | Osadnik Myślibórz | 26 | 36 | 44 | -8 | 24 | ||||
9 | Grunwald Choszczno | 26 | 32 | 38 | -6 | 23 | ||||
10 | Polonia Gryfino | 26 | 28 | 44 | -16 | 23 | ||||
11 | Pionier Szczecin | 26 | 24 | 42 | -18 | 19 | ||||
12 | Odra Chojna | 26 | 24 | 44 | -20 | 17 | ||||
13 | Sparta Gryfice(b) | 26 | 30 | 61 | -31 | 16 | Spadek do niższej klasy | |||
14 | Orzeł Trzcińsko Zdrój(b) | 26 | 24 | 66 | -42 | 14 | ||||
Tabela[9] | 364 | 542 | 543 | 364 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Dąb Dębno pozostał w klasie okręgowej.
Warszawska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | RKS Błonie | 30 | 74 | 35 | 39 | 45 | (R) | |||
2 | Żyrardowianka Żyrardów(s) | 30 | 62 | 24 | 38 | 44 | ||||
3 | Znicz Pruszków(s) | 30 | 57 | 33 | 24 | 43 | ||||
4 | Drukarz Warszawa | 30 | 57 | 28 | 29 | 42 | ||||
5 | Legia II Warszawa | 30 | 58 | 31 | 27 | 40 | ||||
6 | Hutnik Warszawa | 30 | 44 | 32 | 12 | 37 | ||||
7 | AZS-AWF Warszawa | 30 | 51 | 48 | 3 | 28 | ||||
8 | Stal Warszawa(b) | 30 | 36 | 41 | -5 | 26 | ||||
9 | Polonia II Warszawa(b) (S) | 30 | 48 | 52 | -4 | 25 | Do niższej klasy | |||
10 | Gwardia II Warszawa | 30 | 35 | 51 | -16 | 25 | ||||
11 | Huragan Wołomin(b) | 30 | 42 | 41 | 1 | 23 | ||||
12 | Orzeł Warszawa | 30 | 45 | 50 | -5 | 23 | ||||
13 | Błękitni Raciąż | 30 | 26 | 53 | -27 | 22 | ||||
14 | Kadra Rembertów (Warszawa) (S) | 30 | 24 | 50 | -26 | 21 | Spadek do niższej klasy | |||
15 | Pogoń Grodzisk Mazowiecki (S) | 30 | 28 | 70 | -42 | 20 | ||||
16 | Wilga Garwolin (S) | 30 | 32 | 80 | -48 | 16 | ||||
Tabela[10] | 480 | 719 | 719 | 480 |
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) RKS Błonie pozostał w klasie okręgowej.
Zielonogórska liga okręgowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | Bramki | Różn. | Pkt. | Uwagi | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chrobry Głogów | 28 | 51 | 14 | +37 | 48 | (R) | |||
2 | Arka Nowa Sól | 28 | 66 | 22 | 44 | 45 | ||||
3 | Sprotavia Szprotawa | 28 | 61 | 18 | 43 | 39 | ||||
4 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 28 | 42 | 25 | 17 | 33 | ||||
5 | Pogoń Świebodzin | 28 | 51 | 26 | 25 | 32 | ||||
6 | Lubuszanka Zielona Góra | 28 | 37 | 42 | -5 | 28 | ||||
7 | Warta Gorzów Wielkopolski | 28 | 28 | 28 | 0 | 25 | ||||
8 | Stal Jasień(b) (S) | 28 | 35 | 41 | -6 | 24 | Spadek do niższej klasy | |||
9 | Celuloza Kostrzyn (S) | 28 | 30 | 41 | -11 | 24 | ||||
10 | Budowlani Lubsko (S) | 28 | 16 | 33 | -17 | 24 | ||||
11 | Granica Gubin (S) | 28 | 37 | 48 | -11 | 23 | ||||
12 | Tęcza Krosno Odrzańskie(b) (S) | 28 | 36 | 52 | -16 | 23 | ||||
13 | Spartakus Zielona Góra(b) (S) | 28 | 29 | 46 | -17 | 22 | ||||
14 | Orzeł Międzyrzecz (S) | 28 | 21 | 51 | -30 | 17 | ||||
15 | Odra Słubice(b) (S) | 28 | 24 | 71 | -47 | 13 | ||||
Tabela | 420 | 564 | 558 | 420 |
- Zmiana nazwy Polonia na Arka Nowa Sól.
- (R) - W związku ze reorganizacją ligi (likwidacją III ligi w następnym sezonie) Chrobry Głogów pozostał w klasie okręgowej.
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Jerzy Górko: Piłkarskie Dzieje Podlasia. Żelechów: endsport.pl księgarnia kibica, 2010, s. 475. ISBN 978-83-61418-03-0.
- ↑ Opuszczone Boisko - Sezon 1972-73 [online], pl.tl [dostęp 2024-04-24] .
- ↑ IV liga (Klasa Okręgowa) - sezon 1972/1973 - Pomorski Futbol [online], pomorskifutbol.pl [dostęp 2024-04-24] (pol.).
- ↑ HISTORIA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁKI NOŻNEJ: SEZON 1972/1973 - KLASA OKRĘGOWA [online], blogspot.com [dostęp 2024-04-24] .
- ↑ Głos Koszaliński. 1973, czerwiec, nr 176 - Książnica Pomorska [online], ksiaznica.szczecin.pl [dostęp 2024-04-24] (pol.).
- ↑ Jacek Kosierb: 100 klubów na 100-lecie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. 2022, s. 464. ISBN 978-83-95684-2-8.
- ↑ https://grudynia.pl/pilka-nozna/liga/?rozgr=299#content.
- ↑ Liga Okręgowa 1953-76 - podkarpacie [online], futbolowo.pl [dostęp 2024-04-24] .
- ↑ Klub Piłkarski POLICE [online], klubpilkarski.police.pl [dostęp 2024-04-24] [zarchiwizowane z adresu 2008-01-11] .
- ↑ Hutnik Warszawa | Oficjalna strona Hutnika Warszawa [online], hutnikwarszawa.pl [dostęp 2024-04-24] (pol.).