Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet 2024 (II Dywizja)
| |||
Miejsce finału |
---|
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet II Dywizji 2024 rozegrane zostaną w dniach 7–13 kwietnia (Dywizja IIA) i 1-7 kwietnia (Dywizja IIB).
Do mistrzostw II Dywizji przystąpi 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy sześciozespołowe. Dywizja II Grupa A swoje mecze rozgrywać będzie w Canillo, w Andorze, natomiast Dywizja II Grupa B w Stambule, w Turcji. Reprezentacje rywalizowały systemem każdy z każdym.
Hale, w których zorganizowano zawody:
- Andorra Ice Palace w Canillo – Dywizja IIA,
- Zeytinburnu Ice Rink w Stambule – Dywizja IIB.
Grupa A[edytuj | edytuj kod]
Do mistrzostw świata dywizji IB w 2025 z Dywizji IIA awansowała najlepsza reprezentacja. Ostatnia drużyna została zdegradowana do Dywizji IIB.
7 kwietnia 2024 | Belgia | 13:00 | Chińskie Tajpej | Andorra Ice Palace, Canillo |
7 kwietnia 2024 | Meksyk | 16:30 | Kazachstan | Andorra Ice Palace, Canillo |
7 kwietnia 2024 | Hiszpania | 20:00 | Islandia | Andorra Ice Palace, Canillo |
8 kwietnia 2024 | Kazachstan | 13:00 | Chińskie Tajpej | Andorra Ice Palace, Canillo |
8 kwietnia 2024 | Islandia | 16:30 | Belgia | Andorra Ice Palace, Canillo |
8 kwietnia 2024 | Hiszpania | 20:00 | Meksyk | Andorra Ice Palace, Canillo |
10 kwietnia 2024 | Kazachstan | 13:00 | Islandia | Andorra Ice Palace, Canillo |
10 kwietnia 2024 | Meksyk | 16:30 | Chińskie Tajpej | Andorra Ice Palace, Canillo |
10 kwietnia 2024 | Hiszpania | 20:00 | Belgia | Andorra Ice Palace, Canillo |
11 kwietnia 2024 | Islandia | 13:00 | Meksyk | Andorra Ice Palace, Canillo |
11 kwietnia 2024 | Belgia | 16:30 | Kazachstan | Andorra Ice Palace, Canillo |
11 kwietnia 2024 | Chińskie Tajpej | 20:00 | Hiszpania | Andorra Ice Palace, Canillo |
13 kwietnia 2024 | Meksyk | 13:00 | Belgia | Andorra Ice Palace, Canillo |
13 kwietnia 2024 | Chińskie Tajpej | 16:30 | Islandia | Andorra Ice Palace, Canillo |
13 kwietnia 2024 | Kazachstan | 20:00 | Hiszpania | Andorra Ice Palace, Canillo |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2 | Chińskie Tajpej | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3 | Hiszpania | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4 | Islandia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5 | Kazachstan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | Meksyk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
= awans do Dywizji IB = utrzymanie w Dywizji IIA = spadek do Dywizji IIB
Grupa B[edytuj | edytuj kod]
Do mistrzostw świata dywizji IIA w 2025 awansował zwycięzca turnieju. Najsłabsza drużyna spadła do Dywizji IIIA.
1 kwietnia 2024 | Nowa Zelandia | 13:00 | Korea Północna | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
1 kwietnia 2024 | Hongkong | 16:30 | Południowa Afryka | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
1 kwietnia 2024 | Australia | 20:30 | Turcja | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
2 kwietnia 2024 | Korea Północna | 13:00 | Południowa Afryka | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
2 kwietnia 2024 | Australia | 16:30 | Nowa Zelandia | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
2 kwietnia 2024 | Turcja | 20:30 | Hongkong | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
4 kwietnia 2024 | Nowa Zelandia | 13:00 | Południowa Afryka | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
4 kwietnia 2024 | Australia | 16:30 | Hongkong | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
4 kwietnia 2024 | Korea Północna | 20:30 | Turcja | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
5 kwietnia 2024 | Południowa Afryka | 13:00 | Australia | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
5 kwietnia 2024 | Hongkong | 16:30 | Korea Północna | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
5 kwietnia 2024 | Turcja | 20:30 | Nowa Zelandia | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
7 kwietnia 2024 | Nowa Zelandia | 13:00 | Hongkong | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
7 kwietnia 2024 | Korea Północna | 16:30 | Australia | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
7 kwietnia 2024 | Południowa Afryka | 20:30 | Turcja | Zeytinburnu Ice Rink, Stambuł |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Australia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2 | Hongkong | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3 | Korea Północna | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4 | Nowa Zelandia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5 | Południowa Afryka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | Turcja | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
= awans do Dywizji IIA = utrzymanie w Dywizji IIB = spadek do Dywizji IIIA
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Dywizja IIA na stronie IIHF (ang.)
- Dywizja IIB na stronie IIHF (ang.)