Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Acıbadem Erkekler 1.Ligi 2012/2013
Szczegóły
Państwo
Turcja
Organizator
Türkiye Voleybol Federasyonu
Edycja
XLIII
Liczba zespołów
12
Termin
14.10.2012 – 29.04.2013
Zwycięzca
Arkas Spor Izmir
Acıbadem Erkekler 1.Ligi 2012/2013 – 43. sezon walki o mistrzostwo Turcji organizowany przez Türkiye Voleybol Federasyonu. Zainaugurowany został 14 października 2012 i trwał do 29 kwietnia 2013 roku.
W sezonie 2012/2013 w Lidze Mistrzów Turcję reprezentowały Fenerbahçe Grundig i Arkas Spor Izmir , w Pucharze CEV − Halkbank i Maliye Milli Piyango , a w Pucharze Challenge − Galatasaray .
Mistrzem Turcji po raz trzeci w historii została drużyna Arkas Spor Izmir .
Faza zasadnicza: uczestniczyło w niej 12 drużyn, które rozegrały ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym. Osiem najlepszych zespołów awansowało do fazy play-off. Dwa najsłabsze spadły do niższej ligi.
Faza play-off: składała się z ćwierćfinałów (do dwóch zwycięstw), półfinałów (do dwóch zwycięstw) oraz finału (do trzech zwycięstw), który wyłoniły mistrza Turcji.
Źródło: siatka.org 1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.Kolory : zwycięstwo gospodarzy 3:0 lub 3:1 zwycięstwo gospodarzy 3:2 zwycięstwo gości 3:0 lub 3:1 zwycięstwo gości 3:2
1. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
14.10.2012
Halkbank
2:3 (25:27, 25:13, 31:33, 27:25, 13:15)
Maliye Milli Piyango
14.10.2012
Ziraat Bankası
0:3 (22:25, 22:25, 22:25)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
14.10.2012
Greenwich Saat TED Kolejliler
1:3 (27:29, 13:25, 25:21, 22:25)
Galatasaray
14.10.2012
Torul Gençlerbirliği
0:3 (20:25, 14:25, 27:29)
Arkas Spor Izmir
14.10.2012
Fenerbahçe Grundig
3:2 (23:25, 25:15, 26:28, 25:19, 15:11)
Çankaya Belediyesi Anka
14.10.2012
4 Eylül Belediye
3:0 (25:22, 25:20, 25:16)
Yenişehir Belediye
2. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
21.10.2012
Maliye Milli Piyango
3:1 (16:25, 30:28, 25:18, 25:17)
Fenerbahçe Grundig
21.10.2012
Galatasaray
3:2 (21:25, 25:16, 25:20, 18:25, 20:18)
Halkbank
21.10.2012
Arkas Spor Izmir
3:0 (25:15, 25:16, 25:15)
Greenwich Saat TED Kolejliler
21.10.2012
Çankaya Belediyesi Anka
3:2 (21:25, 24:26, 25:13, 25:16, 15:11)
Ziraat Bankası
21.10.2012
Yenişehir Belediye
3:2 (18:25, 20:25, 29:27, 25:21, 15:12)
Torul Gençlerbirliği
21.10.2012
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:0 (25:21, 25:13, 25:17)
4 Eylül Belediye
3. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
28.10.2012
Ziraat Bankası
0:3 (23:25, 17:25, 19:25)
Maliye Milli Piyango
28.10.2012
Halkbank
0:3 (20:25, 21:25, 24:26)
Arkas Spor Izmir
28.10.2012
Greenwich Saat TED Kolejliler
3:0 (25:20, 25:23, 25:20)
Yenişehir Belediye
28.10.2012
Fenerbahçe Grundig
1:3 (22:25, 25:19, 18:25, 22:25)
Galatasaray
28.10.2012
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:0 (25:21, 25:13, 25:20)
Çankaya Belediyesi Anka
28.10.2012
4 Eylül Belediye
3:0 (25:20, 25:16, 25:21)
Torul Gençlerbirliği
4. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
04.11.2012
Galatasaray
3:0 (25:13, 25:18, 25:14)
Ziraat Bankası
04.11.2012
Maliye Milli Piyango
1:3 (25:19, 18:25, 18:25, 27:29)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
04.11.2012
Çankaya Belediyesi Anka
3:0 (25:22, 36:34, 25:21)
4 Eylül Belediye
04.11.2012
Yenişehir Belediye
0:3 (12:25, 19:25, 17:25)
Halkbank
04.11.2012
Torul Gençlerbirliği
3:1 (25:19, 25:20, 25:27, 25:23)
Greenwich Saat TED Kolejliler
04.11.2012
Arkas Spor Izmir
3:2 (20:25, 18:25, 25:22, 26:24, 15:11)
Fenerbahçe Grundig
5. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
11.11.2012
Ziraat Bankası
0:3 (13:25, 23:25, 23:25)
Arkas Spor Izmir
11.11.2012
Halkbank
3:0 (25:22, 25:19, 25:20)
Torul Gençlerbirliği
11.11.2012
Çankaya Belediyesi Anka
0:3 (20:25, 26:28, 19:25)
Maliye Milli Piyango
11.11.2012
Fenerbahçe Grundig
3:1 (20:25, 25:20, 25:21, 25:16)
Yenişehir Belediye
11.11.2012
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:2 (24:26, 25:14, 17:25, 25:16, 15:7)
Galatasaray
11.11.2012
4 Eylül Belediye
2:3 (23:25, 25:27, 25:23, 25:21, 14:16)
Greenwich Saat TED Kolejliler
6. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
18.11.2012
Arkas Spor Izmir
3:2 (25:20, 16:25, 25:27, 25:22, 19:17)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
18.11.2012
Maliye Milli Piyango
3:0 (25:20, 25:21, 25:23)
4 Eylül Belediye
18.11.2012
Greenwich Saat TED Kolejliler
3:2 (18:25, 16:25, 25:19, 19:27, 15:12)
Halkbank
18.11.2012
Yenişehir Belediye
3:2 (25:21, 25:13, 18:25, 17:25, 15:10)
Ziraat Bankası
18.11.2012
Torul Gençlerbirliği
0:3 (21:25, 23:25, 20:25)
Fenerbahçe Grundig
18.11.2012
Galatasaray
3:0 (25:20, 25:19, 25:16)
Çankaya Belediyesi Anka
7. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
25.11.2012
Ziraat Bankası
0:3 (22:25, 21:25, 23:25)
Torul Gençlerbirliği
25.11.2012
Çankaya Belediyesi Anka
0:3 (14:25, 18:25, 20:25)
Arkas Spor Izmir
25.11.2012
Maliye Milli Piyango
3:0 (25:22, 25:18, 28:26)
Galatasaray
25.11.2012
Fenerbahçe Grundig
3:0 (25:23, 25:20, 26:24)
Greenwich Saat TED Kolejliler
25.11.2012
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:1 (23:25, 25:12, 25:11, 25:14)
Yenişehir Belediye
25.11.2012
4 Eylül Belediye
0:3 (25:27, 14:25, 20:25)
Halkbank
8. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
02.12.2012
Galatasaray
3:2 (25:15, 22:25, 25:20, 23:25, 15:11)
4 Eylül Belediye
02.12.2012
Halkbank
3:2 (23:25, 23:25, 25:22, 25:19, 15:12)
Fenerbahçe Grundig
02.12.2012
Arkas Spor Izmir
3:0 (25:20, 25:21, 25:20)
Maliye Milli Piyango
02.12.2012
Greenwich Saat TED Kolejliler
1:3 (25:22, 25:27, 13:25, 20:25)
Ziraat Bankası
02.12.2012
Yenişehir Belediye
3:1 (23:25, 25:21, 27:25, 25:20)
Çankaya Belediyesi Anka
02.12.2012
Torul Gençlerbirliği
3:1 (25:22, 28:30, 25:23, 30:28)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
9. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
09.12.2012
Çankaya Belediyesi Anka
1:3 (17:25, 24:26, 25:21, 22:25)
Torul Gençlerbirliği
09.12.2012
Maliye Milli Piyango
3:2 (23:25, 23:25, 25:17, 25:21, 15:10)
Yenişehir Belediye
09.12.2012
Ziraat Bankası
1:3 (25:22, 12:25, 18:25, 20:25)
Halkbank
09.12.2012
Galatasaray
2:3 (25:19, 18:25, 25:21, 25:18, 14:16)
Arkas Spor Izmir
09.12.2012
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:1 (25:18, 22:25, 25:19, 25:16)
Greenwich Saat TED Kolejliler
09.12.2012
4 Eylül Belediye
3:1 (25:16, 24:26, 27:25, 25:17)
Fenerbahçe Grundig
10. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
16.12.2012
Greenwich Saat TED Kolejliler
1:3 (25:21, 24:26, 24:26, 22:25)
Çankaya Belediyesi Anka
16.12.2012
Halkbank
3:2 (21:25, 21:25, 25:19, 25:20, 15:13)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
16.12.2012
Yenişehir Belediye
0:3 (16:25, 10:25, 16:25)
Galatasaray
16.12.2012
Torul Gençlerbirliği
1:3 (26:24, 21:25, 14:25, 19:25)
Maliye Milli Piyango
16.12.2012
Fenerbahçe Grundig
3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:23)
Ziraat Bankası
16.12.2012
Arkas Spor Izmir
3:0 (25:19, 25:14, 25:20)
4 Eylül Belediye
11. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
23.12.2012
Çankaya Belediyesi Anka
0:3 (15:25, 18:25, 15:25)
Halkbank
23.12.2012
Maliye Milli Piyango
3:1 (25:12, 25:27, 25:16, 25:17)
Greenwich Saat TED Kolejliler
23.12.2012
Galatasaray
3:1 (25:23, 23:25, 36:24, 25:16)
Torul Gençlerbirliği
23.12.2012
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
0:3 (18:25, 20:25, 19:25)
Fenerbahçe Grundig
23.12.2012
Arkas Spor Izmir
3:0 (25:16, 25:13, 26:24)
Yenişehir Belediye
23.12.2012
4 Eylül Belediye
0:3 (19:25, 24:26, 23:25)
Ziraat Bankası
12. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
12.01.2013
Arkas Spor Izmir
3:1 (25:22, 21:25, 25:12, 25:20)
Torul Gençlerbirliği
12.01.2013
Çankaya Belediyesi Anka
0:3 (22:25, 18:25, 23:25)
Fenerbahçe Grundig
12.01.2013
Yenişehir Belediye
2:3 (25:21, 23:25, 17:25, 25:16, 11:15)
4 Eylül Belediye
12.01.2013
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:2 (25:16, 25:22, 23:25, 17:25, 15:13)
Ziraat Bankası
12.01.2013
Maliye Milli Piyango
1:3 (19:25, 19:25, 25:17, 19:25)
Halkbank
12.01.2013
Galatasaray
3:1 (21:25, 25:18, 25:19, 25:14)
Greenwich Saat TED Kolejliler
13. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
19.01.2013
Ziraat Bankası
3:0 (25:21, 25:21, 25:17)
Çankaya Belediyesi Anka
19.01.2013
Greenwich Saat TED Kolejliler
0:3 (20:25, 23:25, 19:25)
Arkas Spor Izmir
19.01.2013
Halkbank
3:2 (28:26, 25:23, 23:25, 15:25, 15:13)
Galatasaray
19.01.2013
Torul Gençlerbirliği
3:1 (23:25, 25:18, 26:24, 25:23)
Yenişehir Belediye
19.01.2013
4 Eylül Belediye
1:3 (23:25, 29:27, 21:25, 26:28)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
19.01.2013
Fenerbahçe Grundig
3:0 (25:21, 25:20, 25:12)
Maliye Milli Piyango
14. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
26.01.2013
Çankaya Belediyesi Anka
2:3 (25:19, 24:26, 19:25, 30:28, 14:16)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
26.01.2013
Maliye Milli Piyango
3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 27:25)
Ziraat Bankası
26.01.2013
Yenişehir Belediye
0:3 (21:25, 15:25, 22:25)
Greenwich Saat TED Kolejliler
26.01.2013
Torul Gençlerbirliği
3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:21)
4 Eylül Belediye
26.01.2013
Galatasaray
1:3 (22:25, 24:26, 27:25, 24:26)
Fenerbahçe Grundig
26.01.2013
Arkas Spor Izmir
1:3 (16:25, 25:23, 18:25, 16:25)
Halkbank
15. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
02.02.2013
Halkbank
3:0 (25:13, 25:19, 25:19)
Yenişehir Belediye
02.02.2013
Ziraat Bankası
2:3 (23:25, 28:26, 27:29, 25:23)
Galatasaray
02.02.2013
Greenwich Saat TED Kolejliler
3:2 (25:23, 25:22, 22:25, 17:25, 18:16)
Torul Gençlerbirliği
02.02.2013
Fenerbahçe Grundig
1:3 (19:25, 25:21, 21:25, 21:25)
Arkas Spor Izmir
02.02.2013
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:2 (22:25, 25:21, 20:25, 25:16, 15:3)
Maliye Milli Piyango
02.02.2013
4 Eylül Belediye
3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:21, 15:11)
Çankaya Belediyesi Anka
16. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
09.02.2013
Greenwich Saat TED Kolejliler
3:1 (25:20, 25:21, 22:25, 25:18)
4 Eylül Belediye
09.02.2013
Maliye Milli Piyango
3:0 (25:20, 28:26, 26:24)
Çankaya Belediyesi Anka
09.02.2013
Yenişehir Belediye
1:3 (25:20, 14:25, 18:25, 16:25)
Fenerbahçe Grundig
09.02.2013
Torul Gençlerbirliği
0:3 (16:25, 18:25, 19:25)
Halkbank
09.02.2013
Galatasaray
3:0 (25:22, 25:15, 25:23)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
09.02.2013
Arkas Spor Izmir
3:0 (25:16, 25:18, 25:22)
Ziraat Bankası
17. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
16.02.2013
Halkbank
3:2 (25:18, 21:25, 22:25, 25:13, 15:10)
Greenwich Saat TED Kolejliler
16.02.2013
Ziraat Bankası
3:0 (25:20, 25:19, 25:12)
Yenişehir Belediye
16.02.2013
Fenerbahçe Grundig
3:1 (25:16, 25:10, 22:25, 25:16)
Torul Gençlerbirliği
16.02.2013
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:1 (25:22, 33:35, 25:17, 25:18)
Arkas Spor Izmir
16.02.2013
Çankaya Belediyesi Anka
3:2 (16:25, 19:25, 25:21, 25:22, 17:15)
Galatasaray
16.02.2013
4 Eylül Belediye
0:3 (21:25, 11:25, 20:25)
Maliye Milli Piyango
18. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
23.02.2013
Greenwich Saat TED Kolejliler
1:3 (34:36, 25:21, 25:19, 32:30)
Fenerbahçe Grundig
23.02.2013
Halkbank
3:0 (25:20, 25:23, 25:13)
4 Eylül Belediye
23.02.2013
Yenişehir Belediye
1:3 (15:25, 25:22, 21:25, 14:25)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
23.02.2013
Torul Gençlerbirliği
1:3 (18:25, 19:25, 25:17, 22:25)
Ziraat Bankası
23.02.2013
Galatasaray
3:2 (25:16, 25:19, 21:25, 11:25, 15:13)
Maliye Milli Piyango
23.02.2013
Arkas Spor Izmir
3:1 (25:19, 25:20, 24:26, 25:20)
Çankaya Belediyesi Anka
19. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
02.03.2013
Ziraat Bankası
2:3 (25:23, 23:25, 19:25, 25:22, 9:15)
Greenwich Saat TED Kolejliler
02.03.2013
Çankaya Belediyesi Anka
3:0 (25:22, 25:17, 25:14)
Yenişehir Belediye
02.03.2013
Maliye Milli Piyango
3:2 (25:19, 25:21, 22:25, 18:25, 15:12)
Arkas Spor Izmir
02.03.2013
Fenerbahçe Grundig
1:3 (18:25, 17:25, 25:22, 23:25)
Halkbank
02.03.2013
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:0 (25:20, 25:14, 25:19)
Torul Gençlerbirliği
02.03.2013
4 Eylül Belediye
1:3 (19:25, 21:25, 25:19, 17:25)
Galatasaray
20. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
09.03.2013
Greenwich Saat TED Kolejliler
3:2 (25:21, 22:25, 20:25, 25:20, 15:11)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
09.03.2013
Halkbank
3:1 (25:15, 25:22, 24:26, 25:17)
Ziraat Bankası
09.03.2013
Yenişehir Belediye
1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 12:25)
Maliye Milli Piyango
09.03.2013
Torul Gençlerbirliği
3:1 (29:27, 18:25, 25:18, 31:29)
Çankaya Belediyesi Anka
09.03.2013
Fenerbahçe Grundig
3:0 (25:20, 25:20, 25:22)
4 Eylül Belediye
09.03.2013
Arkas Spor Izmir
2:3 (23:25, 25:17, 15:25, 25:22, 11:15)
Galatasaray
21. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
16.03.2013
Ziraat Bankası
2:3 (25:18, 29:27, 21:25, 20:25, 12:15)
Fenerbahçe Grundig
16.03.2013
Maliye Milli Piyango
3:0 (25:19, 25:18, 25:14)
Torul Gençlerbirliği
16.03.2013
Çankaya Belediyesi Anka
3:0 (28:26, 25:21, 25:19)
Greenwich Saat TED Kolejliler
16.03.2013
Galatasaray
3:1 (25:17, 20:25, 25:17, 25:20)
Yenişehir Belediye
16.03.2013
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
1:3 (25:18, 26:28, 14:25, 23:25)
Halkbank
16.03.2013
4 Eylül Belediye
0:3 (16:25, 22:25, 21:25)
Arkas Spor Izmir
22. KOLEJKA
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
23.03.2013
Greenwich Saat TED Kolejliler
1:3 (22:25, 17:25, 25:20, 22:25)
Maliye Milli Piyango
23.03.2013
Ziraat Bankası
3:0 (25:17, 26:24, 25:19)
4 Eylül Belediye
23.03.2013
Halkbank
3:0 (25:18, 26:24, 25:23)
Çankaya Belediyesi Anka
23.03.2013
Yenişehir Belediye
0:3 (16:25, 21:25, 13:25)
Arkas Spor Izmir
23.03.2013
Torul Gençlerbirliği
0:3 (9:25, 18:25, 23:25)
Galatasaray
23.03.2013
Fenerbahçe Grundig
0:3 (23:25, 21:25, 23:25)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Źródło: siatka.org Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pktDodatkowe punkty : Każdej drużynie doliczono dodatkowe punkty w wysokości 5% punktów uzyskanych przez drużynę juniorów
awans do fazy play-off
spadek do niższej ligi
(do 2 zwycięstw)
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
07.04.2013
Torul Gençlerbirliği
0:3 (23:25, 22:25, 17:25)
Arkas Spor Izmir
10.04.2013
Arkas Spor Izmir
3:0 (25:15, 29:27, 25:14)
Torul Gençlerbirliği
07.04.2013
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
3:2 (21:25, 25:21, 27:25, 28:30, 20:18)
Maliye Milli Piyango
10.04.2013
Maliye Milli Piyango
2:3 (25:17, 28:26, 21:25, 23:25, 12:15)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
07.04.2013
Fenerbahçe Grundig
3:2 (29:27, 29:31, 25:27, 25:22, 15:13)
Galatasaray
10.04.2013
Galatasaray
2:3 (22:25, 25:18, 25:21, 19:25, 12:15)
Fenerbahçe Grundig
07.04.2013
Ziraat Bankası
0:3 (23:25, 20:25, 19:25)
Halkbank
10.04.2013
Halkbank
3:0 (29:27, 25:16, 25:19)
Ziraat Bankası
(do 2 zwycięstw)
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
13.04.2013
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
0:3 (19:25, 28:30, 23:25)
Arkas Spor Izmir
17.04.2013
Arkas Spor Izmir
3:0 (25:21, 25:23, 25:18)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
13.04.2013
Fenerbahçe Grundig
2:3 (18:25, 25:22, 32:30, 15:25, 12:15)
Halkbank
17.04.2013
Fenerbahçe Grundig
0:3 (21:25, 24:26, 13:25)
Halkbank
(do 3 zwycięstw)
Data
Gospodarz
Rezultat
Gość
21.04.2013
Arkas Spor Izmir
3:1 (19:25, 25:22, 25:22, 25:22)
Halkbank
24.04.2013
Halkbank
1:3 (29:27, 18:25, 19:25, 17:25)
Arkas Spor Izmir
26.04.2013
Halkbank
3:2 (25:23, 22:25, 27:29, 25:23, 24:22)
Arkas Spor Izmir
29.04.2013
Arkas Spor Izmir
3:0 (25:22, 25:16, 25:18)
Halkbank
Liga Mistrzów 2013/2014
Puchar CEV 2013/2014
Puchar Challenge 2013/2014
spadek do niższej ligi
Rozgrywki ligowe
Rozgrywki pucharowe
Rozgrywki regionalne
Rozgrywki międzynarodowe