Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Data
9 -24 maja 1964
Etapów
14
Dystans
2246 km
Czas zwycięzcy
54h 49’08’’ (40,971 km/h)
Zgłoszenia
90 kolarzy
Ukończyło wyścig
63 kolarzy
Podium
Pierwsze miejsce
Jan Smolík
Drugie miejsce
Günter Hoffmann
Trzecie miejsce
Dieter Wiedemann
Pozostałe klasyfikacje
Górska
Joseph Spruyt
Najaktywniejszych
Joseph Spruyt
Drużynowa
Niemiecka Republika Demokratyczna
XVII Wyścig Pokoju – odbył się na trasie Warszawa – Berlin – Praga w dniach 9-24 maja 1964 roku. Do 14-etapowego wyścigu, którego trasa wynosiła 2246 km, wystartowało 90 zawodników z 15 drużyn.
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Dieter Mickein
2:08,08
2.
Jan Smolík
+0,00
3.
Béla Juhász
+0,00
4.
Günter Hoffmann
+0,00
5.
Adolf Ljuty
+0,00
6.
Henri Kindermans
+0,00
7.
Anthony Woodcock
+0,00
8.
Tarek Abdoul Zahab
+0,00
9.
Rajmund Zieliński
+0,32
10.
Jan Kudra
+0,48
II etap, (10 maja 1964), Sochaczew – Łowicz (84 km), jazda drużynowa na czas [ edytuj | edytuj kod ]
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Niemiecka Republika Demokratyczna
1:59,49
2.
ZSRR
+2,30
3.
Czechosłowacja
+2,44
4.
Rumunia
+2,59
5.
Polska
+3,15
6.
Węgry
+4,26
7.
Francja
+6,16
8.
Bułgaria
+6,45
9.
Belgia
+7,58
10.
Dania
+9,47
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Gabriel Moiceanu
4:41,41
2.
Jérôme Kegels
+0,00
3.
Jan Smolík
+0,00
4.
János Juszkó
+0,00
5.
Pavel Doležel
+0,00
6.
Yves Gougaut
+0,00
7.
Antoni Palka
+0,00
8.
Anthony Woodcock
+0,00
9.
Andrej Boltežar
+0,00
10.
Ion Ardeleanu
+0,00
IV etap, (12 maja 1964), Wrocław – Poznań (174 km) [ edytuj | edytuj kod ]
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Rajmund Zieliński
3:59,18
2.
Stanisław Gazda
+0,00
3.
Gustav-Adolf Schur
+0,00
4.
Michel Jacquemin
+0,00
5.
Wiktor Kapitonow
+0,00
6.
Lothar Appler
+0,00
7.
Daniel Labrouille
+0,00
8.
Antal Megyerdi
+0,00
9.
Henning Petersen
+0,00
10.
Jan Smolík
+0,00
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Jan Smolík
4:00,36
2.
Stanisław Gazda
+0,00
3.
Joseph Spruyt
+0,00
4.
Lothar Appler
+0,00
5.
Jan Kudra
+0,00
6.
Rudolf Schejbal
+0,00
7.
Michel Jacquemin
+0,00
8.
Antal Megyerdi
+0,00
9.
Esko Hautamäki
+0,00
10.
Anatolij Czerepowicz
+0,00
VI etap, (15 maja 1964), Berlin – Lipsk (193 km) [ edytuj | edytuj kod ]
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Ion Stoica
4:47,24
2.
Anatolij Czerepowicz
+0,00
3.
Rudolf Schejbal
+0,00
4.
Joseph Spruyt
+0,00
5.
Leopold van den Neste
+0,00
6.
Stanisław Gazda
+0,00
7.
Jan Smolík
+0,00
8.
Daniel Labrouille
+0,00
9.
Esko Hautamäki
+0,00
10.
Wiktor Kapitonow
+0,00
VII etap, (16 maja 1964), Lipsk – Erfurt (162 km) [ edytuj | edytuj kod ]
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Jan Smolík
4:02,37
2.
Lothar Appler
+0,00
3.
Stanisław Gazda
+0,00
4.
Wiktor Kapitonow
+0,00
5.
Aleksander Kulibin
+0,00
6.
János Juszkó
+0,00
7.
Ryszard Zapała
+0,00
8.
Gabriel Moiceanu
+0,00
9.
Dieter Wiedemann
+0,00
10.
Jacques Petit
+0,00
VIII etap, (17 maja 1964), Erfurt – Oberhof (45 km), jazda indywidualna na czas [ edytuj | edytuj kod ]
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Jan Smolík
1:17,14
2.
Joseph Spruyt
+0,19
3.
Constantin Dumitrescu
+1,29
4.
Yves Gougaut
+1,44
5.
Gustav-Adolf Schur
+2,07
6.
Dieter Wiedemann
+2,21
7.
Klaus Ampler
+2,31
8.
Jan Kudra
+2,38
9.
Ion Ardeleanu
+2,48
10.
Ryszard Zapała
+2,48
IX etap, (18 maja 1964), Oberhof – Aue (225 km) [ edytuj | edytuj kod ]
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Constantin Dumitrescu
6:06,58
2.
Dieter Mickein
+0,15
3.
Joseph Spruyt
+0,17
4.
Aleksander Dochljakow
+0,20
5.
Jan Smolík
+0,30
6.
Lothar Appler
+0,56
7.
Gabriel Moiceanu
+0,56
8.
Gustav-Adolf Schur
+0,56
9.
György Balaskó
+0,56
10.
Antal Megyerdi
+0,56
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Ladislav Heller
3:45,52
2.
Dieter Mickein
+0,00
3.
Anatolij Czerepowicz
+0,00
4.
Joseph Spruyt
+1,18
5.
Stanisław Gazda
+1,18
6.
Lothar Appler
+1,18
7.
Michel Prisette
+1,18
8.
Jan Smolík
+1,18
9.
Rudolf Schejbal
+1,18
10.
János Juszkó
+1,18
XI etap, (21 maja 1964), Karlowe Wary – Liberec (218 km) [ edytuj | edytuj kod ]
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Joseph Spruyt
5:47,40
2.
Rajmund Zieliński
+2,33
3.
Jan Smolík
+2,33
4.
Antal Megyerdi
+2,33
5.
Aleksander Kulibin
+2,33
6.
Wiktor Kapitonow
+2,37
7.
Lothar Appler
+2,37
8.
Yves Gougaut
+2,37
9.
Anatolij Czerepowicz
+2,37
10.
Dieter Mickein
+2,37
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Stanisław Gazda
4:52,37
2.
Wiktor Kapitonow
+0,00
3.
Yves Gougaut
+0,00
4.
Daniel Labrouille
+0,00
5.
Gabriel Moiceanu
+0,00
6.
Joseph Spruyt
+0,00
7.
Josef Volf
+0,00
8.
Jan Smolík
+0,00
9.
Emanuel Lešetický
+0,00
10.
Ryszard Zapała
+0,00
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Pavel Doležel
5:26,14
2.
Gabriel Moiceanu
+0,00
3.
Flemming Wewer
+0,00
4.
Stefan Nejczew
+0,03
5.
Jan Smolík
+0,03
6.
Emanuel Lešetický
+0,03
7.
Klaus Ampler
+0,03
8.
Gustav-Adolf Schur
+0,03
9.
Walter Ziegler
+0,03
10.
Josef Volf
+0,03
XIV etap, (24 maja 1964), Czeskie Budziejowice – Praga (156 km) [ edytuj | edytuj kod ]
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Michel Jacquemin
3:49,19
2.
Antal Megyerdi
+0,00
3.
Ladislav Heller
+1,56
4.
Emanuel Lešetický
+2,36
5.
Josef Volf
+2,36
6.
Ryszard Zapała
+2,36
7.
Aleksander Kulibin
+2,36
8.
Rudolf Schejbal
+2,36
9.
Stanisław Gazda
+2,36
10.
Lothar Appler
+2,36
Koszulka żółta
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
L.p.
Zawodnik
Czas/strata
1.
Jan Smolík
54:49,08
33.
Tarek Abdoul Zahab
+34,52
2.
Günter Hoffmann
+7,45
34.
Ion Ardeleanu
+36,00
3.
Dieter Wiedemann
+7,55
35.
Adolf Ljuty
+36,07
4.
Jan Kudra
+8,29
36.
Laslo Pavlik
+36,25
5.
Ryszard Zapała
+8,36
37.
Radoš Čubrić
+42,36
6.
Lothar Appler
+8,45
38.
Emanuel Lešetický
+45,13
7.
Wiktor Kapitonow
+8,58
39.
Joseph Spruyt
+53,28
8.
János Juszkó
+9,05
40.
Anthony Woodcock
+54,11
9.
Aleksander Kulibin
+9,34
41.
Daniel Heck
+1:00,18
10.
Ladislav Heller
+11,06
42.
Béla Juhász
+1:04,50
11.
Dieter Mickein
+11,20
43.
Aleksander Pawłow
+1:04,58
12.
Gabriel Moiceanu
+11,36
44.
Jacques Petit
+1:07,46
13.
Stanisław Gazda
+11,47
45.
Aleksander Dochljakow
+1:18,43
14.
Pavel Doležel
+11,57
46.
Josef Volf
+1:21,31
15.
Antal Megyerdi
+12,08
47.
George Bennet
+1:28,04
16.
Klaus Ampler
+12,34
48.
Ørnulf Andresen
+1:57,28
17.
Gustav-Adolf Schur
+12,57
49.
Prodan Asenow
+2:09,06
18.
Constantin Dumitrescu
+13,16
50.
Henning Petersen
+2:12,42
19.
Rajmund Zieliński
+13,50
51.
Bernard Glais
+2:25,13
20.
Jože Šantavec
+15,34
52.
Flemming Wewer
+2:35,20
21.
Antoni Palka
+15,45
53.
György Balaskó
+2:40,30
22.
Ion Stoica
+16,07
54.
Dymitar Kotew
+2:44,34
23.
Andrej Boltežar
+16,49
55.
Conjo Kolew
+2:53,44
24.
Stefan Nejczew
+18,43
56.
Marko Veličković
+3:02,32
25.
László Mahó
+19,39
57.
Esko Hautamäki
+3:03,38
26.
Rudolf Schejbal
+20,21
58.
Dan Fjord
+3:25,53
27.
Michel Jacquemin
+22,45
59.
Antero Lumme
+3:47,00
28.
Józef Gawliczek
+23,14
60.
Jørgen Green
+4:13,06
29.
Walter Ziegler
+24,46
61.
Sergio Martínez
+5:11,02
30.
Jorma Ylitalo
+26,47
62.
John-William Benger
+6:32,32
31.
Ludovic Zanoni
+28,20
63.
León Antonio Herr
+7:27,55
32.
Yves Gougaut
+30,02
Koszulka błękitna.
Na wynik składa się rzeczywista suma czasów – bez bonifikat – trzech pierwszych zawodników drużyny na każdym etapie.
L.p.
Drużyna
Czas/strata
L.p.
Drużyna
Czas/strata
1.
Niemiecka Republika Demokratyczna
166:46,59
9.
Bułgaria
+2:28,01
2.
Rumunia
+6,14
10.
Dania
+4:38,48
3.
Polska
+7,36
11.
Finlandia
+5:55,50
4.
Czechosłowacja
+11,14
12.
Trzy Kontynenty (drużyna międzynarodowa)
+9:02,03
5.
Węgry
+18,01
Anglia
zdekompletowana
6.
ZSRR
+20,19
Belgia
zdekompletowana
7.
Jugosławia
+44,21
Kuba
zdekompletowana
8.
Francja
+1:25,02
Brak koszulki.
O kolejności decyduje suma punktów zgromadzonych na górskich premiach pierwszej i drugiej kategorii.
L.p.
Zawodnik
Punkty
1.
Joseph Spruyt
8
2.
Antal Megyerdi
5
3.
Józef Gawliczek
2
4.
Adolf Ljuty
1
4.
Jože Šantavec
1
4.
Ryszard Zapała
1
Koszulka fioletowa.
O kolejności decyduje suma punktów zgromadzonych na lotnych i górskich premiach.
L.p.
Zawodnik
Punkty
1.
Joseph Spruyt
95
2.
Jan Smolík
93
3.
Stanisław Gazda
55
4.
Lothar Appler
42
5.
Antal Megyerdi
37
6.
Yves Gougaut
37
7.
Constantin Dumitrescu
36
8.
Gabriel Moiceanu
34
9.
Wiktor Kapitonow
33
10.
Dieter Mickein
32
10.
Gustav-Adolf Schur
32
Tuszyński, B., Wyścig Pokoju 1948-1988 , Wydawnictwo Sport i Turystyka, Warszawa 1989, s. 228-232.
Serwis poświęcony Wyścigowi Pokoju (niem. )