Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
David Lloyd George, premier, pierwszy lord skarbu
Andrew Bonar Law, kanclerz skarbu, przewodniczący Izby Gmin
Stanley Baldwin, młodszy lord skarbu, finansowy sekretarz skarbu
Hrabia Curzon of Kedleston, lord przewodniczący Rady, przewodniczący Izby Lordów
Hrabia Crawford, lord tajnej pieczęci
Arthur Balfour, minister spraw zagranicznych
Lord Robert Cecil, podsekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych, minister blokady
Edward Carson, pierwszy lord Admiralicji, minister bez teki
Książę Marlborough, parlamentarny sekretarz przy Radzie Rolnictwa i Rybołówstwa
John Baird, parlamentarny sekretarz przy Zarządzie Lotnictwa, parlamentarny sekretarz przy Radzie Lotnictwa
Herbert Fisher, przewodniczący Rady Edukacji
Austen Chamberlain, minister ds. Indii, minister bez teki
Wicehrabia French of Ypres, lord namiestnik Irlandii
Winston Churchill, minister ds. amunicji
Arthur Henderson, minister bez teki
Wicehrabia Milner, minister bez teki, minister wojny
Jan Smuts, minister bez teki
Hrabia Derby, minister wojny
Henry Forster, finansowy sekretarz w ministerstwie wojny
Hrabia Stanhope, parlamentarny sekretarz w ministerstwie wojny
Alfred Mond, pierwszy komisarz ds. prac publicznych
James Craig, skarbnik Dworu Królewskiego
Robert Sanders, skarbnik Dworu Królewskiego
Koalicyjny gabinet wojenny Partii Liberalnej i Partii Konserwatywnej pod przewodnictwem Davida Lloyda George’a powstał 6 grudnia 1916 r. Oficjalnie przestał istnieć 31 października 1919 r., ale już w styczniu tego roku, po wyborach powszechnych, uległ gruntownemu przebudowaniu.
Członków ścisłego gabinetu wyróżniono tłustym drukiem.
Urząd
Imię i nazwisko
Kadencja
Premier Pierwszy lord skarbu
David Lloyd George
1916–1919
Kanclerz skarbu Przewodniczący Izby Gmin
Andrew Bonar Law
1916–1919
Finansowy sekretarz skarbu
Hardman Lever Stanley Baldwin
1916–1919 1917–1919
Parlamentarny sekretarz skarbu
lord Edmund Talbot Neil Primrose Frederick Guest
1916–1919 1916–1917 1917–1919
Młodsi lordowie skarbu
James Hope John Pratt Stanley Baldwin James Parker Josiah Towyn Jones
1916–1919 1916–1919 1917 1917–1919 1919–1919
Lord kanclerz
Robert Finlay, 1. wicehrabia Finlay
1916–1919
Lord przewodniczący Rady Przewodniczący Izby Lordów
George Curzon, 1. hrabia Curzon of Kedleston
1916–1919
Lord tajnej pieczęci
David Lindsay, 27. hrabia Crawford
1916–1919
Minister spraw zagranicznych
Arthur Balfour
1916–1919
Podsekretarz stanu w ministerstwie spraw zagranicznych
lord Robert Cecil
1916–1919
Asystent podsekretarza stanu w ministerstwie spraw zagranicznych
Thomas Legh, 2. baron Newton
1916–1919
Minister spraw wewnętrznych
George Cave
1916–1919
Podsekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych
William Brace
1916–1919
Pierwszy lord Admiralicji
Edward Carson Eric Campbell Geddes
1916–1917 1917–1919
Parlamentarny i finansowy sekretarz przy Admiralicji
Thomas James Macnamara Victor Bulwer-Lytton, 2. hrabia Lytton
1916–1919 1917–1919
Cywilny lord Admiralicji
Ernest George Pretyman Arthur Pease
1916–1919 1916–1919
Przewodniczący Rady Rolnictwa i Rybołówstwa
Rowland Prothero
1916–1919
Parlamentarny sekretarz przy Radzie Rolnictwa i Rybołówstwa
Richard Winfrey Charles Spencer-Churchill, 9. książę Marlborough George Goschen, 2. wicehrabia Goschen Charles Hepburn-Stuart-Forbes-Trefusis
1916–1919 1917–1918 1918 1918–1919
Przewodniczący Zarządu Lotnictwa
George Curzon, 1. hrabia Curzon of Kedleston Weetman Pearson, 1. wicehrabia Cowdray
1916–1917 1917
Parlamentarny sekretarz przy Zarządzie Lotnictwa
John Baird
1916–1917
Przewodniczący Rady Lotnictwa
Harold Harmsworth, 1. baron Rothermere William Weir, 1. baron Weir
1917–1918 1918–1919
Parlamentarny sekretarz przy Radzie Lotnictwa
John Baird
1917–1919
Minister blokady
lord Robert Cecil Laming Worthington-Evans
1916–1918 1918–1919
Parlamentarny sekretarz w ministerstwie blokady
Frederick Leverton Harris
1917–1919
Minister ds. kolonii
Walter Long
1916–1919
Podsekretarz stanu w ministerstwie ds. kolonii
Arthur Steel-Maitland William Hewins
1916–1917 1917–1919
Przewodniczący Rady Edukacji
Herbert Fisher
1916–1919
Parlamentarny sekretarz przy Radzie Edukacji
Herbert Lewis
1916–1919
Minister kontroli żywności
Hudson Kearley, 1. baron Devonport David Thomas, 1. wicehrabia Rhondda John Robert Clynes
1916–1917 1917–1918 1918–1919
Parlamentarny sekretarz w ministerstwie kontroli żywności
Charles Bathurst John Robert Clynes Waldorf Astor
1916–1917 1917–1918 1918–1919
Przewodniczący Rady Zarządu Lokalnego
David Thomas, 1. baron Rhondda William Fisher Auckland Geddes
1916–1917 1917–1918 1918–1919
Parlamentarny sekretarz przy Radzie Zarządu Lokalnego
William Fisher Stephen Walsh
1916–1917 1917–1919
Minister ds. Indii
Austen Chamberlain Edwin Samuel Montagu
1916–1917 1917–1919
Podsekretarz stanu w ministerstwie ds. Indii
John Dickson-Poynder, 1. baron Islington
1916–1919
Lord namiestnik Irlandii
John French, 1. wicehrabia Frech of Ypres
1918–1919
Główny sekretarz Irlandii
Henry Duke Edward Shortt
1916–1918 1918–1919
Wiceprzewodniczący Departamentu Rolnictwa dla Irlandii
Thomas Wallace Russell
1916–1919
Minister pracy
John Hodge George Henry Roberts
1916–1917 1917–1919
Parlamentarny sekretarz w ministerstwie pracy
William Bridgeman
1916–1919
Kanclerz Księstwa Lancaster
Frederick Cawley Max Aitken, 1. baron Beaverbrook William Fisher, 1. baron Downham
1916–1918 1918 1918–1919
Minister informacji
Max Aitken, 1. baron Beaverbrook William Fisher, 1. baron Downham
1918 1918–1919
Minister ds. amunicji
Christopher Addison Winston Churchill
1916–1917 1917–1919
Parlamentarny sekretarz w ministerstwie ds. amunicji
Laming Worthington-Evans Frederick Kellaway John Seely
1916–1918 1916–1919 1918–1919
Parlamentarny i finansowy sekretarz w ministerstwie ds. amunicji
Laming Worthington-Evans
1918–1919
Minister służby publicznej
Neville Chamberlain Auckland Geddes
1916–1917 1917–1919
Parlamentarny sekretarz w ministerstwie służby publicznej
Stephen Walsh Cecil Beck William Peel, 2. wicehrabia Peel
1917 1917–1919 1918–1919
Paymaster-General
Joseph Compton-Rickett
1916–1919
Minister emerytur
George Nicoll Barnes John Hodge
1916–1917 1917–1919
Parlamentarny sekretarz w ministerstwie emerytur
Arthur Griffith-Boscawen
1916–1919
Poczmistrz generalny
Albert Illingworth
1916–1919
Asystent poczmistrza generalnego
Herbert Pease
1916–1919
Minister bez teki
Arthur Henderson Alfred Milner, 1. wicehrabia Milner Jan Smuts Edward Carson George Nicoll Barnes Austen Chamberlain
1916–1917 1916–1918 1917–1919 1917–1918 1917–1919 1918–1919
Minister odbudowy
Christopher Addison
1917–1919
Minister ds. Szkocji
Robert Munro
1916–1919
Parlamentarny sekretarz w ministerstwie ds. Szkocji
John Pratt
1916–1919
Minister żeglugi
James Maclay
1916–1919
Parlamentarny sekretarz w ministerstwie żeglugi
Leo Chiozza Money
1916–1919
Przewodniczący Zarządu Handlu
Albert Stanley
1916–1919
Parlamentarny sekretarz przy Zarządzie Handlu
George Henry Roberts George James Wardle
1916–1917 1917–1919
Sekretarz handlu zamorskiego
Arthur Steel-Maitland
1917–1919
Minister wojny
Edward Stanley, 17. hrabia Derby Alfred Milner, 1. wicehrabia Milner
1916–1918 1918–1919
Podsekretarz stanu w ministerstwie wojny
Ian Macpherson
1916–1919
Finansowy sekretarz w ministerstwie wojny
Henry Forster
1916–1919
Parlamentarny sekretarz w ministerstwie wojny
James Stanhope, 7. hrabia Stanhope
1916–1919
Pierwszy komisarz ds. prac publicznych
Alfred Mond
1916–1919
Prokurator generalny
Frederick Smith
1916–1919
Radca generalny Anglii i Walii
Gordon Hewart
1916–1919
Lord adwokat
James Avon Clyde
1916–1919
Solicitor General dla Szkocji
Thomas Brash Morison
1916–1919
Lord kanclerz Irlandii
Ignatius O’Brien James Campbell
1916–1918 1918–1919
Prokurator Generalny dla Irlandii
James O’Connor Arthur Warren Samuels
1917–1918 1918–1919
Solicitor General dla Irlandii
James Chambers Arthur Warren Samuels John Blake Powell Denis Henry
1917 1917–1918 1918 1918–1919
Lord steward
Horace Farquhar, 1. wicehrabia Farquhar
1916–1919
Lord szambelan
William Mansfield, 1. wicehrabia Sandhurst
1916–1919
Wiceszambelan Dworu Królewskiego
Cecil Beck William Dudley Ward
1916–1917 1917–1919
Koniuszy królewski
Edwyn Scudamore-Stanhope, 10. hrabia Chesterfield
1916–1919
Skarbnik Dworu Królewskiego
James Craig vacatRobert Sanders
1916–1918 1918 1918–1919
Kontroler Dworu Królewskiego
Edwin Cornwall
1916–1919
Kapitan Gentelmen-at-Arms
Edward Colebrooke, 1. baron Colebrooke
1916–1919
Kapitan Ochotników Gwardii
Charles Harbord, 6. baron Suffield Hylton Jolliffe, 3. baron Hylton
1916–1918 1918–1919
Lord-in-waiting
Richard Herschell, 2. baron Herschell George Hamilton-Gordon, 2. baron Stanmore John Brocklehurst, 1. baron Ranksborough Arthur Annesley, 11. wicehrabia Valentia Hylton Jolliffe, 3. baron Hylton Savile Crossley, 1. baron Somerleyton
1916–1919 1916–1919 1916–1919 1916–1919 1916–1918 1918–1919
W dniu powstania
Późniejsi członkowie gabinetu