Pająki (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Pająki
Spiders
Gatunek

horror science fiction

Data premiery

14 czerwca 2000 r.

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

94 min

Reżyseria

Gary Jones

Scenariusz

Stephen David Brooks
Jace Anderson
Adam Gierasch
Bo’az Dawidson

Główne role

Lana Parrilla
Josh Green
Oliver Macready
Nick Swarts

Muzyka

Bill Wandel

Zdjęcia

Jack Cooperman

Scenografia

Maria Terry
Michael D. Costello (w czołówce jako Michael Costello)
Allen Terry

Kostiumy

Emma Trenchard

Montaż

Christopher Holmes

Produkcja

Bo’az Dawidson
Danny Lerner

Budżet

2 000 000 USD

Pająki (tytuł oryg. Spiders) – amerykański horror science-fiction z 2000 roku. Część ekipy filmowej jeszcze tego samego roku pracowała przy slasherze Tobe’a Hoopera Krokodyl zabójca. Pomimo braku sukcesu, w roku 2001 powstał sequel filmu: Pająki 2. W Argentynie, gdzie miała miejsca ogólnoświatowa premiera filmu, został on udostępniony pod tytułem Arachnofobia 2 (arg. Aracnofobia II).

W Polsce film wyemitowały stacje telewizyjne Polsat oraz TV4.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

W wyniku nieudanego eksperymentu na pokładzie promu kosmicznego powstaje przerażające monstrum – pajęczyca o kryptonimie „Teściowa” z DNA Obcych, która, zabita, odradza się jeszcze silniejsza. Tymczasem trójka młodych zapaleńców – Slick, Murphy i Marci – pod wodzą tej ostatniej, początkującej dziennikarki, poszukuje na kalifornijskiej pustyni śladów lądowania UFO. Studenci mają pecha znaleźć się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Na pustkowiu ląduje bowiem wspomniany prom o nazwie Nautilus. Okazuje się, że lot statkiem przeżył tylko jeden członek załogi. Próba eskortowania ciężko rannego do szpitala kończy się śmiercią lekarza. Wkrótce poszkodowany astronauta wydaje na świat zmutowaną pajęczycę, która osiedliła się w jego ciele.

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Film kręcono w kalifornijskich miejscowościach Camarillo i Los Angeles od lipca do września roku 1999. Produkcja filmu odbywała się z kolei od marca 1999 do sierpnia 2000 roku.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]