Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Ten artykuł od 2017-10 wymaga uzupełnienia informacji. Artykuł należy uzupełnić o
istotne informacje : Należy uzupełnić hasło o wyniki konkursu kobiet..
Po wyeliminowaniu niedoskonałości należy usunąć szablon {{Dopracować}} z tego artykułu.
Mistrzostwa Niemiec w Skokach Narciarskich 2013 – zawody o tytuł mistrza Niemiec w skokach narciarskich , odbyły się 5 i 6 października 2013 roku w Oberstdorfie .
Zawodnicy o tytuł indywidualnego mistrza Niemiec rywalizowali na skoczni K-120. Zwycięzcą zawodów został Marinus Kraus. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, a brąz zdobył Severin Freund. W rywalizacji wzięło udział 48 zawodników. W rywalizacji drużynowej rozgrywanej na obiekcie K-120 zwyciężyła pierwsza drużyna Bawarii BSV. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Badenii i Winterbergii SBW, a brązowy medal przypadł w udziale drugie drużynie Bawarczyków BSV.
Konkurs indywidualny na skoczni K 120 (05.10.2013) [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsce
Zawodnik
Klub
Skok 1
Skok 2
Punkty
1
Marinus Kraus
WSV Oberaudorf
138,5
127,0
275,9
2
Karl Geiger
SC Oberstdorf
136,5
127,0
272,8
3
Severin Freund
WSV-DJK Rastbüchl
137,5
129,5
271,6
4
Andreas Wellinger
SC Ruhpolding
140,0
125,0
269,0
5
Andreas Wank
WSV Oberhof 05
138,5
120,5
264,7
6
Michael Neumayer
SK Berchtesgaden
131,0
123,0
251,7
7
Martin Schmitt
SV Furtwangen
127,5
125,0
250,5
8
Jan Mayländer
SC Degenfeld
125,0
126,0
246,3
9
Richard Freitag
SG Nickelhütte Aue
130,5
119,0
240,6
10
Maximilian Mechler
WSV Isny
134,0
115,0
239,7
11
Tim Fuchs
SC Degenfeld
120,5
124,0
233,1
12
Sebastian Bradatsch
TSG Ruhla
124,0
120,0
232,2
13
Michael Dreher
SC Oberstdorf
123,0
121,5
232,1
14
Pius Paschke
WSV Kiefersfelden
123,5
119,0
231,0
15
Franz Weiß
SG Nickelhütte Aue
125,5
116,5
227,6
16
Christian Heim
SC Auerbach
122,0
116,5
219,8
17
Thomas Dufter
SC Hammer
125,0
111,5
218,2
18
Danny Queck
WSV 08 Lauscha
119,0
115,5
214,1
19
Dominik Mayländer
SC Degenfeld
118,5
114,5
209,9
20
Felix Schoft
SC Partenkirchen
120,0
112,0
208,6
21
Stephan Leyhe
SC Willingen
120,0
112,0
208,6
22
Daniel Althaus
SC Oberstdorf
111,5
111,5
189,9
23
David Winkler
SK Winterberg
114,5
108,0
189,5
24
Niklas Wangler
SZ Breitnau
116,0
104,5
185,4
25
David Siegel
SV Baiersbronn
117,0
103,0
183,5
26
Michael Herrmann
SC Oberstdorf
113,0
108,0
182,8
27
Maximilian Kaiser
WSV Braunlage
116,5
100,5
176,1
28
Daniel Wenig
SK Berchtesgaden
116,5
101,5
175,9
29
Daniel Fudel
SG Nickelhütte Aue
114,0
101,0
172,0
30
Kevin Horlacher
SC Degenfeld
109,0
107,0
170,3
30
Sepp Lechner
WSV Kiefersfelden
117,0
96,5
170,3
32
Petrik Hamann
SV Baiersbronn
108,5
104,5
169,4
33
Pascal Bodmer
SV Meßstetten
111,0
105,0
167,3
34
Markus Eisenbichler
TSV Siegsdorf
101,5
109,5
166,3
35
Marc Ganserer
SC Oberstdorf STP O
111,0
98,0
164,2
36
Franz Röder
SG Nickelhütte Aue
109,0
100,0
159,2
37
Tobias Bogner
SC Oberstdorf STP O
105,0
101,0
157,3
38
Henrik Heinz
SWV Goldlauter-Heidersbach
105,0
98,5
152,3
39
Sebastian Reuschel
WSV 08 Johanngeorgenstad
102,0
101,5
150,3
40
Lukas Wagner
WSV 08 Lauscha
109,0
95,0
147,2
41
Nils Wilfert
WSV 08 Lauscha
104,5
100,0
144,1
42
Tobias Lugert
SC Ruhpolding
105,0
93,5
143,3
43
Florian Horst
SV Biberau
101,0
100,5
141,7
44
Tim Heinrich
WSV Schmiedefeld
105,5
94,0
141,6
45
Alois Schwinghammer
SC Partenkirchen
96,5
95,0
127,2
46
Dominik Leischker
SG Nickelhütte Aue
93,5
97,0
124,9
47
Marvin Hoffmann
TuS Neuenrad
94,0
94,0
120,9
48
Mathias Kappes
SK Meinerzhagen
93,0
96,0
120,2
Konkurs drużynowy na skoczni K 120 (06.10.2013) [ edytuj | edytuj kod ]
Miejsce
Reprezentacja
Zawodnik
Klub
Skok 1
Skok 2
Punkty
1
Bawaria I
Michael Neumayer
SK Berchtesgaden
137,0
132,5
1088,7
Karl Geiger
SC Oberstdorf
123,0
134,5
Marinus Kraus
WSV Oberaudorf
132,0
132,5
Severin Freund
WSV-DJK Rastbüchl
130,5
137,0
2
Badenia-Wirtembergia I
Maximilian Mechler
SC Auerbach
134,0
128,0
939,9
Dominik Mayländer
SC Degenfeld
123,0
122,0
Martin Schmitt
SV Furtwangen
102,0
127,5
Jan Mayländer
SC Degenfeld
121,5
127,5
3
Bawaria II
Christian Heim
WSV Isny
119,5
120,0
907,7
Michael Dreher
SC Oberstdorf
126,0
131,5
Pius Paschke
WSV Kiefersfelden
119,0
125,5
Markus Eisenbichler
TSV Siegsdorf
106,5
116,0
4
Turyngia I
Danny Queck
WSV 08 Lauscha
122,5
118,5
890,4
Julian Hahn
WSV Oberhof 05
107,0
114,0
Sebastian Bradatsch
TSG Ruhla
113,5
121,0
Andreas Wank
WSV Oberhof 05
128,5
130,5
5
Badenia-Wirtembergia II
Tim Fuchs
SC Degenfeld
123,5
127,0
868,1
Kevin Horlacher
SC Degenfeld
121,0
124,5
Niklas Wangler
SZ Breitnau
108,0
115,5
David Siegel
SV Baiersbronn
110,5
117,0
6
Saksonia I
Franz Weiß
SG Nickelhütte Aue
118,5
111,0
833,8
Martin Hamann
SG Nickelhütte Aue
113,0
113,5
Daniel Fudel
SG Nickelhütte Aue
104,5
114,0
Richard Freitag
SG Nickelhütte Aue
125,5
128,5
7
Hesja
Paul Winter
SC Willingen
117,5
112,5
790,3
Hermann Saure
SC Willingen
106,0
109,0
David Winkler
SK Winterberg
114,5
118,5
Stephan Leyhe
SC Willingen
112,5
118,0
8
Bawaria III
Daniel Althaus
SC Oberstdorf
110,5
113,0
781,5
Daniel Wenig
SK Berchtesgaden
113,5
120,0
Thomas Dufter
SC Hammer
105,5
117,5
Felix Schoft
SC Partenkirchen
110,0
112,5
9
Bawaria IV
Sepp Lechner
WSV Kiefersfelden
118,0
117,0
771,4
Marc Ganserer
SC Oberstdorf
114,5
114,5
Michael Herrmann
SC Oberstdorf
109,0
113,5
Tobias Bogner
SK Berchtesgaden
102,5
109,0
10
Saksonia II
Johannes Schubert
SG Nickelhütte Aue
99,0
101,5
664,1
Dominik Leischker
SG Nickelhütte Aue
104,0
110,0
Franz Röder
SG Nickelhütte Aue
104,5
109,5
Sebastian Reuschel
WSV 08 Johanngeorgenstadt
107,0
109,0
11
Turyngia II
Lukas Wagner
WSV 08 Lauscha
108,0
108,0
642,0
Sebastian Köhler
TSG Ruhla
103,5
106,0
Felix Hoffmann
SWV Goldlauter-Heidersbach
98,5
101,5
Benedikt Menz
SC Steinbach-Hallenberg
102,0
107,5
12
Bawaria V
Moritz Baer
SF Gmund-Dürnbach
97,5
92,0
591,0
Fabian Seidl
SC Auerbach
103,5
102,5
Nils Wilfert
SWSV Warmensteinach
101,0
110,5
Tobias Lugert
SC Ruhpolding
98,5
104,5