Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mistrzostwa Europy w Strzelaniu z 10 metrów 2020
Data
23 lutego-2 marca 2020
Miejscowość
Wrocław
Organizator
ISSF / ESC
Mistrzostwa Europy w Strzelaniu z 10 metrów 2020 – 49. edycja mistrzostw Europy w strzelaniu z 10 metrów, których zawody zostały rozegrane we Wrocławiu , w dniach 23 lutego−2 marca 2020 roku.
Klasyfikację medalową wygrała Rosja przed Ukrainą i Szwecją . Polska zajęła 7. pozycję w tej samej klasyfikacji.
Seniorzy
Konkurencja
Data
Złoto
Srebro
Brąz
MĘŻCZYŹNI
karabin, 10 m
29 lutego
István Péni
Ołeh Tsarkow
Siergiej Richter
karabin, 10 m (druż.)
1 marca
Rosja Siergiej Kamienskij Władimir Maslennikow Aleksander Driagin
Chorwacja Miran Maričić Petar Gorša Borna Petanjek
Francja Alexis Raynaud Etienne Germond Brian Baudouin
pistolet, 10 m
28 lutego
Artiom Czernousow
Paolo Monna
İsmail Keleş
pistolet, 10 m (druż.)
1 marca
Rosja Artiom Czernousow Anton Aristarkow Andriej Czilikow
Włochy Paolo Monna Giuseppe Giordano Alessio Torracchi
Serbia Damir Mikec Dimitrije Grgić Dusko Petrov
ruchoma tarcza, 10 m
25 lutego
Emil Martinsson
Michaił Azarenko
Łukasz Czapla
ruchoma tarcza, 10 m (druż.)
25 lutego
Rosja Michaił Azarenko Władisław Szczepotkin Władisław Prianisznikow
Szwecja Emil Martinsson Jesper Nyberg Niklas Bergström
Finlandia Tomi-Pekka Heikkila Heikki Lahdekorpi Krister Holmberg
ruchoma tarcza, 10 m, mix
27 lutego
Jesper Nyberg
Władisław Szczepotkin
Michaił Azarenko
ruchoma tarcza, 10 m, mix (druż.)
27 lutego
Szwecja Jesper Nyberg Niklas Bergström Emil Martinsson
Rosja Władisław Szczepotkin Michaił Azarenko Władisław Prianisznikow
Finlandia Tomi-Pekka Heikkila Heikki Lahdekorpi Krister Holmberg
KOBIETY
karabin, 10 m
29 lutego
Laura-Georgeta Coman
Anastasija Gałaszina
Andrea Arsović
karabin, 10 m (druż.)
1 marca
Rosja Anastasija Gałaszina Daria Boldinowa Julija Karimowa
Norwegia Jenny Stene Jeanette Hegg Duestad Johanna Reksten
Polska Aneta Stankiewicz Agnieszka Nagay Natalia Kochańska
pistolet, 10 m
28 lutego
Bobana Momčilović Veličković
Heidi Diethelm Gerber
Anna Korakaki
pistolet, 10 m (druż.)
1 marca
Serbia Bobana Momčilović Veličković Zorana Arunović Jasmina Milovanović
Polska Klaudia Breś Beata Bartków-Kwiatkowska Joanna Tomala
Niemcy Andrea Heckner Julia Hochmuth Monika Karsch
ruchoma tarcza, 10 m
25 lutego
Olga Stepanowa
Daniela Vogelbacher
Wiktorija Rybowałowa
ruchoma tarcza, 10 m (druż.)
25 lutego
Ukraina Wiktorija Rybowałowa Galina Awramienko Walentyna Honczarowa
Rosja Olga Stepanowa Julija Ejdenzon Irina Izmałkowa
Armenia Gohar Harutiunian Lilit Mykyrtczian Arusjak Grigorian
ruchoma tarcza, 10 m, mix
27 lutego
Galina Awramienko
Wiktorija Rybowałowa
Olga Stepanowa
ruchoma tarcza, 10 m, mix (druż.)
27 lutego
Rosja Olga Stepanowa Irina Izmałkowa Julija Ejdenzon
Ukraina Galina Awramienko Wiktorija Rybowałowa Walentyna Honczarowa
Armenia Lilit Mkrtczyan Gohar Harutiunian Arusjak Grigorian
KONKURENCJE MIESZANE
karabin, 10 m (mikst)
28 lutego
Rosja IIJulija Karimowa Władimir Maslennikow
Węgry Eszter Denes István Péni
Chorwacja IIEstera Herceg Miran Maričić
pistolet, 10 m (mikst)
29 lutego
Rosja IWitalina Bacaraszkina Artiom Czernousow
Serbia IZorana Arunović Damir Mikec
Szwajcaria IHeidi Diethelm Gerber Jason Solari
ruchoma tarcza, 10 m (mikst)
26 lutego
Rosja IJulija Ejdenzon Michaił Azarenko
Ukraina IGalina Awramienko Igor Kizyma
Ukraina IIWiktorija Rybowałowa Danyło Danilenko
Juniorzy
Konkurencja
Data
Złoto
Srebro
Brąz
MĘŻCZYŹNI
karabin, 10 m
25 lutego
Soma Richard Hammerl
Stefan Wadlegger
Grigorij Szamakow
karabin, 10 m (druż.)
27 lutego
Węgry Soma Richard Hammerl Ferenc Török Zalán Pekler
Francja Bastien Destefanis Lucas Kryzs Nicolas Mompach
Włochy Danilo Dennis Sollazzo Agustin Martin Petrini Michele Bernardi
pistolet, 10 m
26 lutego
Hlib Kinitow
James Andrew John Miller
Federico Maldini
pistolet, 10 m (druż.)
27 lutego
Rosja Kiriłł Michailiut Jegor Wyskriebcew Aleksander Kondraszin
Słowacja Marek Copak Lukas Filip Jergus Vengrini
Włochy Federico Maldini Simone Saravalli Matteo Mastrovalerio
ruchoma tarcza, 10 m
28 lutego
Andreas Bergström
Aaro Juhani Vuorimaa
Denys Babliuk
ruchoma tarcza, 10 m (druż.)
28 lutego
Ukraina Denys Babliuk Danyło Danilenko Andrij Draczuk
Szwecja Andreas Bergström Mats Eliasson Max Martinsson
Rosja Jan Ejdenzon Aleksandr Doroncow Pawieł Gołubiew
ruchoma tarcza, 10 m, mix
26 lutego
Gor Kaczatrian
Denys Babliuk
Andreas Bergström
ruchoma tarcza, 10 m, mix (druż.)
26 lutego
Ukraina Denys Babliuk Danyło Danilenko Andrij Draczuk
Szwecja Andreas Bergström Mats Eliasson Max Martinsson
Finlandia Aaro Juhani Vuorimaa Mikko Hakala Toni Annala
KOBIETY
karabin, 10 m
25 lutego
Aleksandra Szutko
Jade Bordet
Eszter Mészáros
karabin, 10 m (druż.)
27 lutego
Rosja Alina Kiżbullina Anastasija Dierewiagina Tatiana Charkowa
Niemcy Melissa Ruschel Larissa Weindorf Franka Janssen
Polska Aleksandra Szutko Julia Piotrowska Julia Grzybowska
pistolet, 10 m
26 lutego
Vanessa Seeger
Veronika Schejbalova
Anastasja Szadak
pistolet, 10 m (druż.)
27 lutego
Rosja Nadieżda Kołoda Anastasja Szadak Daria Sirotkina
Włochy Brunella Aria Alessandra Fait Chiara Giancamilli
Niemcy Vanessa Seeger Natalie Köhler Tabea Ocker
ruchoma tarcza, 10 m
28 lutego
Kristina Hiliewicz
Ksenija Anufriewa
Margaryta Tarkani
ruchoma tarcza, 10 m, mix
26 lutego
Margaryta Tarkani
Kristina Żołudiewa
Anastasija Żuczenko
KONKURENCJE MIESZANE
karabin, 10 m (mikst)
26 lutego
Węgry IEszter Mészáros Zalán Pekler
Rosja ITatiana Charkowa Grigorij Szamakow
Rosja IIAnastasija Dierewiagina Aleksander Wasiljew
pistolet, 10 m (mikst)
25 lutego
Rosja IIDaria Sirotkina Kiriłł Michailiut
Włochy Brunella Aria Matteo Mastrovalerio
Rosja INadieżda Kołoda Aleksander Kondraszin