Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2002
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie |
19 marca 2002 | ||
Zamknięcie (finał) |
30 marca 2002 | ||
Liczba drużyn |
32 | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów |
64 |
Mistrzostwa Świata U-19 w Rugby Union Mężczyzn 2002 – trzydzieste czwarte mistrzostwa świata U-19 w rugby union mężczyzn zorganizowane przez IRB i FIRA-AER, które odbyły się we Włoszech w dniach od 19 do 30 marca 2002 roku.
Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]
Federazione Italiana Rugby otrzymała prawa do organizacji turnieju w marcu 2001 roku[1]. Mistrzostwa zostały zorganizowane w ponad dwudziestu miastach dwóch włoskich regionów – Wenecja Euganejska i Friuli-Wenecja Julijska[2]. Zawody zostały przeprowadzone według zmodyfikowanych pod kątem juniorów przepisów[3][4], a nad ich przebiegiem czuwało dwudziestu dwóch arbitrów[5]. Rywalizacja w dwóch szesnastozespołowych dywizjach odbywała się systemem pucharowym, a dwie najsłabsze drużyny dywizji A w następnej edycji zastępowali finaliści dywizji B. Reprezentacje były rozstawione według wyników osiągniętych na poprzednich mistrzostwach[6].
Tytuł obronili Nowozelandczycy, w powtórce finału sprzed roku pokonując Francuzów[7], w grupie B zwyciężyli natomiast Kanadyjczycy[8]. Cztery najsłabsze zespoły grupy B zostały relegowane z mistrzostw, natomiast jej finaliści – Kanada i Namibia – zyskali awans do grupy A, zastępując Urugwaj i Chile[9][10].
Po rezygnacji Samoańczyków z turnieju zagrać mieli w nim reprezentanci Mołdawii, lecz gdy nie otrzymali wiz, organizatorzy zakładali, iż ich pierwsi przeciwnicy, Kanadyjczycy, otrzymają wolny los[11]. Wakat obsadzili jednak ostatecznie Czesi[12].
Grupa A[edytuj | edytuj kod]
Zawody odbyły się w ciągu czterech meczowych dni pomiędzy 21 a 30 marca 2002 roku[13][14][15].
Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21 marca 2002 | ||||||||||||||
Nowa Zelandia U-19 | 83 | |||||||||||||
24 marca 2002 | ||||||||||||||
Korea Południowa U-19 | 10 | |||||||||||||
Nowa Zelandia U-19 | 80 | |||||||||||||
21 marca 2002 | ||||||||||||||
Włochy U-19 | 8 | |||||||||||||
Irlandia U-19 | 24 | |||||||||||||
27 marca 2002 | ||||||||||||||
Włochy U-19 | 27 | |||||||||||||
Nowa Zelandia U-19 | 41 | |||||||||||||
21 marca 2002 | ||||||||||||||
Południowa Afryka U-19 | 9 | |||||||||||||
Południowa Afryka U-19 | 48 | |||||||||||||
24 marca 2002 | ||||||||||||||
Chile U-19 | 3 | |||||||||||||
Południowa Afryka U-19 | 17 | |||||||||||||
21 marca 2002 | ||||||||||||||
Anglia U-19 | 8 | |||||||||||||
Anglia U-19 | 59 | |||||||||||||
30 marca 2002 | ||||||||||||||
Rumunia U-19 | 6 | |||||||||||||
Nowa Zelandia U-19 | 71 | |||||||||||||
21 marca 2002 | ||||||||||||||
Francja U-19 | 18 | |||||||||||||
Walia U-19 | 13 | |||||||||||||
24 marca 2002 | ||||||||||||||
Gruzja U-19 | 3 | |||||||||||||
Walia U-19 | 3 | |||||||||||||
21 marca 2002 | ||||||||||||||
Argentyna U-19 | 3 | |||||||||||||
Argentyna U-19 | 50 | |||||||||||||
27 marca 2002 | ||||||||||||||
Japonia U-19 | 5 | |||||||||||||
Argentyna U-19 | 6 | |||||||||||||
21 marca 2002 | ||||||||||||||
Francja U-19 | 20 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||
Urugwaj U-19 | 13 | |||||||||||||
24 marca 2002 | 30 marca 2002 | |||||||||||||
Szkocja U-19 | 54 | |||||||||||||
Szkocja U-19 | 17 | Południowa Afryka U-19 | 55 | |||||||||||
21 marca 2002 | ||||||||||||||
Francja U-19 | 26 | Argentyna U-19 | 19 | |||||||||||
Francja U-19 | 15 | |||||||||||||
Rosja U-19 | 0 | |||||||||||||
21 marca 2002 20:00 |
Nowa Zelandia U-19 | 83 – 10 | Korea Południowa U-19 | Casale sul Sile |
21 marca 2002 18:00 |
Irlandia U-19 | 24 – 27 | Włochy U-19 | Treviso |
Relacja |
21 marca 2002 20:00 |
Południowa Afryka U-19 | 48 – 3 | Chile U-19 | San Donà di Piave |
Relacja |
21 marca 2002 20:00 |
Anglia U-19 | 59 – 6 | Rumunia U-19 | Padwa |
Relacja |
21 marca 2002 20:00 |
Walia U-19 | 13 – 3 | Gruzja U-19 | Mirano |
Relacja |
21 marca 2002 20:00 |
Argentyna U-19 | 50 – 5 | Japonia U-19 | Mogliano Veneto |
Relacja |
21 marca 2002 20:00 |
Urugwaj U-19 | 13 – 54 | Szkocja U-19 | Rovigo |
Relacja |
21 marca 2002 20:00 |
Francja U-19 | 15 – 0 | Rosja U-19 | Silea |
Relacja |
24 marca 2002 14:30 |
Nowa Zelandia U-19 | 80 – 8 | Włochy U-19 | Padwa |
Relacja |
24 marca 2002 14:30 |
Południowa Afryka U-19 | 17 – 8 | Anglia U-19 | Treviso |
Relacja |
24 marca 2002 14:30 |
Walia U-19 | 3 – 3 | Argentyna U-19 | Rovigo |
Relacja |
24 marca 2002 14:30 |
Szkocja U-19 | 17 – 26 | Francja U-19 | San Donà di Piave |
27 marca 2002 20:00 |
Nowa Zelandia U-19 | 41 – 9 | Południowa Afryka U-19 | Treviso |
27 marca 2002 20:00 |
Argentyna U-19 | 6 – 20 | Francja U-19 | Padwa |
Relacja |
30 marca 2002 15:30 |
Nowa Zelandia U-19 | 71 – 18 | Francja U-19 | Treviso |
30 marca 2002 14:00 |
Południowa Afryka U-19 | 55 – 19 | Argentyna U-19 | Treviso |
Relacja |
Mecze o miejsca 5–8[edytuj | edytuj kod]
Półfinały | Finał | |||||
27 marca 2002 | ||||||
Włochy U-19 | 8 | |||||
Anglia U-19 | 28 | |||||
30 marca 2002 | ||||||
Anglia U-19 | 10 | |||||
Szkocja U-19 | 17 | |||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||
27 marca 2002 | 30 marca 2002 | |||||
Walia U-19 | 24 | Włochy U-19 | 15 | |||
Szkocja U-19 | 25 | Walia U-19 | 19 |
27 marca 2002 18:00 |
Włochy U-19 | 8 – 28 | Anglia U-19 | Casale sul Sile |
27 marca 2002 18:00 |
Walia U-19 | 24 – 25 | Szkocja U-19 | Paese |
Relacja |
30 marca 2002 10:30 |
Anglia U-19 | 10 – 17 | Szkocja U-19 | Casale sul Sile |
30 marca 2002 10:30 |
Włochy U-19 | 15 – 19 | Walia U-19 | Paese |
Mecze o miejsca 9–12[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
24 marca 2002 | ||||||||||
Korea Południowa U-19 | 7 | |||||||||
27 marca 2002 | ||||||||||
Irlandia U-19 | 32 | |||||||||
Irlandia U-19 | 25 | |||||||||
24 marca 2002 | ||||||||||
Rumunia U-19 | 7 | |||||||||
Chile U-19 | 17 | |||||||||
30 marca 2002 | ||||||||||
Rumunia U-19 | 19 | |||||||||
Irlandia U-19 | 34 | |||||||||
24 marca 2002 | ||||||||||
Gruzja U-19 | 12 | |||||||||
Gruzja U-19 | 15 | |||||||||
27 marca 2002 | ||||||||||
Japonia U-19 | 12 | |||||||||
Gruzja U-19 | 15 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||
24 marca 2002 | ||||||||||
Rosja U-19 | 6 | |||||||||
Urugwaj U-19 | 19 | Rumunia U-19 | 16 | |||||||
Rosja U-19 | 26 | Rosja U-19 | 23 | |||||||
30 marca 2002 | ||||||||||
24 marca 2002 14:30 |
Korea Południowa U-19 | 7 – 32 | Irlandia U-19 | Mogliano Veneto |
Relacja |
24 marca 2002 14:30 |
Chile U-19 | 17 – 19 | Rumunia U-19 | Mirano |
24 marca 2002 14:30 |
Gruzja U-19 | 15 – 12 | Japonia U-19 | Silea |
24 marca 2002 14:30 |
Urugwaj U-19 | 19 – 26 | Rosja U-19 | Paese |
Relacja |
27 marca 2002 20:00 |
Irlandia U-19 | 25 – 7 | Rumunia U-19 | San Donà di Piave |
27 marca 2002 20:00 |
Gruzja U-19 | 15 – 6 | Rosja U-19 | Rovigo |
30 marca 2002 10:30 |
Irlandia U-19 | 34 – 12 | Gruzja U-19 | Silea |
Relacja |
30 marca 2002 10:30 |
Rumunia U-19 | 16 – 23 | Rosja U-19 | San Donà di Piave |
Mecze o miejsca 13–16[edytuj | edytuj kod]
Półfinały | Finał | |||||
27 marca 2002 | ||||||
Korea Południowa U-19 | 35 | |||||
Chile U-19 | 31 | |||||
30 marca 2002 | ||||||
Korea Południowa U-19 | 22 | |||||
Japonia U-19 | 26 | |||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||
27 marca 2002 | 30 marca 2002 | |||||
Japonia U-19 | 41 | Chile U-19 | 6 | |||
Urugwaj U-19 | 0 | Urugwaj U-19 | 15 |
27 marca 2002 18:00 |
Korea Południowa U-19 | 35 – 31 | Chile U-19 | Villorba |
27 marca 2002 18:00 |
Japonia U-19 | 41 – 0 | Urugwaj U-19 | Montebelluna |
30 marca 2002 10:30 |
Korea Południowa U-19 | 22 – 26 | Japonia U-19 | Favaro Veneto |
30 marca 2002 10:30 |
Chile U-19 | 6 – 15 | Urugwaj U-19 | Mogliano Veneto |
Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Reprezentacja | Składy |
---|---|---|
Nowa Zelandia U-19 | [1] [2] | |
Francja U-19 | [3] [4] | |
Południowa Afryka U-19 | [5] | |
4 | Argentyna U-19 | [6] [7] |
5 | Szkocja U-19 | [8] |
6 | Anglia U-19 | [9] [10] |
7 | Walia U-19 | [11] [12] |
8 | Włochy U-19 | [13] |
9 | Irlandia U-19 | [14] [15] |
10 | Gruzja U-19 | [16] [17] |
11 | Rosja U-19 | [18] |
12 | Rumunia U-19 | [19] |
13 | Japonia U-19 | [20] |
14 | Korea Południowa U-19 | [21] [22] |
15 | Urugwaj U-19 | [23] [24] |
16 | Chile U-19 | [25] [26] |
Grupa B[edytuj | edytuj kod]
Zawody odbyły się w ciągu czterech meczowych dni pomiędzy 20 a 29 marca 2002 roku[16][17][18].
Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20 marca 2002 | ||||||||||||||
Kanada U-19 | 54 | |||||||||||||
23 marca 2002 | ||||||||||||||
Czechy U-19 | 3 | |||||||||||||
Kanada U-19 | 63 | |||||||||||||
20 marca 2002 | ||||||||||||||
Portugalia U-19 | 7 | |||||||||||||
Niemcy U-19 | 24 | |||||||||||||
26 marca 2002 | ||||||||||||||
Portugalia U-19 | 28 | |||||||||||||
Kanada U-19 | 40 | |||||||||||||
20 marca 2002 | ||||||||||||||
Stany Zjednoczone U-19 | 6 | |||||||||||||
Ukraina U-19 | 32 | |||||||||||||
23 marca 2002 | ||||||||||||||
Chińskie Tajpej U-19 | 27 | |||||||||||||
Ukraina U-19 | 23 | |||||||||||||
20 marca 2002 | ||||||||||||||
Stany Zjednoczone U-19 | 27 | |||||||||||||
Stany Zjednoczone U-19 | 18 | |||||||||||||
29 marca 2002 | ||||||||||||||
Holandia U-19 | 17 | |||||||||||||
Kanada U-19 | 38 | |||||||||||||
20 marca 2002 | ||||||||||||||
Namibia U-19 | 22 | |||||||||||||
Polska U-19 | 14 | |||||||||||||
23 marca 2002 | ||||||||||||||
Namibia U-19 | 21 | |||||||||||||
Namibia U-19 | 8 | |||||||||||||
20 marca 2002 | ||||||||||||||
Paragwaj U-19 | 8 | |||||||||||||
Litwa U-19 | 0 | |||||||||||||
26 marca 2002 | ||||||||||||||
Paragwaj U-19 | 13 | |||||||||||||
Namibia U-19 | 13 | |||||||||||||
20 marca 2002 | ||||||||||||||
Hiszpania U-19 | 6 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||
Maroko U-19 | 0 | |||||||||||||
23 marca 2002 | 29 marca 2002 | |||||||||||||
Tunezja U-19 | 20 | |||||||||||||
Tunezja U-19 | 13 | Stany Zjednoczone U-19 | 17 | |||||||||||
20 marca 2002 | ||||||||||||||
Hiszpania U-19 | 21 | Hiszpania U-19 | 22 | |||||||||||
Hiszpania U-19 | 89 | |||||||||||||
Trynidad i Tobago U-19 | 0 | |||||||||||||
20 marca 2002 20.00 |
Kanada U-19 | 54 – 3 | Czechy U-19 | Mogliano Veneto |
Relacja |
20 marca 2002 20.00 |
Niemcy U-19 | 24 – 28 | Portugalia U-19 | Montebelluna |
Relacja |
20 marca 2002 20.00 |
Ukraina U-19 | 32 – 27 | Chińskie Tajpej U-19 | Pieve di Soligo |
Relacja |
20 marca 2002 20.00 |
Stany Zjednoczone U-19 | 18 – 17 | Holandia U-19 | Cordenons |
Relacja |
20 marca 2002 20.00 |
Polska U-19 | 14 – 21 | Namibia U-19 | Villorba |
Relacja |
20 marca 2002 20.00 |
Litwa U-19 | 0 – 13 | Paragwaj U-19 | Lido |
20 marca 2002 20.00 |
Maroko U-19 | 0 – 20 | Tunezja U-19 | Casale sul Sile |
Relacja |
20 marca 2002 20.00 |
Hiszpania U-19 | 89 – 0 | Trynidad i Tobago U-19 | Favaro Veneto |
Relacja |
23 marca 2002 15.00 |
Kanada U-19 | 63 – 7 | Portugalia U-19 | San Pietro in Cariano |
Relacja |
23 marca 2002 15.00 |
Ukraina U-19 | 23 – 27 | Stany Zjednoczone U-19 | Pordenone |
Relacja |
23 marca 2002 15.00 |
Namibia U-19 | 8 – 8 | Paragwaj U-19 | Oderzo |
Relacja |
23 marca 2002 15.00 |
Tunezja U-19 | 13 – 21 | Hiszpania U-19 | Monselice |
Relacja |
26 marca 2002 20.00 |
Kanada U-19 | 40 – 6 | Stany Zjednoczone U-19 | Montereale Valcellina |
Relacja |
26 marca 2002 20.00 |
Namibia U-19 | 13 – 6 | Hiszpania U-19 | Favaro Veneto |
Relacja |
29 marca 2002 15.30 |
Kanada U-19 | 38 – 22 | Namibia U-19 | Fontanafredda |
29 marca 2002 14.00 |
Stany Zjednoczone U-19 | 17 – 22 | Hiszpania U-19 | Fontanafredda |
Mecze o miejsca 5–8[edytuj | edytuj kod]
Półfinały | Finał | |||||
26 marca 2002 | ||||||
Portugalia U-19 | 25 | |||||
Ukraina U-19 | 7 | |||||
29 marca 2002 | ||||||
Portugalia U-19 | 9 | |||||
Tunezja U-19 | 15 | |||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||
26 marca 2002 | 29 marca 2002 | |||||
Paragwaj U-19 | 3 | Ukraina U-19 | 7 | |||
Tunezja U-19 | 20 | Paragwaj U-19 | 12 |
26 marca 2002 20.00 |
Portugalia U-19 | 25 – 7 | Ukraina U-19 | Udine |
Relacja |
26 marca 2002 20.00 |
Paragwaj U-19 | 3 – 20 | Tunezja U-19 | Werona |
Relacja |
29 marca 2002 10.30 |
Portugalia U-19 | 9 – 15 | Tunezja U-19 | Pordenone |
29 marca 2002 10.30 |
Ukraina U-19 | 7 – 12 | Paragwaj U-19 | Polcenigo |
Mecze o miejsca 9–12[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
23 marca 2002 | ||||||||||
Czechy U-19 | 5 | |||||||||
26 marca 2002 | ||||||||||
Niemcy U-19 | 29 | |||||||||
Niemcy U-19 | 45 | |||||||||
23 marca 2002 | ||||||||||
Chińskie Tajpej U-19 | 12 | |||||||||
Chińskie Tajpej U-19 | 30 | |||||||||
29 marca 2002 | ||||||||||
Holandia U-19 | 17 | |||||||||
Niemcy U-19 | 17 | |||||||||
23 marca 2002 | ||||||||||
Maroko U-19 | 12 | |||||||||
Polska U-19 | 10 | |||||||||
26 marca 2002 | ||||||||||
Litwa U-19 | 19 | |||||||||
Litwa U-19 | 3 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||
23 marca 2002 | ||||||||||
Maroko U-19 | 13 | |||||||||
Maroko U-19 | 50 | Chińskie Tajpej U-19 | 27 | |||||||
Trynidad i Tobago U-19 | 5 | Litwa U-19 | 22 | |||||||
29 marca 2002 | ||||||||||
23 marca 2002 15.00 |
Czechy U-19 | 5 – 29 | Niemcy U-19 | Badia Polesine |
Relacja |
23 marca 2002 15.00 |
Chińskie Tajpej U-19 | 30 – 17 | Holandia U-19 | Casale sul Sile |
Relacja |
23 marca 2002 15.00 |
Polska U-19 | 10 – 19 | Litwa U-19 | Padwa |
23 marca 2002 15.00 |
Maroko U-19 | 50 – 5 | Trynidad i Tobago U-19 | Vittorio Veneto |
Relacja |
26 marca 2002 20.00 |
Niemcy U-19 | 45 – 12 | Chińskie Tajpej U-19 | Conegliano |
26 marca 2002 20.00 |
Litwa U-19 | 3 – 13 | Maroko U-19 | Oderzo |
29 marca 2002 10.30 |
Niemcy U-19 | 17 – 12 | Maroko U-19 | Villorba |
29 marca 2002 10.30 |
Chińskie Tajpej U-19 | 27 – 22 | Litwa U-19 | Conegliano |
Mecze o miejsca 13–16[edytuj | edytuj kod]
Półfinały | Finał | |||||
26 marca 2002 | ||||||
Czechy U-19 | 15 | |||||
Holandia U-19 | 29 | |||||
29 marca 2002 | ||||||
Holandia U-19 | 38 | |||||
Polska U-19 | 22 | |||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||
26 marca 2002 | 29 marca 2002 | |||||
Polska U-19 | 51 | Czechy U-19 | 20 | |||
Trynidad i Tobago U-19 | 3 | Trynidad i Tobago U-19 | 0 |
26 marca 2002 20.00 |
Czechy U-19 | 15 – 29 | Holandia U-19 | Bassano del Grappa |
Relacja |
26 marca 2002 20.00 |
Polska U-19 | 51 – 3 | Trynidad i Tobago U-19 | San Donà di Piave |
Relacja |
29 marca 2002 10.30 |
Holandia U-19 | 38 – 22 | Polska U-19 | Oderzo |
29 marca 2002 10.30 |
Czechy U-19 | 20 – 0 | Trynidad i Tobago U-19 | Casale sul Sile |
Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]
Miejsce | Reprezentacja | Składy |
---|---|---|
1 | Kanada U-19 | [27] |
2 | Namibia U-19 | [28] |
3 | Hiszpania U-19 | [29] |
4 | Stany Zjednoczone U-19 | [30] [31] |
5 | Tunezja U-19 | [32] |
6 | Portugalia U-19 | [33] [34] |
7 | Paragwaj U-19 | |
8 | Ukraina U-19 | [35] |
9 | Niemcy U-19 | [36] |
10 | Maroko U-19 | [37] |
11 | Chińskie Tajpej U-19 | [38] [39] |
12 | Litwa U-19 | |
13 | Holandia U-19 | [40] |
14 | Polska U-19 | [41] [42] |
15 | Czechy U-19 | |
16 | Trynidad i Tobago U-19 |
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ MONDIALE UNDER 19 - 2002 -. air.it. [dostęp 2014-08-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-04)]. (wł.).
- ↑ VENUES. irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ U19 world championships. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ U19 LAW VARIATIONS. irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ Junior World Championship 2002. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ TOURNAMENT FORMAT. irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ NZ are World Champions. irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ Canada are Group B champions. irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ Final Rank : group A. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ Final Rank : group B. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ The 34th World Youth (U19) Championship. irb.org @ web.archive.org. s. 8. [dostęp 2013-10-23]. (ang.).
- ↑ Canada Takes it All in Stride. erugbynews.com. [dostęp 2013-10-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-23)]. (ang.).
- ↑ MATCH SCHEDULE – GROUP A. irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ MATCH RESULTS – GROUP A. irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ Group A. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ MATCH SCHEDULE – GROUP B. irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ MATCH RESULTS – GROUP B. irb.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
- ↑ Group B. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2013-01-25]. (ang.).
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Palmares. ferugby.es. [dostęp 2014-08-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-08-14)]. (hiszp.).
- List of Previous Winners – Junior World Championships. fira-aer-rugby.com @ web.archive.org. [dostęp 2012-12-12]. (ang.).