Ligue A w piłce siatkowej mężczyzn (2022/2023)
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator |
Ligue Nationale de Volley | ||
Edycja |
84. | ||
Liczba zespołów |
14 | ||
Termin |
30.09.2022 – 13.05.2023 | ||
Zwycięzca |
Ligue A w piłce siatkowej mężczyzn 2022/2023 – 84. sezon mistrzostw Francji w piłce siatkowej zorganizowany przez Ligue Nationale de Volley (LNV) pod egidą Francuskiego Związku Piłki Siatkowej (Fédération Française de Volley-Ball, FFVB). Zainaugurowany został 30 września 2022 roku i trwał do 13 maja 2023 roku.
W Ligue A w sezonie 2022/2023 uczestniczyło 14 drużyn. Do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączył klub Saint-Nazaire VBA.
Rozgrywki składały się z fazy zasadniczej, fazy play-off o mistrzostwo Francji oraz fazy play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach. W fazie zasadniczej drużyny rozegrały między sobą po dwa spotkania. Osiem najlepszych zespołów awansowało do fazy play-off, która wyłoniła mistrza Francji. Obejmowała ona ćwierćfinały, półfinały i finały.
Po raz dziewiąty mistrzem Francji został Tours VB, który w finałach fazy play-off pokonał Chaumont VB 52 Haute-Marne[1]. Do Ligue B spadł klub Cambrai Volley.
System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]
Ligue A w sezonie 2022/2023 składała się z fazy zasadniczej, fazy play-off o mistrzostwo Francji oraz fazy play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach[2][3].
Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]
W fazie zasadniczej uczestniczyło 14 drużyn. Rozegrały one ze sobą po dwa spotkania systemem kołowym (każdy z każdym – mecz u siebie i rewanż na wyjeździe). Osiem najlepszych drużyn fazy zasadniczej awansowało do fazy play-off o mistrzostwo Francji, natomiast te, które zajęły miejsca 9-10 – do fazy play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach. Pozostałe drużyny zakończyły swój udział w rozgrywkach. Drużyna, która zajęła 14. miejsce, spadła do Ligue B.
Faza play-off o mistrzostwo Francji[edytuj | edytuj kod]
Faza play-off o mistrzostwo Francji składała się z ćwierćfinałów, półfinałów i finałów.
Ćwierćfinały
W ćwierćfinałach grały drużyny, które w fazie zasadniczej zajęły w tabeli miejsca od 1 do 8. Ćwierćfinałowe pary utworzone zostały według klucza: 1-8; 2-7; 3-6; 4-5. Rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw. Gospodarzem pierwszego, drugiego i piątego meczu był zespół, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce, natomiast trzeciego i czwartego – ten, który w fazie zasadniczej zajął niższe miejsce. Zwycięzcy w parach awansowali do półfinałów, przegrani natomiast trafili do fazy play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach.
Półfinały
W półfinałach grali zwycięzcy z poszczególnych par ćwierćfinałowych. Pierwszą parę półfinałową utworzył zwycięzca w parze 1-8 ze zwycięzcą w parze 4-5, drugą natomiast – zwycięzca w parze 2-7 ze zwycięzcą w parze 3-6. Rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Gospodarzem pierwszego spotkania był zespół, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce. Zwycięzcy w parach awansowali do finałów, przegrani natomiast zakończyli udział w rozgrywkach.
Finały
O tytuł mistrzowski grali zwycięzcy w parach półfinałowych. Rywalizacja toczyła się w formie dwumeczu. Gospodarzem pierwszego spotkania był zespół, który w fazie zasadniczej zajął niższe miejsce. Jeżeli oba zespoły wygrały po jednym spotkaniu, o tym, kto zdobył mistrzostwo Francji, decydował tzw. złoty set grany do 15 punktów z dwoma punktami przewagi jednej z drużyn.
Faza play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach[edytuj | edytuj kod]
W fazie play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach uczestniczyły drużyny, które przegrały rywalizację w ćwierćfinałowych parach oraz te, które w fazie zasadniczej zajęły miejsca 9-10. Rozgrywają one między sobą po jednym meczu w ramach mini-turnieju. Cztery najlepsze zespoły uzyskały awans do półfinałów. Pary półfinałowe powstały według klucza: 1-4; 2-3. W ramach pary o awansie decydowało jedno spotkanie. Gospodarzem meczu była drużyna, która w mini-turnieju zajęła wyższe miejsce. Zwycięzcy półfinałów rozegrały jeden mecz finałowy decydujący o uzyskaniu prawa gry w europejskich pucharach. Gospodarzem spotkania był zespół, który w mini-turnieju zajął wyższe miejsce.
Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]
Zwycięzca fazy play-off zajmuje 1. miejsce w klasyfikacji końcowej i zdobywa tytuł mistrza Francji. Pozostałe pozycje w klasyfikacji końcowej (tj. 2-14) zostają ustalone na podstawie tabeli fazy zasadniczej.
Podział miejsc w europejskich pucharach[edytuj | edytuj kod]
Miejsca w europejskich pucharach zostają przyznane zgodnie z poniższym kluczem:
- Liga Mistrzów: (1) mistrz Francji oraz (2) zespół, który zajął 1. miejsce w fazie zasadniczej;
- Puchar CEV: (1) zdobywca Pucharu Francji oraz (2) finalista fazy play-off;
- Puchar Challenge: zwycięzca fazy play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach.
Jeśli mistrz Francji zajął również 1. miejsce w fazie zasadniczej, wówczas miejsca w europejskich pucharach zostają przyznane zgodnie z poniższym kluczem:
- Liga Mistrzów: (1) mistrz Francji oraz (2) finalista fazy play-off;
- Puchar CEV: (1) zdobywca Pucharu Francji oraz (2) zespół, który zajął 2. miejsce w fazie zasadniczej;
- Puchar Challenge: zwycięzca fazy play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach.
W przypadku kumulacji tytułów przez jeden zespół, miejsca w europejskich pucharach zostają przyznane na podstawie tabeli fazy zasadniczej.
Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]
Ligue A 2022/2023 | |||
---|---|---|---|
MTP | Montpellier HSC VB | 1 | LM |
TOU | Tours VB | 2 | LM |
CHM | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3 | CEV |
NAR | Narbonne Volley | 4 | CEV |
SÈT | Arago de Sète | 5 | CEV |
PAR | Paris Volley | 6 | |
TRC | Tourcoing LM | 7 | |
NIC | Nice VB | 8 | |
POI | Stade Poitevin Poitiers | 9 | |
TLS | Spacer’s de Toulouse | 10 | |
CAM | Cambrai Volley | 11 | |
PLR | Plessis Robinson Volley Ball | 12 | |
NAN | Nantes Rezé MV | 13 | |
Awans z Ligue B | |||
SNZ | Saint-Nazaire VBA | 1 | |
Oznaczenia:
|
Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]
Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość1 | MTP | TOU | CHM | NAR | SÈT | PAR | TRC | NIC | POI | TLS | CAM | PLR | NAN | SNZ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Montpellier HSC VB | - | 1:3 | 2:3 | 0:3 | 3:1 | 3:2 | 1:3 | 3:1 | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 2:3 | 1:3 |
Tours VB | 3:0 | - | 1:3 | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3:2 | 3:0 | 3:0 | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:1 |
Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 | 0:3 | - | 3:1 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 2:3 | 3:1 |
Narbonne Volley | 3:2 | 0:3 | 2:3 | - | 3:2 | 3:1 | 2:3 | 3:0 | 3:2 | 0:3 | 3:0 | 3:0 | 0:3 | 0:3 |
Arago de Sète | 3:2 | 3:1 | 3:1 | 2:3 | - | 3:0 | 2:3 | 3:2 | 2:3 | 3:0 | 3:1 | 2:3 | 3:1 | 3:0 |
Paris Volley | 3:0 | 1:3 | 1:3 | 1:3 | 3:0 | - | 2:3 | 3:2 | 3:0 | 3:1 | 3:1 | 1:3 | 0:3 | 0:3 |
Tourcoing LM | 3:0 | 1:3 | 3:2 | 0:3 | 0:3 | 3:0 | - | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 1:3 | 2:3 | 3:1 |
Nice VB | 1:3 | 2:3 | 3:1 | 3:0 | 1:3 | 3:2 | 0:3 | - | 3:2 | 3:2 | 3:0 | 3:1 | 1:3 | 1:3 |
Stade Poitevin Poitiers | 0:3 | 3:0 | 3:2 | 1:3 | 3:2 | 1:3 | 1:3 | 3:0 | - | 3:0 | 3:0 | 3:2 | 2:3 | 1:3 |
Spacer’s de Toulouse | 1:3 | 0:3 | 3:2 | 1:3 | 3:2 | 1:3 | 3:1 | 3:1 | 3:0 | - | 3:1 | 1:3 | 0:3 | 3:0 |
Cambrai Volley | 1:3 | 1:3 | 1:3 | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 1:3 | 2:3 | 2:3 | 3:1 | - | 2:3 | 0:3 | 1:3 |
Plessis Robinson Volley Ball | 3:1 | 3:2 | 1:3 | 1:3 | 1:3 | 1:3 | 1:3 | 1:3 | 3:2 | 3:2 | 3:1 | - | 1:3 | 0:3 |
Nantes Rezé MV | 1:3 | 0:3 | 3:0 | 0:3 | 3:1 | 3:0 | 3:2 | 3:0 | 2:3 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | - | 3:0 |
Saint-Nazaire VBA | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | 2:3 | 3:2 | 3:1 | 3:0 | 3:2 | 3:0 | 3:1 | 0:3 | - |
Źródło: LNV – Data Project (fr.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gospodarzy 3:2
zwycięstwo gości 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gości 3:2
Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|
1. KOLEJKA | ||||||
30.09.2022 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 1:3 (17:25, 25:22, 22:25, 19:25) | Saint-Nazaire VBA | 885 | Helder Spencer |
01.10.2022 | 19:00 | Nice VB | 2:3 (22:25, 25:23, 25:22, 21:25, 17:19) | Tours VB | 624 | Lilian Le Meur |
01.10.2022 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 1:3 (23:25, 24:26, 25:20, 22:25) | Narbonne Volley | 1275 | Danilo Gelinski |
01.10.2022 | 19:30 | Arago de Sète | 2:3 (19:25, 25:17, 25:20, 17:25, 11:15) | Tourcoing LM | 0 | Jay Blankenau |
01.10.2022 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:21, 25:23, 25:15) | Plessis Robinson Volley Ball | 1057 | Patrik Indra |
01.10.2022 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 3:0 (25:17, 28:26, 25:14) | Paris Volley | 3227 | Tomás López |
01.10.2022 | 20:00 | Cambrai Volley | 3:1 (27:25, 25:22, 21:25, 28:26) | Spacer’s de Toulouse | 752 | Yago Dutra |
2. KOLEJKA | ||||||
06.10.2022 | 19:00 | Narbonne Volley | 2:3 (19:25, 25:19, 21:25, 25:21, 9:15) | Tourcoing LM | 1400 | Thibault Loubeyre |
06.10.2022 | 19:30 | Arago de Sète | 3:1 (16:25, 25:18, 25:17, 25:23) | Nantes Rezé MV | 0 | Romain Devèze |
07.10.2022 | 20:00 | Tours VB | 1:3 (20:25, 19:25, 25:23, 16:25) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 2552 | Patrick Gasman |
08.10.2022 | 18:00 | Spacer’s de Toulouse | 3:1 (21:25, 25:23, 27:25, 25:23) | Nice VB | 1223 | Antoine Pothron |
08.10.2022 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:23) | Cambrai Volley | 650 | Samuel Jeanlys |
08.10.2022 | 20:00 | Paris Volley | 3:0 (26:24, 30:28, 25:22) | Montpellier HSC VB | Kellian Paes | |
08.10.2022 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:0 (25:21, 25:23, 25:18) | Stade Poitevin Poitiers | 1368 | Lourenço Martins |
3. KOLEJKA | ||||||
14.10.2022 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 1:3 (27:25, 23:25, 20:25, 24:26) | Tours VB | 1277 | Benjamin Diez |
15.10.2022 | 19:00 | Tourcoing LM | 3:2 (25:27, 20:25, 25:22, 30:28, 15:11) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 450 | Ryley Barnes |
15.10.2022 | 19:00 | Nice VB | 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 23:25) | Nantes Rezé MV | 485 | Chizoba Neves Atu |
15.10.2022 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 3:0 (25:20, 25:20, 25:17) | Spacer’s de Toulouse | 1381 | Gabriel Cândido |
15.10.2022 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:0 (25:20, 25:18, 25:16) | Arago de Sète | 1342 | Quinn Isaacson |
15.10.2022 | 20:00 | Cambrai Volley | 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) | Paris Volley | 765 | Ivan Ječmenica |
16.10.2022 | 15:00 | Narbonne Volley | 3:0 (25:23, 25:22, 28:26) | Plessis Robinson Volley Ball | 1262 | Willner Rivas |
4. KOLEJKA | ||||||
20.10.2022 | 20:00 | Spacer’s de Toulouse | 3:2 (22:25, 25:17, 25:18, 21:25, 15:11) | Arago de Sète | 1115 | Maximiliano Chirivino |
20.10.2022 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 3:2 (20:25, 25:23, 17:25, 25:15, 15:13) | Cambrai Volley | 2213 | Anatole Chaboissant |
20.10.2022 | 20:00 | Tours VB | 3:1 (20:25, 29:27, 25:15, 25:14) | Saint-Nazaire VBA | 2344 | Aboubacar Dramé Neto |
21.10.2022 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:20) | Narbonne Volley | 1252 | Nathan Wounembaina |
22.10.2022 | 19:00 | Nice VB | 1:3 (25:14, 17:25, 21:25, 17:25) | Montpellier HSC VB | 590 | Théo Faure |
22.10.2022 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 1:3 (27:25, 23:25, 21:25, 23:25) | Paris Volley | 785 | Joachim Panou |
23.10.2022 | 17:00 | Tourcoing LM | 3:1 (25:21, 23:25, 25:20, 30:28) | Stade Poitevin Poitiers | Lucas Van Berkel | |
5. KOLEJKA | ||||||
27.10.2022 | 19:30 | Arago de Sète | 3:2 (21:25, 22:25, 25:23, 25:17, 15:10) | Nice VB | 804 | Maximiliano Gauna |
27.10.2022 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:2 (25:23, 24:26, 21:25, 25:22, 19:17) | Spacer’s de Toulouse | 1404 | Lourenço Martins |
28.10.2022 | 20:00 | Paris Volley | 2:3 (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 11:15) | Tourcoing LM | 747 | Ryley Barnes |
29.10.2022 | 19:00 | Narbonne Volley | 0:3 (21:25, 18:25, 22:25) | Tours VB | 1880 | Aboubacar Dramé Neto |
29.10.2022 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 2:3 (28:30, 25:20, 20:25, 25:19, 10:15) | Nantes Rezé MV | 1405 | Chizoba Neves Atu |
29.10.2022 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 3:0 (25:20, 28:26, 25:22) | Plessis Robinson Volley Ball | 957 | Sebastián Closter |
29.10.2022 | 20:00 | Cambrai Volley | 1:3 (23:25, 41:43, 25:18, 14:25) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | Patrik Indra | |
6. KOLEJKA | ||||||
02.11.2022 | 18:30 | Nantes Rezé MV | 1:3 (20:25, 24:26, 25:21, 20:25) | Montpellier HSC VB | 3213 | Ezequiel Palacios |
02.11.2022 | 20:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 3:2 (25:22, 25:21, 23:25, 20:25, 15:12) | Stade Poitevin Poitiers | 650 | Nohoarii Paofai |
02.11.2022 | 20:00 | Spacer’s de Toulouse | 1:3 (25:21, 23:25, 22:25, 18:25) | Narbonne Volley | 987 | Luca Vettori |
02.11.2022 | 20:00 | Tours VB | 3:0 (25:22, 25:22, 26:24) | Arago de Sète | 2634 | João Rafael Ferreira |
02.11.2022 | 20:00 | Cambrai Volley | 1:3 (25:17, 23:25, 22:25, 18:25) | Tourcoing LM | 535 | Moritz Reichert |
02.11.2022 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:1 (25:20, 29:27, 16:25, 27:25) | Saint-Nazaire VBA | 1716 | Raphaël Corre |
02.11.2022 | 20:00 | Nice VB | 3:2 (25:21, 19:25, 25:22, 22:25, 16:14) | Paris Volley | 376 | François Rebeyrol |
7. KOLEJKA | ||||||
04.11.2022 | 20:00 | Stade Poitevin Poitiers | 0:3 (21:25, 20:25, 17:25) | Montpellier HSC VB | 1354 | Thiago Veloso |
05.11.2022 | 18:00 | Spacer’s de Toulouse | 0:3 (17:25, 26:28, 21:25) | Tours VB | 1328 | Željko Ćorić |
05.11.2022 | 18:00 | Paris Volley | 1:3 (21:25, 18:25, 29:27, 20:25) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 938 | Raphaël Corre |
05.11.2022 | 19:30 | Arago de Sète | 3:1 (19:25, 25:21, 25:18, 25:19) | Cambrai Volley | 792 | Cheikh Diop |
06.11.2022 | 15:00 | Narbonne Volley | 0:3 (23:25, 22:25, 29:31) | Nantes Rezé MV | 1295 | Chizoba Neves Atu |
06.11.2022 | 17:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:1 (19:25, 25:18, 25:23, 25:13) | Nice VB | 1320 | Kyle Ensing |
06.11.2022 | 17:00 | Tourcoing LM | 1:3 (19:25, 25:20, 22:25, 25:27) | Plessis Robinson Volley Ball | 650 | Samuel Jeanlys |
8. KOLEJKA | ||||||
11.11.2022 | 20:45 | Nantes Rezé MV | 3:2 (20:25, 25:19, 25:23, 18:25, 15:10) | Tourcoing LM | 2791 | Chizoba Neves Atu |
12.11.2022 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 1:3 (25:23, 22:25, 22:25, 21:25) | Nice VB | 670 | Javier González |
12.11.2022 | 19:00 | Narbonne Volley | 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 15:25, 15:10) | Arago de Sète | 1377 | Willner Rivas |
12.11.2022 | 20:00 | Cambrai Volley | 1:3 (24:26, 25:23, 20:25, 18:25) | Saint-Nazaire VBA | Kyle Ensing | |
13.11.2022 | 17:00 | Montpellier HSC VB | 3:0 (25:22, 25:22, 25:23) | Spacer’s de Toulouse | 978 | Théo Faure |
13.11.2022 | 17:00 | Tours VB | 3:0 (25:23, 26:24, 25:21) | Paris Volley | 2875 | Michaël Parkinson |
13.11.2022 | 17:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:21, 25:23, 25:18) | Stade Poitevin Poitiers | 1248 | Adrian Aciobăniței |
9. KOLEJKA | ||||||
18.11.2022 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 0:3 (21:25, 23:25, 22:25) | Nantes Rezé MV | 1463 | Tomás López |
19.11.2022 | 18:00 | Spacer’s de Toulouse | 3:2 (25:20, 26:24, 15:25, 19:25, 15:13) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 1345 | Antoine Pothron |
19.11.2022 | 19:00 | Nice VB | 3:0 (25:23, 25:22, 25:19) | Cambrai Volley | 710 | Rodney Ken-Ah-Kong |
19.11.2022 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 3:0 (26:24, 25:18, 25:23) | Tours VB | 1648 | Mohammad Dżawad Manawineżad |
20.11.2022 | 16:30 | Arago de Sète | 2:3 (22:25, 25:23, 27:25, 16:25, 16:18) | Plessis Robinson Volley Ball | 678 | Niko Suihkonen |
20.11.2022 | 17:00 | Tourcoing LM | 3:0 (25:16, 25:23, 25:20) | Montpellier HSC VB | 1200 | Renan Buiatti |
21.11.2022 | 20:00 | Paris Volley | 1:3 (23:25, 22:25, 25:17, 25:27) | Narbonne Volley | 500 | Willner Rivas |
10. KOLEJKA | ||||||
25.11.2022 | 20:00 | Tourcoing LM | 1:3 (25:23, 17:25, 20:25, 22:25) | Tours VB | 2500 | Aboubacar Dramé Neto |
26.11.2022 | 18:00 | Paris Volley | 3:0 (25:16, 25:22, 25:22) | Stade Poitevin Poitiers | 550 | Joachim Panou |
26.11.2022 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 0:3 (21:25, 21:25, 23:25) | Saint-Nazaire VBA | 560 | Helder Spencer |
26.11.2022 | 20:00 | Narbonne Volley | 3:0 (25:17, 25:15, 25:22) | Nice VB | 1188 | Luca Vettori |
26.11.2022 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 3:0 (25:20, 25:23, 25:16) | Cambrai Volley | 716 | Marin Dukic |
26.11.2022 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:1 (25:17, 21:25, 25:16, 25:19) | Arago de Sète | 1063 | Fabian Plak |
26.11.2022 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 3:1 (25:21, 25:23, 18:25, 25:21) | Spacer’s de Toulouse | 2861 | Moussé Guèye |
11. KOLEJKA | ||||||
02.12.2022 | 20:00 | Spacer’s de Toulouse | 3:1 (25:19, 25:15, 22:25, 25:19) | Tourcoing LM | 2428 | Daniel Cagliari |
03.12.2022 | 19:00 | Nice VB | 3:2 (24:26, 26:24, 25:23, 25:27, 15:13) | Stade Poitevin Poitiers | 460 | Célestin Cardin |
03.12.2022 | 19:30 | Arago de Sète | 3:2 (22:25, 25:21, 21:25, 25:22, 17:15) | Montpellier HSC VB | 821 | Tom Picard |
03.12.2022 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 2:3 (18:25, 23:25, 35:33, 25:21, 12:15) | Paris Volley | 1182 | Ibrahim Lawani |
03.12.2022 | 20:00 | Cambrai Volley | 1:3 (21:25, 22:25, 25:22, 25:27) | Narbonne Volley | 480 | Willner Rivas |
03.12.2022 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 3:0 (25:21, 25:20, 25:21) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 2069 | Tomás López |
03.12.2022 | 20:00 | Tours VB | 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) | Plessis Robinson Volley Ball | 2892 | José Ademar Santana |
12. KOLEJKA | ||||||
09.12.2022 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:22, 28:26, 25:21) | Montpellier HSC VB | 1359 | Patrik Indra |
10.12.2022 | 17:00 | Tourcoing LM | 3:0 (25:23, 25:22, 29:27) | Nice VB | 250 | Renan Buiatti |
10.12.2022 | 17:30 | Plessis Robinson Volley Ball | 3:2 (19:25, 27:25, 22:25, 25:18, 18:16) | Spacer’s de Toulouse | 410 | Arsène Ponsin |
10.12.2022 | 17:30 | Stade Poitevin Poitiers | 3:0 (25:23, 25:21, 25:22) | Cambrai Volley | 1281 | Mohammad Dżawad Manawineżad |
10.12.2022 | 18:00 | Tours VB | 3:0 (30:28, 25:19, 25:19) | Nantes Rezé MV | 2322 | Pierre Derouillon |
10.12.2022 | 18:00 | Paris Volley | 3:0 (25:16, 25:23, 25:16) | Arago de Sète | 520 | Nicolás Méndez |
11.12.2022 | 15:00 | Narbonne Volley | 0:3 (18:25, 18:25, 23:25) | Saint-Nazaire VBA | 1052 | Lourenço Martins |
13. KOLEJKA | ||||||
15.12.2022 | 20:00 | Spacer’s de Toulouse | 1:3 (22:25, 25:21, 20:25, 16:25) | Paris Volley | 1693 | Ibrahim Lawani |
16.12.2022 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:2 (22:25, 23:25, 25:15, 25:22, 15:12) | Tourcoing LM | 824 | Quinn Isaacson |
17.12.2022 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 33:35) | Nantes Rezé MV | 710 | Tomás López |
17.12.2022 | 19:00 | Nice VB | 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:14) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 422 | Wilian Doardo |
17.12.2022 | 19:30 | Arago de Sète | 2:3 (22:25, 25:17, 16:25, 25:15, 13:15) | Stade Poitevin Poitiers | 612 | Gabriel Cândido |
17.12.2022 | 20:00 | Cambrai Volley | 1:3 (22:25, 18:25, 25:19, 21:25) | Tours VB | 369 | João Rafael Ferreira |
17.12.2022 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 0:3 (27:29, 22:25, 22:25) | Narbonne Volley | 703 | Jordi Ramón |
14. KOLEJKA | ||||||
30.12.2022 | 15:00 | Narbonne Volley | 0:3 (20:25, 18:25, 24:26) | Spacer’s de Toulouse | 1380 | Daniel Cagliari |
30.12.2022 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 1:3 (20:25, 18:25, 26:24, 20:25) | Saint-Nazaire VBA | 1727 | Quinn Isaacson |
30.12.2022 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 3:0 (25:17, 25:20, 25:17) | Nice VB | 4064 | Pétrus Montes |
30.12.2022 | 20:00 | Tours VB | 3:0 (25:18, 25:17, 25:22) | Montpellier HSC VB | 3234 | Luciano Palonsky |
30.12.2022 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:19, 25:22, 25:23) | Cambrai Volley | 1568 | Thales Hoss |
30.12.2022 | 20:00 | Tourcoing LM | 0:3 (18:25, 19:25, 23:25) | Arago de Sète | 1200 | Kyle Russell |
15.02.2023 | 20:00 | Paris Volley | 1:3 (19:25, 25:22, 18:25, 19:25)[a][4] | Plessis Robinson Volley Ball | 650 | Hugo de Leon |
15. KOLEJKA | ||||||
05.01.2023 | 19:30 | Arago de Sète | 3:0 (30:28, 25:20, 25:17) | Spacer’s de Toulouse | Derek Epp | |
06.01.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 0:3 (24:26, 21:25, 20:25) | Tours VB | 1813 | Željko Ćorić |
07.01.2023 | 19:00 | Nice VB | 1:3 (25:19, 26:28, 22:25, 22:25) | Saint-Nazaire VBA | 523 | Helder Spencer |
07.01.2023 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 1:3 (23:25, 25:22, 10:25, 19:25) | Tourcoing LM | 820 | Ryley Barnes |
07.01.2023 | 20:00 | Cambrai Volley | 0:3 (21:25, 16:25, 24:26) | Nantes Rezé MV | 431 | Chizoba Neves Atu |
07.01.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 3:2 (19:25, 25:21, 25:22, 23:25, 15:12) | Paris Volley | 1057 | Théo Faure |
08.01.2023 | 15:00 | Narbonne Volley | 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 28:30, 20:18) | Stade Poitevin Poitiers | 1034 | Luca Ramon |
16. KOLEJKA | ||||||
13.01.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:16) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 1347 | Kyle Ensing |
14.01.2023 | 18:00 | Paris Volley | 3:2 (16:25, 25:18, 25:22, 18:25, 15:11) | Nice VB | 807 | Ibrahim Lawani |
14.01.2023 | 18:00 | Spacer’s de Toulouse | 1:3 (25:18, 23:25, 24:26, 22:25) | Montpellier HSC VB | 1502 | Théo Faure |
14.01.2023 | 19:00 | Tourcoing LM | 3:0 (25:19, 25:20, 25:23) | Cambrai Volley | 2212 | Moritz Reichert |
14.01.2023 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 3:2 (25:19, 15:25, 21:25, 25:23, 15:11) | Plessis Robinson Volley Ball | 1374 | Aymen Bouguerra |
14.01.2023 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 3:1 (25:18, 23:25, 25:19, 25:23) | Arago de Sète | 2134 | Franco Massimino |
15.01.2023 | 17:00 | Tours VB | 2:3 (25:21, 27:29, 25:23, 19:25, 12:15) | Narbonne Volley | 2811 | Willner Rivas |
17. KOLEJKA | ||||||
20.01.2023 | 20:00 | Paris Volley | 1:3 (25:22, 19:25, 27:29, 21:25) | Tours VB | 1320 | Michaël Parkinson |
21.01.2023 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 1:3 (24:26, 26:28, 25:19, 21:25) | Narbonne Volley | 680 | Danilo Gelinski |
21.01.2023 | 19:30 | Arago de Sète | 3:0 (25:18, 26:24, 25:8) | Saint-Nazaire VBA | 701 | Ardo Kreek |
21.01.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 1:3 (17:25, 25:19, 23:25, 15:25) | Tourcoing LM | 728 | Thibault Loubeyre |
21.01.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:20, 26:24, 25:14) | Spacer’s de Toulouse | 1264 | Nathan Wounembaina |
21.01.2023 | 20:00 | Cambrai Volley | 2:3 (18:25, 25:23, 21:25, 25:16, 17:19) | Nice VB | 431 | Célestin Cardin |
21.01.2023 | 20:30 | Nantes Rezé MV | 2:3 (19:25, 25:18, 25:23, 23:25, 13:15) | Stade Poitevin Poitiers | 1786 | Mohammad Dżawad Manawineżad |
18. KOLEJKA | ||||||
27.01.2023 | 20:00 | Narbonne Volley | 2:3 (25:16, 26:28, 25:21, 23:25, 11:15) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 1350 | Nathan Wounembaina |
28.01.2023 | 18:00 | Spacer’s de Toulouse | 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:23) | Cambrai Volley | 1600 | Nikołaj Kyrtew |
28.01.2023 | 19:00 | Nice VB | 1:3 (25:23, 22:25, 16:25, 23:25) | Arago de Sète | 528 | Kyle Russell |
28.01.2023 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 1:3 (23:25, 22:25, 25:23, 16:25) | Paris Volley | 1491 | Nikola Kovačević |
28.01.2023 | 20:00 | Tours VB | 3:2 (23:25, 25:21, 25:19, 25:27, 15:13) | Tourcoing LM | 2914 | Luciano Palonsky |
28.01.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:1 (21:25, 25:18, 25:21, 25:18) | Plessis Robinson Volley Ball | 1258 | Hugo Hamacher |
28.01.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 2:3 (25:23, 25:17, 17:25, 22:25, 9:15) | Nantes Rezé MV | 840 | Chizoba Neves Atu |
19. KOLEJKA | ||||||
03.02.2023 | 20:00 | Paris Volley | 0:3 (20:25, 17:25, 22:25) | Saint-Nazaire VBA | 940 | Helder Spencer |
04.02.2023 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 1:3 (23:25, 25:20, 19:25, 23:25) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 680 | Nathan Wounembaina |
04.02.2023 | 19:00 | Tourcoing LM | 3:0 (28:26, 25:16, 25:20) | Spacer’s de Toulouse | 805 | Moritz Reichert |
04.02.2023 | 19:30 | Arago de Sète | 3:1 (26:24, 25:15, 22:25, 25:20) | Tours VB | 769 | Romain Devèze |
04.02.2023 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 3:0 (25:21, 25:15, 25:23) | Nice VB | 1304 | Javier Concepción |
04.02.2023 | 20:00 | Cambrai Volley | 1:3 (18:25, 22:25, 25:23, 18:25) | Montpellier HSC VB | 599 | Thiago Veloso |
04.02.2023 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 0:3 (25:27, 19:25, 22:25) | Narbonne Volley | 3288 | Luca Vettori |
20. KOLEJKA | ||||||
09.02.2023 | 20:00 | Spacer’s de Toulouse | 3:0 (25:22, 25:18, 25:23) | Stade Poitevin Poitiers | 1936 | Facundo Santucci |
10.02.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 3:1 (32:34, 25:19, 25:18, 25:22) | Arago de Sète | 1189 | Thiago Veloso |
11.02.2023 | 19:00 | Nice VB | 3:1 (25:20, 25:15, 22:25, 25:23) | Plessis Robinson Volley Ball | 736 | Rodney Ken-Ah-Kong |
11.02.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 0:3 (24:26, 23:25, 21:25) | Tours VB | 1480 | Aboubacar Dramé Neto |
11.02.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 2:3 (25:20, 24:26, 23:25, 25:18, 13:15) | Nantes Rezé MV | 1440 | Pétrus Montes |
12.02.2023 | 17:00 | Narbonne Volley | 3:0 (25:19, 25:23, 25:18) | Cambrai Volley | 1164 | Jordi Ramón |
12.02.2023 | 17:00 | Tourcoing LM | 3:0 (25:22, 25:14, 25:20) | Paris Volley | 1015 | Jay Blankenau |
21. KOLEJKA | ||||||
17.02.2023 | 20:30 | Nantes Rezé MV | 3:0 (25:18, 25:22, 25:13) | Saint-Nazaire VBA | 4562 | Chizoba Neves Atu |
18.02.2023 | 18:00 | Paris Volley | 3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:13) | Spacer’s de Toulouse | 1000 | Joachim Panou |
18.02.2023 | 19:00 | Nice VB | 3:0 (25:23, 25:22, 25:23) | Narbonne Volley | 625 | Hugo Mora |
18.02.2023 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:19) | Montpellier HSC VB | 740 | Nohoarii Paofai |
18.02.2023 | 19:30 | Arago de Sète | 3:1 (21:25, 26:24, 25:18, 25:23) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 792 | Lisandro Zanotti |
18.02.2023 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 1:3 (25:23, 21:25, 27:29, 18:25) | Tourcoing LM | 1516 | Moritz Reichert |
18.02.2023 | 20:00 | Tours VB | 3:0 (25:16, 25:20, 25:20) | Cambrai Volley | 2159 | Pierre Derouillon |
22. KOLEJKA | ||||||
24.02.2023 | 20:00 | Tours VB | 3:0 (25:16, 25:9, 26:24) | Stade Poitevin Poitiers | 3086 | João Rafael Ferreira |
25.02.2023 | 18:00 | Spacer’s de Toulouse | 3:0 (25:22, 25:21, 25:17) | Saint-Nazaire VBA | 2653 | Daniel Cagliari |
25.02.2023 | 19:00 | Tourcoing LM | 0:3 (16:25, 22:25, 19:25) | Narbonne Volley | 1033 | Willner Rivas |
25.02.2023 | 20:00 | Cambrai Volley | 0:3 (15:25, 18:25, 23:25) | Arago de Sète | 531 | Tom Picard |
25.02.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:22, 25:22, 25:23) | Paris Volley | 1221 | Adrian Aciobăniței |
25.02.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 3:1 (25:18, 23:25, 25:22, 25:13) | Nice VB | 756 | Théo Faure |
25.02.2023 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) | Plessis Robinson Volley Ball | 1791 | Anatole Chaboissant |
23. KOLEJKA | ||||||
03.03.2023 | 20:00 | Narbonne Volley | 3:2 (25:21, 25:22, 14:25, 20:25, 15:6) | Montpellier HSC VB | 1779 | Jordi Ramón |
04.03.2023 | 19:00 | Nice VB | 0:3 (22:25, 21:25, 21:25) | Tourcoing LM | 452 | Moritz Reichert |
04.03.2023 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 3:2 (25:21, 23:25, 19:25, 27:25, 15:13) | Tours VB | 862 | Niko Suihkonen |
04.03.2023 | 19:30 | Stade Poitevin Poitiers | 3:2 (25:20, 25:21, 18:25, 23:25, 15:12) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 1296 | Javier Concepción |
04.03.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:0 (26:24, 25:14, 25:18) | Cambrai Volley | 1020 | Quinn Isaacson |
05.03.2023 | 16:30 | Arago de Sète | 3:0 (25:18, 25:15, 25:23) | Paris Volley | 588 | Lisandro Zanotti |
05.03.2023 | 17:00 | Spacer’s de Toulouse | 0:3 (24:26, 20:25, 20:25) | Nantes Rezé MV | 1423 | Anatole Chaboissant |
24. KOLEJKA | ||||||
10.03.2023 | 20:00 | Paris Volley | 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) | Nantes Rezé MV | 1160 | Chizoba Neves Atu |
11.03.2023 | 19:30 | Arago de Sète | 2:3 (14:25, 25:14, 25:22, 18:25, 10:15) | Narbonne Volley | 789 | Danilo Gelinski |
11.03.2023 | 20:00 | Cambrai Volley | 2:3 (25:20, 25:21, 24:26, 19:25, 12:15) | Plessis Robinson Volley Ball | 572 | Samuel Jeanlys |
11.03.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (27:25, 25:15, 25:22) | Nice VB | 1574 | Pierre Toledo |
11.03.2023 | 20:00 | Tours VB | 2:3 (25:17, 18:25, 25:21, 24:26, 13:15) | Spacer’s de Toulouse | 3031 | Daniel Cagliari |
11.03.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 2:3 (25:27, 19:25, 25:15, 25:16, 12:15) | Stade Poitevin Poitiers | 877 | Sergio Noda |
12.03.2023 | 17:00 | Tourcoing LM | 3:1 (24:26, 25:19, 25:23, 25:21) | Saint-Nazaire VBA | 1162 | Ryley Barnes |
25. KOLEJKA | ||||||
17.03.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:18, 25:19, 25:23) | Tourcoing LM | 1243 | Patrik Indra |
18.03.2023 | 19:00 | Nice VB | 3:2 (23:25, 27:25, 18:25, 25:18, 16:14) | Spacer’s de Toulouse | 722 | Gojko Ćuk |
18.03.2023 | 19:00 | Plessis Robinson Volley Ball | 1:3 (23:25, 20:25, 25:20, 23:25) | Arago de Sète | 921 | Kyle Russell |
18.03.2023 | 20:00 | Cambrai Volley | 2:3 (25:18, 22:25, 32:30, 25:27, 17:19) | Stade Poitevin Poitiers | 436 | Clément Diverchy |
18.03.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 1:3 (22:25, 25:23, 26:28, 19:25) | Montpellier HSC VB | 1048 | Thiago Veloso |
18.03.2023 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 0:3 (21:25, 22:25, 23:25) | Tours VB | 4725 | Željko Ćorić |
19.03.2023 | 17:00 | Narbonne Volley | 3:1 (25:23, 25:15, 21:25, 25:20) | Paris Volley | 1420 | Jordi Ramón |
26. KOLEJKA | ||||||
25.03.2023 | 20:00 | Paris Volley | 3:1 (26:24, 25:20, 14:25, 25:22) | Cambrai Volley | 850 | Kellian Paes |
25.03.2023 | 20:00 | Stade Poitevin Poitiers | 3:2 (23:25, 25:18, 25:20, 20:25, 17:15) | Arago de Sète | 1587 | Sergio Noda |
25.03.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:2 (23:25, 25:21, 23:25, 26:24, 15:11) | Narbonne Volley | 1091 | Lourenço Martins |
25.03.2023 | 20:00 | Spacer’s de Toulouse | 1:3 (25:27, 25:18, 23:25, 23:25) | Plessis Robinson Volley Ball | 1856 | Niko Suihkonen |
25.03.2023 | 20:00 | Tourcoing LM | 2:3 (19:25, 22:25, 25:20, 25:15, 4:15) | Nantes Rezé MV | 2172 | Anatole Chaboissant |
25.03.2023 | 20:00 | Tours VB | 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) | Nice VB | 3106 | Dmytro Teriomenko |
25.03.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 2:3 (25:20, 37:35, 23:25, 18:25, 11:15) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 1042 | Patrick Gasman |
Tabela[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | Tours VB | 61 | 26 | 13 | 68 | 2259 | |||||||||||
2 | Nantes Rezé MV | 55 | 26 | 10 | 64 | 2256 | |||||||||||
3 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 53 | 26 | 8 | 62 | 2332 | |||||||||||
4 | Narbonne Volley | 49 | 26 | 6 | 58 | 2301 | |||||||||||
5 | Tourcoing LM | 48 | 26 | 6 | 59 | 2307 | |||||||||||
6 | Saint-Nazaire VBA | 46 | 26 | 6 | 54 | 2235 | |||||||||||
7 | Arago de Sète | 44 | 26 | 5 | 56 | 2301 | |||||||||||
8 | Montpellier HSC VB | 40 | 26 | 4 | 50 | 2288 | |||||||||||
9 | Paris Volley | 31 | 26 | 3 | 41 | 2172 | |||||||||||
10 | Stade Poitevin Poitiers | 30 | 26 | 4 | 46 | 2281 | |||||||||||
11 | Spacer’s de Toulouse | 27 | 26 | 3 | 40 | 2223 | |||||||||||
12 | Plessis Robinson Volley Ball | 26 | 26 | 0 | 41 | 2326 | |||||||||||
13 | Nice VB | 24(2) | 26 | 2 | 40 | 2223 | |||||||||||
14 | Cambrai Volley | 10 | 26 | 1 | 24 | 2107 |
Źródło: LNV – Data Project
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. mniejsza liczba dyscyplinarnie odjętych punktów; 3. liczba wygranych meczów; 4. wyższy stosunek setów; 5. wyższy stosunek małych punktów; 6. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
Uwagi: (1) Nice VB został ukarany odjęciem 2 punktów za niewypełnienie zobowiązań finansowych[5][6].
faza play-off o mistrzostwo Francji
faza play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach
spadek do Ligue B
Faza play-off[edytuj | edytuj kod]
Drabinka[edytuj | edytuj kod]
Ćwierćfinały | Półfinały | Finały | |||||||||||||||||||
1 | Tours VB | 3 | 3 | 3 | |||||||||||||||||
8 | Montpellier HSC VB | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||
1 | Tours VB | 3 | 3 | ||||||||||||||||||
5 | Tourcoing LM | 2 | 1 | ||||||||||||||||||
4 | Narbonne Volley | 3 | 0 | 2 | 3 | 1 | |||||||||||||||
5 | Tourcoing LM | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 | |||||||||||||||
1 | Tours VB | 0 | 3 | 1 (15) | |||||||||||||||||
3 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3 | 0 | 1 (10) | |||||||||||||||||
2 | Nantes Rezé MV | 3 | 3 | 3 | |||||||||||||||||
7 | Arago de Sète | 2 | 1 | 0 | |||||||||||||||||
2 | Nantes Rezé MV | 3 | 0 | 0 | |||||||||||||||||
3 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 0 | 3 | 3 | |||||||||||||||||
3 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3 | 3 | 1 | 0 | 3 | |||||||||||||||
6 | Saint-Nazaire VBA | 0 | 1 | 3 | 3 | 2 |
Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]
(do trzech zwycięstw)
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|
08.04.2023 | 20:00 | Tours VB | 3:1 (25:20, 20:25, 25:21, 29:27) | Montpellier HSC VB | 2934 | Željko Ćorić |
10.04.2023 | 18:00 | Tours VB | 3:0 (27:25, 25:19, 25:14) | Montpellier HSC VB | 2734 | Luciano Palonsky |
14.04.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 1:3 (26:24, 26:28, 22:25, 22:25) | Tours VB | 1381 | Benjamin Diez |
08.04.2023 | 20:00 | Narbonne Volley | 3:1 (22:25, 25:21, 25:17, 25:19) | Tourcoing LM | 1397 | Jordi Ramón |
10.04.2023 | 18:00 | Narbonne Volley | 0:3 (15:25, 20:25, 23:25) | Tourcoing LM | 1248 | Renan Buiatti |
14.04.2023 | 20:00 | Tourcoing LM | 3:2 (25:18, 26:24, 21:25, 24:26, 15:10) | Narbonne Volley | 1872 | Ryley Barnes |
16.04.2023 | 19:00 | Tourcoing LM | 2:3 (23:25, 25:23, 25:21, 22:25, 10:15) | Narbonne Volley | 2035 | Willner Rivas |
19.04.2023 | 20:00 | Narbonne Volley | 1:3 (23:25, 21:25, 29:27, 22:25) | Tourcoing LM | 1713 | Moritz Reichert |
08.04.2023 | 20:00 | Nantes Rezé MV | 3:2 (27:29, 27:29, 25:21, 25:18, 15:10) | Arago de Sète | 2244 | Chizoba Neves Atu |
10.04.2023 | 18:00 | Nantes Rezé MV | 3:1 (25:23, 21:25, 25:19, 25:19) | Arago de Sète | 2141 | Thibaut Thoral |
14.04.2023 | 20:00 | Arago de Sète | 0:3 (18:25, 20:25, 17:25) | Nantes Rezé MV | 900 | Franco Massimino |
08.04.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:23, 25:22, 25:21) | Saint-Nazaire VBA | 1593 | Raphaël Corre |
10.04.2023 | 18:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 25:22) | Saint-Nazaire VBA | 1546 | Nathan Wounembaina |
14.04.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:1 (25:17, 21:25, 33:31, 25:22) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 1250 | Kyle Ensing |
16.04.2023 | 19:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 1410 | Lourenço Martins |
19.04.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:2 (25:23, 23:25, 22:25, 25:17, 15:9) | Saint-Nazaire VBA | 1749 | Patrik Indra |
Półfinały[edytuj | edytuj kod]
(do dwóch zwycięstw)
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|
23.04.2023 | 18:00 | Tours VB | 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 25:27, 15:12) | Tourcoing LM | 3159 | Luciano Palonsky |
26.04.2023 | 20:00 | Tourcoing LM | 1:3 (19:25, 25:23, 20:25, 22:25) | Tours VB | 2650 | Željko Ćorić |
23.04.2023 | 18:00 | Nantes Rezé MV | 3:0 (25:21, 25:19, 25:23) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 2024 | Thibaut Thoral |
26.04.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:22, 25:20, 25:21) | Nantes Rezé MV | 2058 | Nathan Wounembaina |
29.04.2023 | 19:00 | Nantes Rezé MV | 0:3 (21:25, 19:25, 21:25) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 2065 | Raphaël Corre |
Finały[edytuj | edytuj kod]
(dwumecz)
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|
06.05.2023 | 20:00 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3:0 (25:20, 28:26, 25:17) | Tours VB | 2006 | Patrik Indra |
13.05.2023 | 20:00 | Tours VB | 3:0 (25:16, 25:16, 27:25) | Chaumont VB 52 Haute-Marne | 3252 | João Rafael Ferreira |
— | — | Tours VB | złoty set: 15:10 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | — | — |
Faza play-off o 5. miejsce w europejskich pucharach[edytuj | edytuj kod]
Mini-turniej[edytuj | edytuj kod]
Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]
Gospodarz \ Gość1 | NAR | SNZ | SÈT | MTP | PAR | POI |
---|---|---|---|---|---|---|
Narbonne Volley | - | 0:3 | 3:2 | 1:3 | - | - |
Saint-Nazaire VBA | - | - | 3:2 | 3:0 | 3:1 | - |
Arago de Sète | - | - | - | 3:1 | 3:0 | 3:0 |
Montpellier HSC VB | - | - | - | - | 0:3 | 3:0 |
Paris Volley | 3:0 | - | - | - | - | 3:0 |
Stade Poitevin Poitiers | 3:0 | 3:0 | - | - | - | - |
Źródło: LNV – Data Project (fr.)
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:
zwycięstwo gospodarzy 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gospodarzy 3:2
zwycięstwo gości 3:0 lub 3:1
zwycięstwo gości 3:2
Terminarz i wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|
1. KOLEJKA | ||||||
22.04.2023 | 18:00 | Paris Volley | 3:0 (25:23, 25:14, 25:19) | Stade Poitevin Poitiers | 417 | Baptiste Focard |
22.04.2023 | 20:00 | Narbonne Volley | 3:2 (16:25, 25:21, 23:25, 25:21, 15:11) | Arago de Sète | 766 | Julien Faganas |
22.04.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:0 (25:22, 25:21, 25:14) | Montpellier HSC VB | 720 | Brendan Gouessant |
2. KOLEJKA | ||||||
25.04.2023 | 19:30 | Arago de Sète | 3:0 (25:20, 25:18, 25:18) | Paris Volley | 548 | Hugo Fouillade |
25.04.2023 | 20:00 | Narbonne Volley | 1:3 (23:25, 22:25, 25:23, 24:26) | Montpellier HSC VB | 987 | Alexandre Gabin |
25.04.2023 | 20:00 | Stade Poitevin Poitiers | 3:0 (25:15, 25:20, 25:22) | Saint-Nazaire VBA | 1115 | Youssef Hamdy Awad |
3. KOLEJKA | ||||||
28.04.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 3:0 (25:14, 25:23, 25:21) | Stade Poitevin Poitiers | 868 | Audric Taramini |
28.04.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:2 (25:19, 26:28, 34:32, 20:25, 15:11) | Arago de Sète | 648 | Marino Marelić |
28.04.2023 | 20:00 | Paris Volley | 3:0 (25:22, 25:11, 25:20) | Narbonne Volley | 255 | Dimitri Renaud |
4. KOLEJKA | ||||||
01.05.2023 | 17:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:1 (25:16, 25:17, 23:25, 25:17) | Paris Volley | 823 | Quinn Isaacson |
01.05.2023 | 17:00 | Stade Poitevin Poitiers | 3:0 (25:17, 25:16, 25:20) | Narbonne Volley | 1109 | Łukasz Kozub |
01.05.2023 | 17:00 | Arago de Sète | 3:1 (25:23, 25:27, 25:21, 25:20) | Montpellier HSC VB | 614 | Maximiliano Gauna |
5. KOLEJKA | ||||||
04.05.2023 | 19:30 | Arago de Sète | 3:0 (25:17, 25:21, 25:13) | Stade Poitevin Poitiers | 496 | Matthieu Garcia |
04.05.2023 | 20:00 | Montpellier HSC VB | 0:3 (23:25, 22:25, 13:25) | Paris Volley | 682 | Joachim Panou |
04.05.2023 | 20:00 | Narbonne Volley | 0:3 (21:25, 15:25, 20:25) | Saint-Nazaire VBA | 711 | Álvaro Rubio |
Tabela[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Rodzaj wyniku | Sety | Małe punkty | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | 3:0 | wyg. | zdob. | ||||||||||||||
1 | Saint-Nazaire VBA | 11 | 5 | 2 | 12 | 425 | |||||||||||
2 | Arago de Sète | 11 | 5 | 2 | 13 | 468 | |||||||||||
3 | Paris Volley | 9 | 5 | 3 | 10 | 356 | |||||||||||
4 | Montpellier HSC VB | 6 | 5 | 1 | 7 | 380 | |||||||||||
5 | Stade Poitevin Poitiers | 6 | 5 | 2 | 6 | 315 | |||||||||||
6 | Narbonne Volley | 2 | 5 | 0 | 4 | 360 |
Źródło: LNV – Data Project
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. mniejsza liczba dyscyplinarnie odjętych punktów; 3. liczba wygranych meczów; 4. wyższy stosunek setów; 5. wyższy stosunek małych punktów; 6. bilans w bezpośrednich spotkaniach.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt
awans do półfinału
Półfinały[edytuj | edytuj kod]
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|
09.05.2023 | 20:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:0 (25:18, 25:23, 25:16) | Montpellier HSC VB | 782 | Kyle Ensing |
09.05.2023 | 19:30 | Arago de Sète | 3:0 (25:21, 25:16, 25:21) | Paris Volley | 402 | Cheikh Diop |
Finał[edytuj | edytuj kod]
Data | Godzina | Gospodarz | Rezultat | Gość | Widzów | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|
13.05.2023 | 17:00 | Saint-Nazaire VBA | 3:0 (26:24, 25:23, 25:21) | Arago de Sète | 1304 | Quinn Isaacson |
Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]
Lp. | Drużyna |
---|---|
1. | Tours VB |
2. | Nantes Rezé MV |
3. | Chaumont VB 52 Haute-Marne |
4. | Narbonne Volley |
5. | Tourcoing LM |
6. | Saint-Nazaire VBA |
7. | Arago de Sète |
8. | Montpellier HSC VB |
9. | Paris Volley |
10. | Stade Poitevin Poitiers |
11. | Spacer’s de Toulouse |
12. | Plessis Robinson Volley Ball |
13. | Nice VB |
14. | Cambrai Volley |
spadek do Ligue B
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Pierwotnie mecz odbył się 30 grudnia 2022 roku i zakończył się wynikiem 3:0 (25:22, 25:16, 25:21) na korzyść Paris Volley, a MVP wybrany został Nikola Kovačević. Ze względu na błąd sędziego w liczeniu punktów w pierwszym secie władze ligi podjęły decyzję o powtórzeniu meczu 15 lutego 2023 roku.
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ LAM : Tours et Diez sacrés [online], FFvolley [dostęp 2023-05-15] (fr.).
- ↑ Règlement sportif – Voté lors du Comité Directeur du 2 juin 2022 [online], LNV [dostęp 2022-11-24] [zarchiwizowane z adresu 2022-11-24] (fr.).
- ↑ Formules sportives – Voté par le Comité Directeur de la LNV du 2 juin 2022 et du 13 octobre 2022 [online], LNV [dostęp 2022-11-24] [zarchiwizowane z adresu 2022-11-24] (fr.).
- ↑ Semaine Capitale [online], Paris Volley [dostęp 2023-03-29] (fr.).
- ↑ Décisions du Conseil Supérieur de la DNACG [online], LNV [dostęp 2023-03-29] (fr.).
- ↑ Nice et Vandoeuvre-Nancy perdent des points [online], L'Équipe [dostęp 2023-03-29] (fr.).
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Ligue A Masculine 2022/2023 [online], LNV – Data Project [dostęp 2022-11-24] (fr.).