Basket Liga Kobiet 2019/2020
Wygląd
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator |
Polska Liga Koszykówki SA | ||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie |
4 października 2019 | ||
Zamknięcie (finał) |
7 marca 2019 | ||
Liczba drużyn |
12 | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów |
126 | ||
Liczba punktów |
17851 (141,67 na mecz) | ||
Najlepszy punktujący |
Kahleah Copper (PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski) – 462 pkt. | ||
Strona internetowa |
Energa Basket Liga Kobiet 2019/2020 – 88. edycja rozgrywek o tytuł mistrza Polski w koszykówce kobiet, organizowany przez Polski Związek Koszykówki.
Rozgrywki zostały przerwane po 21. kolejkach z powodu pandemii COVID-19, w związku z czym triumfatorem rozgrywek została Arka Gdynia.
Drużyny[edytuj | edytuj kod]
- 1KS Ślęza Wrocław
- Arka Gdynia
- Artego Bydgoszcz
- AZS Uniwersytet Gdański
- CCC Polkowice
- CosinusMED Widzew Łódź
- DGT Politechnika Gdańska
- Enea AZS Poznań
- Energa Toruń
- InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski
- Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
- Wisła Kraków
Sezon zasadniczy[edytuj | edytuj kod]
Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]
awans do play-off spadek z ligi
Lp. | Drużyna | M | Mecze | Punkty | Pkt | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W | P | + | - | +/- | Stosunek | ||||
1. | Arka Gdynia | 21 | 0 | 21 | 1665 | 1259 | +406 | 1.0000 | 42 |
2. | Artego Bydgoszcz | 21 | 17 | 4 | 1659 | 1396 | +263 | 0.8095 | 38 |
3. | InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski | 21 | 16 | 5 | 1744 | 1445 | +299 | 0.7619 | 37 |
4. | Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin | 21 | 14 | 7 | 1562 | 1467 | +95 | 0.6667 | 35 |
5. | CCC Polkowice | 21 | 13 | 8 | 1619 | 1369 | +250 | 0.6190 | 34 |
6. | 1KS Ślęza Wrocław | 21 | 12 | 9 | 1467 | 1344 | +123 | 0.5714 | 33 |
7. | Wisła Kraków | 21 | 10 | 11 | 1365 | 1372 | -7 | 0.4762 | 31 |
8. | DGT Politechnika Gdańska | 21 | 7 | 14 | 1361 | 1646 | -285 | 0.3333 | 28 |
9. | CosinusMED Widzew Łódź | 21 | 6 | 15 | 1469 | 1593 | -124 | 0.2857 | 27 |
10. | Enea AZS Poznań | 21 | 4 | 17 | 1272 | 1645 | -373 | 0.1905 | 25 |
11. | Energa Toruń | 21 | 3 | 18 | 1321 | 1669 | -348 | 0.1429 | 24 |
12. | AZS Uniwersytet Gdański | 21 | 3 | 18 | 1347 | 1646 | -299 | 0.1429 | 24 |
Statystyki po sezonie zasadniczym[edytuj | edytuj kod]
Liderki statystyk indywidualnych według średniej[edytuj | edytuj kod]
Kategoria | Zawodnik | Klub | Wynik |
---|---|---|---|
Punkty | Kahleah Copper | PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski | |
Zbiórki | Laura Miškinienė | Artego Bydgoszcz | |
Asysty | Chloe Wells | Wisła Kraków | |
Przechwyty | Chloe Wells | Wisła Kraków | |
Bloki | Latoya Williams | Energa Toruń | |
Straty | Presley Hudson | DGT AZS Politechnika Gdańska | |
Faule | Artemis Spanu | CCC Polkowice | |
Czas gry | Cierra Burdick | 1KS Ślęza Wrocław | |
Skuteczność z gry | Cheridene Green | InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski | |
Skuteczność rzutów wolnych | Presley Hudson | DGT AZS Politechnika Gdańska | |
Skuteczność za 3 | Karina Michałek | Artego Bydgoszcz | |
Eval | Laura Miškinienė | Artego Bydgoszcz |
Rekordy[edytuj | edytuj kod]
Kategoria | Zawodnik | Klub | Wynik |
---|---|---|---|
Punkty | Alexis Peterson | Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin | |
Zbiórki | Laura Miškinienė | Artego Bydgoszcz | |
Asysty | Dominika Fiszer | 1KS Ślęza Wrocław | |
Przechwyty | Chloe Wells | Wisła Kraków | |
Bloki | Weronika Telenga | Energa Toruń | |
Celne rzuty za 3 | Elżbieta Międzik | Artego Bydgoszcz |
Liderki statystyk drużynowych według średniej[edytuj | edytuj kod]
Kategoria | Klub | Wynik |
---|---|---|
Punkty | InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski | |
Zbiórki | InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski | |
Asysty | CCC Polkowice | |
Przechwyty | Wisła Kraków | |
Bloki | Arka Gdynia | |
Straty | Energa Toruń | |
Skuteczność z gry | Artego Bydgoszcz | |
Skuteczność z rzutów wolnych | Artego Bydgoszcz | |
Skuteczność za 3 | Artego Bydgoszcz |