Puchar Narodów Europy 2012–2014/Dywizja 1
Wygląd
(Przekierowano z Puchar Narodów Europy 2012-2014/Dywizja 1)
- Główny artykuł:
Pierwsza liga Pucharu Narodów Europy podzielona została na dwie dywizje. Do Dywizji 1B awansował najlepszy zespół Dywizji 2A.
Dywizja 1A[edytuj | edytuj kod]
Spadek do Dywizji 1B |
Drużyna | Mecze | Wygrane | Remisy | Przegrane | Bilans punktów |
Różnica | Punkty dodatkowe |
Punkty | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Gruzja | 10 | 9 | 1 | 0 | 286:106 | +180 | 3 | 41 |
2. | Rumunia | 10 | 8 | 1 | 1 | 242:106 | +136 | 4 | 38 |
3. | Rosja | 10 | 6 | 0 | 4 | 219:249 | −30 | 4 | 28 |
4. | Hiszpania | 10 | 2 | 2 | 6 | 159:243 | −84 | 3 | 15 |
5. | Portugalia | 10 | 2 | 1 | 7 | 145:222 | −77 | 2 | 12 |
6. | Belgia | 10 | 0 | 1 | 9 | 134:259 | −125 | 4 | 6 |
Sezon pierwszy (2013)[edytuj | edytuj kod]
Tabela sezonu 2013 | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Remisy | Przegrane | Bilans punktów |
Różnica | Punkty dodatkowe |
Punkty | Uwagi | |
1. | Gruzja | 5 | 4 | 1 | 0 | 135:61 | +74 | 1 | 19 | Zdobywca PNE 2013 |
2. | Rumunia | 5 | 4 | 1 | 0 | 114:65 | +49 | 1 | 19 | |
3. | Rosja | 5 | 3 | 0 | 2 | 110:116 | −6 | 2 | 14 | |
4. | Portugalia | 5 | 1 | 1 | 3 | 75:96 | −21 | 1 | 7 | |
5. | Belgia | 5 | 0 | 1 | 4 | 92:131 | −39 | 3 | 5 | |
6. | Hiszpania | 5 | 0 | 2 | 3 | 72:129 | −57 | 1 | 5 |
2 lutego 2013 14.00 MSK (UTC+3) sędzia: David Wilkinson |
Rosja | 13:9 | Hiszpania | Stadion Centralny, Soczi widzów: 300 |
Punkty: Klucznikow 8 (pd 2K), Babajew 5 (P) Cnobiładze |
(7:3) Relacja |
Punkty: Sempere 6 (2dg), Carrión 3 (K) |
2 lutego 2013 15.00 CET (UTC+1) sędzia: Matteo Liperini |
Belgia | 13:17 | Gruzja | Stadion Króla Baudouina I (A2), Bruksela |
Punkty: Williams 8 (pd 2K), Miriallakis 5 (P) Wende Jadot |
(10:3) Relacja |
Punkty: Kwirikaszwili 7 (2pd K), Czilaczawa 5 (P), Gorgodze 5 (P) Koleliszwili Kubriaszwili |
2 lutego 2013 15.30 WET (UTC±0) sędzia: Neil Hennessy |
Portugalia | 13:19 | Rumunia | Estádio Universitário, Lizbona widzów: 3 000 |
Punkty: Leal 8 (pd 2K), Bardy 5 (P) Bardy |
(3:9) Relacja |
Punkty: Vlaicu 14 (pd 4K), Căpățână 5 (P) Lazăr |
9 lutego 2013 15.00 UTC+4 sędzia: Gia Amirchanaszwili |
Gruzja | 25:12 | Portugalia | Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi |
Punkty: Zibzibadze 10 (2P), Kwirikaszwili 10 (2pd 2K), Chmaladze 5 (P) |
(7:3) Relacja |
Punkty: Leal 12 (4K) |
9 lutego 2013 15.00 EET (UTC+2) sędzia: Luke Pearce |
Rumunia | 29:14 | Rosja | Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt widzów: 2 500 |
Punkty: Vlaicu 24 (P 2pd 5K), Dascalu 5 (P) Carpo |
(6:11) Relacja |
Punkty: Artiemjew 9 (3K), Makowiecki 5 (P) Garbuzow |
9 lutego 2013 15.00 CET (UTC+1) sędzia: Stéphan Pomarede |
Belgia | 21:21 | Hiszpania | Stadion Króla Baudouina I (A2), Bruksela |
Punkty: Williams 11 (pd 3K), T. Demolder 5 (P), Piron 5 (P) |
(13:8) Relacja |
Punkty: Carrión 11 (pd 3K), Carter 5 (P), Tudela 5 (P) |
23 lutego 2013 15.00 MSK (UTC+4) sędzia: Laurent Cardona |
Rosja | 9:23 | Gruzja | Stadion Centralny, Soczi |
Punkty: Klucznikow 6 (2K), Sugrobow 3 (K) Wołkow |
(3:6) Relacja |
Punkty: Kwirikaszwili 13 (2pd 3K), Kubriaszwili 5 (P), Koleliszwili 5 (P) Mikautadze |
23 lutego 2013 16.00 CET (UTC+1) sędzia: Giuseppe Vivarini |
Hiszpania | 15:25 | Rumunia | Complejo Deportivo Las Mestas, Gijón widzów: 3 000 |
Punkty: Pardo 5 (P), Sempere 5 (P), Simpson 5 (pd K) |
(3:19) Relacja |
Punkty: Vlaicu 20 (pd 6K), Fercu 5 (P) Macovei |
23 lutego 2013 15.00 WET (UTC±0) sędzia: Vlad Iordachescu |
Portugalia | 18:12 | Belgia | Estádio Universitário, Lizbona widzów: 2 310 |
Punkty: Foro 10 (2P), Leal 8 (pd 2K) |
(8:9) Relacja |
Punkty: Williams 12 (4K) Fierro, Verschelden |
9 marca 2013 15.00 UTC+4 sędzia: Stuart Gaffikin |
Gruzja | 61:18 | Hiszpania | Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi |
Punkty: Kwirikaszwili 17 (4pd 3K), Basilaia 10 (2P), Mczelidze 10 (2P), Chmaladze 5 (P), Kakowin 5 (P), Maczchaneli 5 (P), Szarikadze 5 (P), Ciklauri 4 (2pd) |
(30:6) Relacja |
Punkty: Simpson 8 (pd 2K), Carter 5 (P), Tudela 5 (P) Ortiz Crivelli |
9 marca 2013 15.00 CET (UTC+1) sędzia: Andy Ireland |
Belgia | 14:32 | Rumunia | Stadion Króla Baudouina I (A2), Bruksela |
Punkty: Williams 9 (3K), T. Demolder 5 (P) |
(9:15) Relacja |
Punkty: Vlaicu 9 (3pd K), Dimofte 8 (P K), Macovei 5 (P), Rădoi 5 (P), karne przyłożenie 5 |
9 marca 2013 15.00 WET (UTC±0) sędzia: Jean-Pierre Matheu |
Portugalia | 23:31 | Rosja | Estádio Sérgio Conceição, Coimbra |
Punkty: Leal 9 (3K), Marques 9 (3K), Esteves 5 (P) Bardy |
(18:10) Relacja |
Punkty: Januszkin 9 (3pd K), Artiemjew 5 (P), Kulemin 5 (P), Ostrouszko 5 (P), Tiemnow 5 (P), Sugrobow 2 (pd) Gierasimow, Makowiecki, Wołkow, |
16 marca 2013 15.00 MSK (UTC+4) sędzia: Claudio Blessano |
Rosja | 43:32 | Belgia | Stadion Centralny, Soczi |
Punkty: Tiemnow 10 (2P), Klucznikow 8 (4pd), Cnobiładze 5 (P), Gieriasimow 5 (P), Griesiew 5 (P), Kulemin 5 (P), karne przyłożenie 5 Cnobiładze, Kulemin |
(17:13) Relacja |
Punkty: Fierro 12 (3pd 2K), Berger 5 (P), Miriallakis 5 (P), Nana 5 (P), karne przyłożenie 5 Verschelden |
16 marca 2013 15.00 EET (UTC+2) sędzia: Ian Davies |
Rumunia | 9:9 | Gruzja | Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt widzów: 4 000 |
Punkty: Vlaicu 9 (3K) Vlaicu |
(6:6) Relacja |
Punkty: Kwirikaszwili 9 (3K) Sutiaszwili |
16 marca 2013 18.00 CET (UTC+1) sędzia: Cédric Marchat |
Hiszpania | 9:9 | Portugalia | Estadio de San Lázaro, Santiago de Compostela |
Punkty: Simpson 6 (2K), Nava 3 (K) Cook, Lasa Arratibel |
(6:0) Relacja |
Punkty: Leal 6 (2K), Marques 3 (K) Beco, Murré |
Sezon rewanżowy (2014)[edytuj | edytuj kod]
Tabela sezonu 2014 | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Remisy | Przegrane | Bilans punktów |
Różnica | Punkty dodatkowe |
Punkty | Uwagi | |
1. | Gruzja | 5 | 5 | 0 | 0 | 151:45 | +106 | 2 | 22 | Zdobywca PNE 2014 |
2. | Rumunia | 5 | 4 | 0 | 1 | 128:41 | +87 | 3 | 19 | |
3. | Rosja | 5 | 3 | 0 | 2 | 109:133 | −24 | 2 | 14 | |
4. | Hiszpania | 5 | 2 | 0 | 4 | 87:114 | −27 | 2 | 10 | |
5. | Portugalia | 5 | 1 | 0 | 4 | 70:126 | −56 | 1 | 5 | |
6. | Belgia | 5 | 0 | 0 | 5 | 42:128 | −86 | 1 | 1 |
1 lutego 2014 16.00 EET (UTC+2) sędzia: Sean Gallagher |
Rumunia | 24:0 | Portugalia | Cluj Arena, Kluż-Napoka |
Punkty: Vlaicu 14 (pd 4K), Gál 5 (P), Rădoi 5 (P) |
(16:0) Relacja |
1 lutego 2014 16.00 CET (UTC+1) sędzia: Lloyd Linton |
Hiszpania | 25:28 | Rosja | Estadio Nacional Complutense, Madryt widzów: 3 000 |
Punkty: Peluchon 10 (2pd 2K), Cook 5 (P), Feijoo 5 (P), Gibouin 5 (P), |
(11:23) Relacja |
Punkty: Kusznariow 18 (P 2pd 3K), Makowiecki 5 (P), Ostrokow 5 (P), |
1 lutego 2014 15.00 UTC+4 sędzia: Vlad Iordachescu |
Gruzja | 35:0 | Belgia | Stadion Awczala, Tbilisi |
Punkty: Kwirikaszwili 15 (2P pd K), Czchaidze 5 (P), Maczchaneli 5 (P), Mikautadze 5 (P), Szarikadze 5 (P) Mamukaszwili |
(25:0) Relacja |
8 lutego 2014 15.00 WET (UTC±0) sędzia: Cédric Marchat |
Portugalia | 9:34 | Gruzja | Estádio Universitário, Lizbona |
Punkty: Ávila 9 (3K) |
(3:17) Relacja |
Punkty: Kwirikaszwili 24 (P 2pd 5K), Kaczarawa 5 (P), Zibzibadze 5 (P) |
8 lutego 2014 14.00 MSK (UTC+3) sędzia: David Wilkinson |
Rosja | 3:34 | Rumunia | Tuapse widzów: 250 |
Punkty: Kusznariow 3 (K) Gierasimow, Ostrikow |
(3:10) Relacja |
Punkty: Vlaicu 12 (3pd 2K), Burcea 5 (P), Dumitru 5 (P), Lucaci 5 (P), Manole 5 (P), Calafeteanu 2 (pd), |
8 lutego 2014 16.00 CET (UTC+1) sędzia: Marius Mitrea |
Hiszpania | 11:6 | Belgia | Estadio Nacional Complutense, Madryt widzów: 2 500 |
Punkty: Snee 6 (2K), Negrillo 5 (P) Negrillo |
(5:3) Relacja |
Punkty: Williams 6 (2K) Verschelden |
22 lutego 2014 17.00 UTC+4 sędzia: Alexandre Ruiz |
Gruzja | 36:10 | Rosja | Stadion Borysa Paiczadze, Tbilisi widzów: 45 000 |
Punkty: Kwirikaszwili 11 (4pd K), Gorgodze 5 (P), Koleliszwili 5 (P), Zibzibadze 5 (P), Zirakaszwili 5 (P), karne przyłożenie 5 |
(10:7) Relacja |
Punkty: Kusznariow 5 (pd K), Ostrokow 5 (P) |
22 lutego 2014 14.00 EET (UTC+2) sędzia: James McPhail |
Rumunia | 32:6 | Hiszpania | Cluj Arena, Kluż-Napoka widzów: 6 000 |
Punkty: Vlaicu 12 (3pd 2K), Calafeteanu 5 (P), Dumitru 5 (P), karne przyłożenie 5 |
(13:3) Relacja |
Punkty: Malié 6 (2K) |
22 lutego 2014 15.00 CET (UTC+1) sędzia: Neil Hennessy |
Belgia | 6:19 | Portugalia | Stadion Króla Baudouina I (A2), Bruksela |
Punkty: Williams 9 (3K) Massimi |
(6:9) Relacja |
Punkty: Ávila 9 (3K), Murray 5 (P), Uva 5 (P) Almeida, Santosmadera |
8 marca 2014 16.00 CET (UTC+1) sędzia: Neil Hennessy |
Hiszpania | 17:24 | Gruzja | Estadio Nacional Complutense, Madryt widzów: 6 000 |
Punkty: Peluchon 12 (P 2pd K), Sempere 5 (P) Pinto |
(14:9) Relacja |
Punkty: Kwirikaszwili 14 (pd dg 3K), Nemsadze 5 (P), Gorgodze 5 (P) |
8 marca 2014 15.00 MSK (UTC+3) sędzia: Matthew Carley |
Rosja | 34:18 | Portugalia | South Federal Sports Center, Soczi widzów: 500 |
Punkty: Kusznariow 7 (2pd K), Cnobiładze 5 (P), Ostrikow 5 (P), Galinowski 5 (P), Ostrouszko 5 (P), Artiemjew 5 (P), Sugrobow 2 (pd) Tiemnow, Korszunow |
(17:13) Relacja |
Punkty: Ávila 8 (pd 2K), Foro 5 (P) Uva 5 (P), |
8 marca 2014 14.30 EET (UTC+2) sędzia: Claudio Blessano |
Rumunia | 29:10 | Belgia | Stadionul Mihail Naca, Konstanca widzów: 1 000 |
Punkty: Vlaicu 9 (3pd K), Lucaci 5 (P), Burcea 5 (P), Calafeteanu 5 (P), karne przyłożenie 5 Nistor, Lemnaru |
(14:0) Relacja |
Punkty: Williams 5 (pd K), karne przyłożenie 5 Miriallakis, Verschelden |
15 marca 2014 17.00 UTC+4 sędzia: Luke Pearce |
Gruzja | 22:9 | Rumunia | Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi widzów: 25 000 |
Punkty: Kwirikaszwili 14 (pd 4K), Zirakaszwili 5 (P), Malaguradze 3 (K) |
(16:9) Relacja |
Punkty: Vlaicu 9 (3K) Burcea, Calafeteanu, Gál |
15 marca 2014 17.00 WET (UTC±0) sędzia: Laurent Cardona |
Portugalia | 24:28 | Hiszpania | Estádio Universitário, Lizbona |
Punkty: Ávila 16 (2pd 4K), Foro 5 (P), Uva 5 (P) da Costa |
(18:6) Relacja |
Punkty: Malié 13 (2pd 3K), Carter 5 (P), Genua 5 (P), karne przyłożenie 5 Pinto, Sempere |
15 marca 2014 18.00 CET (UTC+1) sędzia: Guiseppe Vivarini |
Belgia | 20:34 | Rosja | Stadion Króla Baudouina I (A2), Bruksela |
Punkty: Williams 10 (2pd dg K), Neill 5 (P), Nana 5 (P) Hendrickx |
(10:10) Relacja |
Punkty: Ostrouszko 10 (2P), Sugrobow 7 (P pd), Cnobiładze 5 (P), Makowiecki 5 (P), Artiemjew 5 (P), Chudiakow 2 (pd) |
Dywizja 1B[edytuj | edytuj kod]
Awans do Dywizji 1A |
Spadek do Dywizji 2A |
Drużyna | Mecze | Wygrane | Remisy | Przegrane | Bilans punktów |
Różnica | Punkty dodatkowe |
Punkty | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 10 | 8 | 0 | 2 | 398:180 | +218 | 7 | 39 |
2. | Mołdawia | 10 | 7 | 0 | 3 | 267:228 | +39 | 6 | 34 |
3. | Ukraina | 10 | 5 | 0 | 5 | 227:227 | 0 | 4 | 24 |
4. | Polska | 10 | 5 | 0 | 5 | 208:183 | +26 | 2 | 22 |
5. | Szwecja | 10 | 3 | 0 | 7 | 193:307 | −114 | 2 | 14 |
6. | Czechy | 10 | 2 | 0 | 8 | 142:310 | −168 | 3 | 11 |
Sezon pierwszy (2012/2013)[edytuj | edytuj kod]
6 października 2012 14.00 CEST (UTC+2) sędzia: J. P. Mathieu |
Czechy | 3:29 | Polska | Stadion Josefa Kohouta, Říčany widzów: 800[1] |
Punkty: Čížek 3 (dg) Indrák |
(3:29) Relacja |
Punkty: Chartier 19 (2pd 5K), Beccuau 5 (P), Berthe 5 (P) Banaszek |
20 października 2012 15.00 CEST (UTC+2) sędzia: Pedro Murinello |
Szwecja | 10:22 | Ukraina | Kristinebergs IP, Sztokholm widzów: ok. 750 |
Punkty: Fransson 8 (P K), Eaton 2 (pd) |
(3:12) Relacja |
Punkty: Kosariew 17 (pd 5K), Łomakin 5 (P) Cerkowny, Suchych |
27 października 2012 14.30 CEST (UTC+2) sędzia: Robert Diaconescu |
Niemcy | 46:28 | Ukraina | stadion SC Siemensstadt, Berlin widzów: 1100 |
Punkty: Parkinson 21 (P 5pd 2K), May 10 (2P), Armstrong 5 (P), Simm 5 (P), Wilhelm 5 (P) |
(24:14) Relacja |
Punkty: Kosariew 13 (P 4pd), Hrabowski 5 (P), Łytwynenko 5 (P), Suchych 5 (P) Kułakiwski, Nikitin |
27 października 2012 15.00 CEST (UTC+2) sędzia: Igotz Gallastegi |
Szwecja | 54:6 | Mołdawia | Kristinebergs IP, Sztokholm |
Punkty: Fransson 19 (5pd 3K), Gowland 15 (3P), Arvidsson 10 (2P), Pierce 5 (P), Sandberg 5 (P) |
(13:3) Relacja Relacja |
Punkty: Golubenco 6 (2K) |
3 listopada 2012 17.00 CET (UTC+1) sędzia: Wadim Pichowkin |
Polska | 22:13 | Niemcy | Stadion MOSiR, Gdańsk widzów: 1500[2] |
Punkty: Chartier 17 (pd 5K), Krużycki 5 (P) |
(7:7) Relacja |
Punkty: Parkinson 8 (pd 2K), Armstrong 5 (P) |
10 listopada 2012 14.00 CET (UTC+1) sędzia: Ken Lambrechts |
Czechy | 18:22 | Szwecja | Stadion ragby Císařka, Praga widzów: 800[3] |
Punkty: Havel 5 (P), Mára 5 (P), Čížek 5 (pd K), Schneider 3 (K) Černý |
(15:10) Relacja Relacja |
Punkty: Fransson 13 (P pd 2K), Eaton 9 (3K) |
17 listopada 2012 13.00 EET (UTC+2) sędzia: Cristian Răduță |
Ukraina | 42:15 | Czechy | Stadion Meteor, Dniepropetrowsk |
Punkty: Masiukow 24 (3pd 6K), Czajka 5 (P), Krasnodemski 5 (P), Nowokreszczenow 5 (P), Cerkowny 3 (dg) Nowokreszczenow |
(13:9) Relacja |
Punkty: Čížek 15 (5K) |
17 listopada 2012 15.00 CET (UTC+1) sędzia: Claudio Blessano |
Niemcy | 32:14 | Mołdawia | Fritz-Grunebaum-Sportpark, Heidelberg |
Punkty: Parkinson 12 (3pd 2K), Manawatu 10 (2P), Brenner 5 (P), Tussac 5 (P) Güngör |
(19:0) Relacja Relacja |
Punkty: M. Cobîlaș 5 (P), Romanov 5 (P), Golubenco 4 (2pd), Romanov |
9 marca 2013 14.00 CET (UTC+1) sędzia: Vlad Iordachescu |
Czechy | 8:27 | Niemcy | Hřiště Eden, Praga widzów: 500 |
Punkty: Vokrouhlík 5 (P), Čížek 3 (K) |
(5:10) Relacja |
Punkty: Jordaan 10 (2P), Parkinson 7 (2pd K), Armstrong 5 (P), Strauch 5 (P), |
16 marca 2013 13.00 EET (UTC+2)[4] sędzia: Andrea Spadoni |
Mołdawia | 37:12 | Czechy | Stadion Dinamo, Kiszyniów[4] widzów: 2000 |
Punkty: Titică 15 (3P), V. Arhip 5 (P), Castraveț 5 (P), Vasilachi 5 (P), | (10:5) Relacja |
Punkty: Mich. Jirman 5 (P), Macháček 5 (P), Jursík 2 (pd) Šroubek |
30 marca 2013 18.00 CET (UTC+1) sędzia: Lloyd Linton |
Polska | 13:12 | Ukraina | Narodowy Stadion Rugby, Gdynia widzów: 3000[5] |
Punkty: Chartier 8 (pd 2K), Beccuau 5 (P) Bobryk, Vaissière |
(3:12) Relacja |
Punkty: Hrabowski 5 (P)[5], Krasnodemski 5 (P), Kosariew 2 (pd) Hrabowski Kosariew, Krasylnyk |
6 kwietnia 2013 14.30 CEST (UTC+2) sędzia: Pedro Montoya |
Niemcy | 73:17 | Szwecja | Wolfgang-Meyer-Sportanlage, Hamburg[6] widzów: 3500 |
Punkty: Parkinson 28 (P 10pd dg), Wilhelm 10 (2P), Brenner 5 (P), Eckert 5 (P), von Grumbkow 5 (P), Hug 5 (P), Manawatu 5 (P), Mohr 5 (P), Strauch 5 (P) Armstrong |
(35:0) Relacja |
Punkty: Gowlan 5 (P), Johansson 5 (P), Pierce 5 (P), Fransson 2 (pd) |
7 kwietnia 2013 16.00 EEST (UTC+3) sędzia: Radu Petrescu |
Ukraina | 18:38 | Mołdawia | Stadion Spartak, Odessa[7] widzów: 4500 |
Punkty: Delijerhiew 8 (pd 2K)[8], Marczenko 5 (P), Radczuk 5 (P) |
(13:19) Relacja |
Punkty: D. Arhip 10 (2P), Manoli 8 (4pd), An. Baltag 5 (P), Bulgac 5 (P)[8], M. Cobîlaș 5 (P)[8], Titică 5 (P) |
13 kwietnia 2013 13.00 EEST (UTC+3) sędzia: Cyril Lafond |
Mołdawia | 24:20 | Polska | Stadion Dinamo, Kiszyniów |
Punkty: D. Arhip 5 (P), Chirilă 5 (P), M. Cobîlaș 5 (P), Prepeliță 5 (P), Manoli 4 (2pd) |
(12:10) Relacja |
Punkty: Chartier 10 (2pd 2K), Beccuau 5 (P), Hotowski 5 (P) Gabunia, Ławski |
1 czerwca 2013 15.00 CEST (UTC+2) sędzia: Afonso Nogueira |
Szwecja | 19:11 | Polska | Korsängens IP, Enköping widzów: 600 |
Punkty: Fransson 19 (P pd 4K) Legge |
(16:6) Relacja |
Punkty: Banaszek 6 (2K), Płonka 5 (P) Hebda, Szostek |
Sezon rewanżowy (2013/2014)[edytuj | edytuj kod]
7 września 2013 15.00 CEST (UTC+2) sędzia: Maxime Burlet |
Polska | 30:9 | Szwecja | Stadion Polonii, Warszawa widzów: 4000[9] |
Punkty: Banaszek 13 (2pd 3K)[10], Perzak 5 (P)[10], Rokicki 5 (P)[10], Szostek 5 (P), Stępień 2 (pd)[10] Bobryk, Płonka |
(17:6) Relacja |
Punkty: Fransson 9 (3K) |
12 października 2013 20.00 CEST (UTC+2) sędzia: Frank Himmer |
Polska | 30:10 | Czechy | Stadion Polonii, Warszawa widzów: 4500 |
Punkty: Banaszek 17 (pd 5K), Krużycki 5 (P), Pawelec 5 (P), Gasik 3 (K) Banaszek Perzak |
(12:3) Relacja |
Punkty: Čížek 5 (pd K), Voves 5 (P) |
19 października 2013 15.00 CEST (UTC+2) sędzia: Aleksiej Bryzgalin |
Szwecja | 11:17 | Czechy | Korsängens IP, Enköping widzów: 478 |
Punkty: Fransson 6 (2K), Gowland 5 (P) |
(3:0) Relacja |
Punkty: Vokrouhlík 5 (pd K), Kolář 5 (P), Mára 5 (P) |
26 października 2013 14.00 sędzia: Vlad Iordachescu |
Ukraina | 16:28 | Niemcy | Charków |
Punkty: Tiurikow 6 (2K), Cerkowny 5 (P), Ponomarenko 5 (P) |
(6:15) Relacja |
Punkty: Parkinson 13 (2pd 3K), Sztyndera 10 (2P), Jordaan 5 (P) |
2 listopada 2013 13.00 sędzia: Radu Petrescu |
Ukraina | 35:11 | Szwecja | Kijów |
Punkty: Kosariew 20 (2P 5pd), Krasylnyk 5 (P), Masiukow 5 (P) Ołeksandriuk 5 (P) Cerkowny, Ołeksandriuk |
(28:6) Relacja |
Punkty: Ståhle 6 (2K), Daish 5 (P) Daish |
9 listopada 2013 sędzia: Cammy Rudkin |
Niemcy | 43:13 | Polska | Sportforum, Berlin |
Punkty: Parkinson 13 (P 4pd), Widiker 10 (2P), Jordaan 5 (P), May 5 (P), Nostadt 5 (P), Szczesny 5 (P) |
(24:6) Relacja |
Punkty: Banaszek 8 (pd 2K), Gasik 5 (P) |
9 listopada 2013 sędzia: Andrea Spadoni |
Mołdawia | 50:20 | Szwecja | Stadion Dinamo, Kiszyniów widzów: 1000 |
Punkty: Prepeliță 15 (3P), M. Cobîlaș 10 (2P), Felston 10 (5pd), Al. Baltag 5 (P), Caburgan 5 (P), Gargalîc 5 (P) |
(19:15) Relacja |
Punkty: Darbyshire 5 (P), Fransson 5 (pd K), Lindqvist 5 (P), Ornberg 5 (P) Darbyshire, Enstad, Lindqvist |
16 listopada 2013 12.00 EET (UTC+2) sędzia: Éric Soulan |
Mołdawia | 30:15 | Niemcy | Stadion Dinamo, Kiszyniów |
Punkty: Felston 10 (2pd 2K), Castraveț 5 (P), Prepeliță 5 (P), Titică 5 (P), Vasilachi 5 (P), |
(11:7) Relacja |
Punkty: Parkinson 10 (P pd K), Szczesny 5 (P), Bender |
16 listopada 2013 sędzia: Iñigo Atorrasagasti |
Czechy | 10:17 | Ukraina | Zlin widzów: 600 |
Punkty: Mil. Jirman 5 (P), Čížek 3 (K), Schneider 2 (pd) Jursík |
(3:12) Relacja |
Punkty: Kosariew 7 (P pd), Krasnodemski 5 (P), Ołeksandriuk 5 (P) Czajka, Hułenko, Marczenko |
5 kwietnia 2014 14.00 CEST (UTC+2) sędzia: Aleksiej Bryzgalin |
Polska | 12:21 | Mołdawia | Stadion ROSRRiT, Siedlce widzów: 3000 |
Punkty: Bartoszek 5 (P), Gasik 5 (P), Banaszek 2 (pd) |
(12:7) Relacja |
Punkty: Gargalîc 5 (P), Prepeliță 5 (P), Felston 6 (3pd), karne przyłożenie 5 M. Cobîlaș |
5 kwietnia 2014 15.00 CEST (UTC+2) sędzia: Radu Petrescu |
Niemcy | 76:12 | Czechy | Fritz-Grunebaum-Sportpark, Heidelberg widzów: 1500 |
Punkty: Parkinson 16 (8pd), Vollenkemper 15 (3P), Biniak 10 (2P), Hittel 10 (2P), Liebig 10 (2P), Buckman 5 (P), Strauch 5 (P), Sztyndera 5 (P) |
(26:12) Relacja |
Punkty: Havlíček 5 (P), Voves 5 (P), Čížek 2 (pd) Sulamanidze |
12 kwietnia 2014 16.00 EEST (UTC+3) sędzia: Ken Lambrechts |
Mołdawia | 28:8 | Ukraina | Stadion Dinamo, Kiszyniów |
Punkty: Prepeliță 10 (2P), Titică 10 (2P), Felston 8 (4pd) |
(14:5) Relacja |
Punkty: Czajka 5 (P), Delijerhiew 3 (K) |
26 kwietnia 2014 14.00 EEST (UTC+3) sędzia: Maxime Chalon |
Ukraina | 29:28 | Polska | Stadion Junist’, Lwów widzów: 3000 |
Punkty: Delijerhiew 7 (2pd K), Hułenko 5 (P), Krasnodemski 5 (P), Nowokreszczenow 5 (P), Polanski 5 (P), Wojtow 2 (pd) Capenko, Harkawy, Masiukow |
(15:6) Relacja |
Punkty: Gasik 12 (P 2pd K), Janeczko 6 (2K), Bartoszek 5 (P), Szostek 5 (P) |
26 kwietnia 2014 14.00 CEST (UTC+2) sędzia: Graeme Wells |
Czechy | 37:19 | Mołdawia | Hřiště Eden, Praga widzów: 800 |
Punkty: Stejskal 10 (2P), Jursík 7 (2pd K), Havel 5 (P), Mil. Jirman 5 (P), Pailodze 5 (P), Rohlík 5 (P) |
(15:0) Relacja Relacja |
Punkty: Gargalîc 5 (P), Orgheanu 5 (P), Titică 5 (P), Felston 2 (pd), Manoli 2 (pd) Romanov |
26 kwietnia 2014 15.00 CEST (UTC+2) sędzia: Iñigo Atorrasagasti |
Szwecja | 20:45 | Niemcy | Korsängens IP, Enköping |
Punkty: Johansson 15 (P 2pd 2K), Gowland 5 (P) |
(7:12) Relacja |
Punkty: Parkinson 10 (5pd), Armstrong 5 (P), Füchsel 5 (P), Läpple 5 (P), Liebig 5 (P), Melck 5 (P), Strauch 5 (P), Vollenkemper 5 (P) Melck |
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ Petr Skála: Kvalifikaci na MS začali ragbisté ČR porážkou. České rugby, 2012-10-06. [dostęp 2012-11-10]. (cz.).
- ↑ Polska pokonała w Gdańsku reprezentację Niemiec. [w:] Gazeta Wyborcza [on-line]. Sport.pl, 2012-11-03. [dostęp 2012-11-10]. (pol.).
- ↑ Petr Skála: Krutá porážka Česko - Švédsko 18:22. České rugby, 2012-11-10. [dostęp 2012-11-10]. (cz.).
- ↑ a b c Petr Skála: Ragbyová nadílka z Kišeněva Moldavsko - Česko 37:12. České rugby, 2013-03-16. [dostęp 2013-03-17]. (cz.).
- ↑ a b Polska Agencja Prasowa: Puchar Narodów Europy: Polska - Ukraina 13:12. Sportowe Fakty.pl, 2013-03-30. [dostęp 2013-04-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-04)]. (pol.).
- ↑ Rugby-Länderspiel: Deutschland - Schweden. Hamburg-magazin.de. [dostęp 2013-04-08]. (niem.).
- ↑ Ukraina-Moldova 18-38. Federațiă de Rugby din Moldova, 2013-04-08. [dostęp 2013-04-08]. (mołd.).
- ↑ a b c Тяжелое поражение сборной Украины в Одессе. Federacija rehbi Ukrajiny, 2013-04-08. [dostęp 2013-04-08]. (ros.).
- ↑ Hunter Mabon Sr: Herr XV: Förlust i Warsawa. Svenska Rugbyförbundet, 2013-09-07. [dostęp 2013-09-09]. (szw.).
- ↑ a b c d W raporcie meczowym błędnie zapisano pierwsze przyłożenie Mateuszowi Bartoszkowi, trzecie Szymonowi Sirockiemu, zaś następujące po nim podwyższenie Dawidowi Banaszkowi. Por. [1]